Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoriteiten Utrecht: dreiging gold niet voor kleine demonstratie

Autoriteiten Utrecht: dreiging gold niet voor kleine demonstratie

UTRECHT (ANP) - De dreiging op basis waarvan een grote onderwijsdemonstratie in Utrecht werd geannuleerd, was volgens de lokale autoriteiten "niet van toepassing" op de kleinere betoging die donderdag alsnog door enkele groepen werd gehouden in de stad. De driehoek van burgemeester, politie en Openbaar Ministerie (OM) legt uit dat "een nieuwe afweging" is gemaakt "op basis van de situatie en de informatie op dat moment", toen bekend werd dat honderden studenten toch kwamen demonstreren. Dat de opkomst lager zou zijn dan bij de oorspronkelijk geplande demonstratie, leverde volgens de autoriteiten ook kleinere risico's op.

Organisaties als vakbond FNV en de Algemene Onderwijsbond (AOb) besloten woensdag op dringend advies van de Utrechtse driehoek dat hun geplande betoging tegen de bezuinigingen op het hoger onderwijs donderdag niet zou doorgaan. Volgens burgemeester Sharon Dijksma, de politie en het OM waren er veiligheidsrisico's, doordat een niet nader omschreven pro-Palestijnse groep het protest zou willen "kapen". Daar was tijdens het protest dat er alsnog kwam niets van te merken. Dat verliep zonder incidenten. Een officieel verbod is nooit ingesteld.

"De driehoek betreurt het ten zeerste dat de oorspronkelijke demonstratie geen doorgang heeft kunnen vinden en begrijpt ook dat het voor sommigen als oneerlijk voelt dat vandaag alsnog een demonstratie heeft plaatsgevonden met weliswaar een andere opzet en beperkter van aard", melden Dijksma en haar medebestuurders in een verklaring.

FNV: zwalkend beleid

Vakbond FNV verweet Dijksma donderdag "zwalkend beleid". Voorzitter Tuur Elsinga vond de gang van zaken "niet uit te leggen". Volgens hem zette de burgemeester "de bijl aan het recht om te demonstreren in Nederland".

De Utrechtse driehoek herhaalde donderdagavond het "zeer zorgwekkend en niet te verkroppen" te vinden dat "een geplande demonstratie geen doorgang kon vinden onder dreiging van geweld". Over de signalen die de aanleiding waren voor het afblazen van de betoging wil de gemeente niet meer informatie geven. Ook de organisaties die bij het protest waren betrokken, hebben daar niets over te horen gekregen.

Malieveld

Op 25 november willen de onderwijsorganisaties alsnog een groot protest houden tegen de bezuinigingen, ditmaal op het Malieveld in Den Haag.

Meer uit Binnenland

Luid applaus voor Claude in stadion Basel

BASEL (ANP) - De tienduizenden fans die de finale van het Eurovisie Songfestival volgen in het St. Jakob-Park, het voetbalstadion van FC Basel, hebben Claude na zijn optreden een groot applaus gegeven. Dat is te horen op beelden die de Basler Zeitung verspreidt.

4 uur geleden
150 à 200 mensen bijeen in Katwijk voor demonstratie

KATWIJK (ANP) - Bij een demonstratie in Katwijk waren zaterdag zo'n 150 à 200 mensen aanwezig, zag een verslaggever van het ANP. Mensen kondigden eerder een demonstratie aan "tegen een mogelijke pro-Palestinademonstratie" en de gemeente zei rekening te houden met een grote groep deelnemers. In Katwijk is zaterdagavond geen pro-Palestijns protest bezig.

7 uur geleden
Zes fietsers gewond door aanrijding in Cadzand, vrouw opgepakt

CADZAND (ANP) - In Cadzand in Zeeland zijn zes fietsers gewond geraakt door een aanrijding, meldt de politie. De bestuurster van een auto is aangehouden voor het rijden onder invloed.

8 uur geleden
Viswinkel Amsterdam weer zes maanden dicht na beschieting

AMSTERDAM (ANP) - Een viswinkel aan het Waterlandplein in Amsterdam-Noord die in de nacht van dinsdag op woensdag werd beschoten, is zaterdag gesloten voor zes maanden, meldt de gemeente. De winkel was net een week weer open na een eerdere gedwongen sluiting van zes maanden, ook vanwege beschietingen.

8 uur geleden
Olivier 'heel trots' op Claude: 'hij gaat het goed doen'

BASEL (ANP) - De 11-jarige Olivier, het Enschedese jongetje in de songfestivalact van Claude, heeft alle vertrouwen in de Nederlandse zanger. Voor de grote finale vertelde hij dat hij "heel trots" is op Claude. Ook vond Olivier het "heel cool" om zichzelf op dat grote podium te zien.

14 uur geleden
EYE eert overleden Gerard Soeteman deze zomer met films

AMSTERDAM (ANP) - EYE Filmmuseum in Amsterdam eert deze zomer de vrijdag overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman met de vertoning van enkele van zijn films. Dat heeft EYE zaterdag gemeld op het Filmfestival van Cannes. Soeteman werd vooral bekend dankzij de films die hij met regisseur Paul Verhoeven maakte.

14 uur geleden
Bruins roemt Gerard Soeteman: gaf verhalen kleur en diepgang

DEN HAAG (ANP) - Eppo Bruins, minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, roemt de overleden scenarioschrijver Gerard Soeteman om de "kleur en diepgang" die hij aan verhalen gaf. "Als scenarioschrijver was hij de kracht achter het succes van veel grote films", aldus Bruins in een reactie.

17 uur geleden