Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoriteiten raden Parijzenaars aan niet de weg op te gaan

Autoriteiten raden Parijzenaars aan niet de weg op te gaan

PARIJS (ANP) - De mensen in en rond Parijs kunnen maandag maar beter niet met de auto op pad gaan. Dit advies komt van het ministerie van Binnenlandse Zaken en de Parijse politie. Boeren hebben blokkades aangekondigd op de voornaamste autosnelwegen rond Parijs uit protest tegen het landbouwbeleid van de regering.

Volgens de planning van de boerenorganisaties worden zeven autosnelwegen geblokkeerd, inclusief de A1 naar het noorden, de A4 naar de Elzas, de A5 richting Bourgondië en de A13 richting Normandië in beide richtingen. De blokkades buiten de stad zouden een week volgehouden worden. De politie heeft 15.000 man op de been gebracht, vooral om te voorkomen dat de betogende boeren naar de hoofdstad zelf trekken, melden Franse media.

De blokkades zouden om 14.00 uur beginnen. Op de A13 was er in de morgen al ernstige verkeershinder bij Parijs door betogende taxichauffeurs die er heel langzaam rijden. Ook blokkeren taxichauffeurs in de ochtend de luchthaven van Toulouse. Hier gaat hier om een conflict over nieuwe regelgeving voor de sector die volgens de taxichauffeurs hun bestaan bedreigt.

Meer uit Buitenland

Overheid VS heropend na ondertekening wet door Trump

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een wet ondertekend die de federale overheid tot 30 januari financiert, meldt het Witte Huis. Daarmee is officieel een einde gekomen aan een overheidssluiting van 43 dagen, de langste in de geschiedenis van de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Rubio roept op tot inperking wapens voor Soedanese paramilitairen

NIAGARA-ON-THE-LAKE (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, heeft opgeroepen tot internationale actie om wapenleveranties aan de Soedanese Rapid Support Forces (RSF) in te perken. De RSF is sinds april 2023 in oorlog met het leger. Onlangs namen de paramilitairen de belangrijke Soedanese stad el-Fasher in.

3 uur geleden
Politico: Huis stemt volgende week over vrijgave Epstein-dossier

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden, Mike Johnson, is van plan volgende week een stemming in te lassen over een maatregel die volledige openbaarmaking van dossiers van het ministerie van Justitie met betrekking tot de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein verplicht stelt. Dat meldt nieuwssite Politico.

5 uur geleden
Huis VS stemt voor wetsvoorstel dat shutdown beëindigt

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft gestemd voor aanname van een wetsvoorstel dat een einde maakt aan de 43 dagen durende overheidssluiting. Maandag was de Senaat al akkoord gegaan met het voorstel.

5 uur geleden
Klimaatdenktank ziet vooruitzichten al vier jaar niet verbeteren

BELÉM (ANP) - Bijgestelde klimaatplannen die landen hebben ingediend bij de VN gaan volgens een analyse van Climate Action Tracker (CAT) niet het gehoopte verschil maken. De wetenschappelijke monitor ziet al vier jaar op rij stagnatie. "De tijd raakt op om een gevaarlijke overschrijding van 1,5 graden opwarming te vermijden", zegt topman Bill Hare van Climate Analytics, een van de onderzoeksinstituten achter de monitor.

6 uur geleden
Nieuw Democratisch lid Huis steunt vrijgave Epstein-dossier

WASHINGTON (ANP) - De Democratische afgevaardigde Adelita Grijalva van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft op haar eerste dag in functie de petitie ondertekend die moet leiden tot vrijgave van dossiers met betrekking tot de overleden veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. De Democraten hopen dat het dossier informatie bevat die schadelijk is voor de Republikeinse president Donald Trump.

6 uur geleden
G7 spreekt opnieuw steun uit voor Oekraïne

ONTARIO (ANP/AFP) - De buitenlandministers van zeven grote industrielanden, de G7, hebben opnieuw opgeroepen tot een onmiddellijk staakt-het-vuren in Oekraïne. De bewindslieden zijn in Ontario bijeen om te spreken over meerdere grote onderwerpen, waaronder de oorlog in Oekraïne. Ook stelt de G7 in zijn slotverklaring nog altijd onvermurwbaar te zijn in de steun aan de Oekraïense strijd tegen Rusland.

9 uur geleden