Autoriteiten Noord-Holland vragen hulp publiek na vele explosies
ALKMAAR (ANP) - De autoriteiten in Noord-Holland roepen het publiek op om mee te denken en informatie te delen als die beschikbaar is over de vele explosies in de regio. Dit jaar waren er tientallen explosies bij woningen en bedrijven in Noord-Holland.
In verschillende verklaringen op politie.nl roepen de burgemeester van Alkmaar Anja Schouten en de teamchef van de politie in Alkmaar Ellen Zentveld én het hoofd van de afdeling Operatiën in Noord-Holland Famke van Spaendonk samen met het Openbaar Ministerie de hulp van burgers in.
"De impact op het veiligheidsgevoel van de inwoners in de eenheid Noord-Holland is enorm. Daarnaast is het gevaarlijk voor omwonenden, voorbijgangers, ondernemers, mijn collega's en andere hulpverleners", zegt Van Spaendonk. In de verklaring staat ook dat uit (landelijke) duiding van incidenten blijkt "dat excessieve geweldsincidenten, zoals explosies bij woningen, regelmatig drugsgerelateerd zijn. Daarnaast vinden explosies plaats met een andere achtergrond, zoals relationele problemen, afpersingen/intimidatie van bedrijven of vanuit concurrentie-oogpunt."
'Kans op letsel groot'
"We maken ons zorgen", stelt Zentveld van de politie in Alkmaar. "Tot nu toe is er sprake van alleen materiële schade, maar de kans op letsel is groot." Ze acht de kans niet ondenkbaar dat ook onschuldige mensen betrokken raken. Zo zou een explosie aan de Koedijkerstraat in Alkmaar bijvoorbeeld, van afgelopen dinsdag, zeer waarschijnlijk het verkeerde pand hebben getroffen. Burgemeester Schouten is verontwaardigd door de explosies. "Dit kan echt niet, dit moet stoppen!"
De politie vraagt om tips over de betrokken incidenten, om informatie over de achtergronden ervan en om camerabeelden van deze incidenten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De gemeente Den Haag heeft het noodbevel dat zaterdag geldt voor het kernwinkelgebied van de stad uitgebreid naar het Malieveld en het Centraal Station. Het is op verschillende plekken onrustig in de stad door een oproep tot rellen en plunderingen via sociale media en voetbalfans die zeggen daar te zijn 'ter bescherming' van de stad.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Mobiele Eenheid grijpt in op het Korte Voorhout in Den Haag, omdat groepen jongeren daar niet luisteren naar de vorderingen van de politie. Dat ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Mensen zijn daar aanwezig vanwege de oproepen tot "Gen-Z-protesten" via sociale media. De politie heeft de aanwezigen meermaals verzocht om naar het Malieveld te gaan, maar daar wordt door sommigen geen gehoor aan gegeven.
1 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Ook in Maastricht is zaterdagmiddag veel politie op de been vanwege aangekondigde jongerenprotesten op sociale media. Een aantal winkels heeft in de binnenstad uit voorzorg de gevels dichtgetimmerd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie houdt zaterdagmiddag verschillende fouilleeracties bij onder meer het Centraal Station van Den Haag, het Malieveld en in het winkelgebied van de stad. Aanleiding zijn de oproepen op sociale media om te protesteren, en de vrees dat deze uitmonden in rellen en plunderingen. Jongeren worden op verschillende plekken gefouilleerd en om een identiteitsbewijs gevraagd, voordat ze door mogen lopen. Ook worden ze gevorderd het centrum te verlaten.
2 uur geledenCADZAND (ANP) - De boot met migranten die zaterdag voor de Zeeuwse kust van zee is gehaald, had geen motor meer en was daardoor stuurloos. Ook hadden de opvarenden geen reddingsvesten, meldt de marechaussee.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee mannen aangehouden voor een schietpartij zaterdagochtend vroeg in het centrum van Rotterdam. Een conflict buiten een uitgaansgelegenheid was vermoedelijk de aanleiding voor de schietpartij, meldt de politie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Uit vrees voor ongeregeldheden worden zaterdagochtend meer winkels in het centrum van Den Haag gebarricadeerd. Een verslaggever van het ANP ziet op verschillende plekken in de winkelstraat werklui bezig zijn winkels dicht te timmeren. Het gaat onder meer om de MediaMarkt aan de Grote Marktstraat. Ook de Primark en Decathlon zijn uit voorzorg gebarricadeerd.
6 uur geleden