Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoriteiten Rusland waarschuwen tegen protesten na dood Navalny

Autoriteiten Rusland waarschuwen tegen protesten na dood Navalny

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische autoriteiten hebben burgers gewaarschuwd om niet deel te nemen aan demonstraties na de dood van Kremlin-criticus Aleksej Nalavny. Het kantoor van de Russische aanklagers in Moskou zegt dat er sprake is van een grote bijeenkomst in het centrum van de hoofdstad, maar dat die samenkomst niet is goedgekeurd en dat het dus illegaal is om deel te nemen.

Op beelden van de BBC is te zien dat mensen bloemen leggen bij de Solovetski-steen op een plein in Moskou. Die steen is een monument voor de slachtoffers van politieke onderdrukking in de Sovjettijd. Ook is te zien dat twee mensen zijn aangehouden door de politie. Een man met een megafoon en een vrouw met een bord zijn meegenomen. Het is niet duidelijk waarom ze zijn opgepakt.

Op sociale media gaan beelden rond van mensen die ook in andere Russische steden stilstaan bij de dood van Navalny.

Navalny organiseerde zelf vaak protesten tegen het regime van president Vladimir Poetin en werd daarvoor vaak opgepakt. Sinds begin 2021 zat hij onafgebroken vast en volgens Rusland is hij vrijdag overleden in een strafkolonie vlak bij de poolcirkel.

Meer uit Buitenland

Human Rights Watch beschuldigt Israël van nieuw oorlogsmisdrijf

BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.

10 minuten geleden
Nipte overwinning voor Groenen in Baden-Württemberg

STUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.

2 uur geleden
Zes doden bij Israëlische aanvallen in Gazastrook

GAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.

3 uur geleden
Opnieuw doden door Amerikaanse aanval op vermeende drugsboot

WASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.

3 uur geleden
Europa verdrievoudigt wapenimport en blijft vooral in VS kopen

STOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.

6 uur geleden
Treinstation Glasgow gesloten om grote brand, geen treinverkeer

GLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.

8 uur geleden
Mojtaba Khamenei nieuwe opperste leider van Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.

9 uur geleden