Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoriteiten VS bezorgd over coronabesmettingen onder betogers

Autoriteiten VS bezorgd over coronabesmettingen onder betogers

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse autoriteiten maken zich zorgen dat het coronavirus sneller om zich heen kan grijpen tijdens de massale betogingen tegen politiegeweld. Topman Robert Redfield van gezondheidsdienst CDC riep betogers op serieus te overwegen zich te laten testen op het virus, vooral als ze actie hebben gevoerd in stedelijke gebieden waar de uitbraak nog niet onder controle is.

De VS zijn al dagen in de greep van soms gewelddadige protesten tegen politiegeweld en racisme. Het land heeft wereldwijd echter ook de hoogste aantallen coronadoden en -besmettingen gemeld.

Daarom maakt ook gouverneur Andrew Cuomo van het zwaar getroffen New York zich zorgen. "Ik ben niet het nerveuze type, maar ik kijk naar de aantallen", zei de Democraat. Er hebben volgens hem naar schatting zo'n 30.000 mensen gedemonstreerd in zijn staat.

Testen

"Ze dragen vaak wel mondkapjes, maar er is geen sprake van social distancing", zei Cuomo. "De politie staat recht tegenover ze. Als je bij een protest was, laat je dan alsjeblieft testen."

De autoriteiten in Chicago kwamen eerder al met een vergelijkbare boodschap. Daar kregen mensen het verzoek veertien dagen in thuisisolatie te gaan als ze hadden deelgenomen aan betogingen.

Meer uit Buitenland

Topgeneraals Israël en VS ontmoetten elkaar in Pentagon

WASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Oekraïne meldt ruim tien doden door inslag drone bij bus

DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.

4 uur geleden
Bij brand in Crans-Montana gewond geraakte Zwitser overleden

SION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.

6 uur geleden
Slowaakse veiligheidsadviseur stapt op over mails met Epstein

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.

6 uur geleden
Zelensky: komende week nieuwe onderhandelingen in Abu Dhabi

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.

9 uur geleden
Bijna 200 doden na geweld in Pakistaanse provincie Beloetsjistan

QUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.

9 uur geleden
Tientallen gewonden bij onrust in Turijn

TURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.

9 uur geleden