Autoschadebedrijf uitgebrand in Lelystad
LELYSTAD (ANP) - Een grote brand heeft in Lelystad een autoschadeherstelbedrijf in de as gelegd. Het vuur ontstond in de spuiterij en breidde zich door de storm snel uit, zei een woordvoerder van de veiligheidsregio. Vanwege de vele rook die vrijkwam, kregen omwonenden van een nabijgelegen woonwijk via een NL-Alert het advies om ramen en deuren gesloten te houden.
De brand in het bedrijf aan de Zeilweg op industrieterrein Noordersluis was uitslaand. De brandweer, die werd bijgestaan door korpsen uit de buurt, gaf aan het einde van de middag het sein brand meester. Het was lastig blussen vanwege de harde wind.
De rook trok volgens de woordvoerder op "manshoogte" over een nabijgelegen woonwijk. Voor zover bekend zijn er geen gevaarlijke stoffen vrijgekomen en raakte niemand gewond. Nader onderzoek is nodig om de precieze oorzaak te achterhalen.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
31 minuten geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
9 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
19 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
20 uur geleden