'Autoriteiten Jemen verzwijgen omvang corona-uitbraak'
SANAA (ANP/RTR) - De uitbraak van het coronavirus in het straatarme Jemen is mogelijk veel omvangrijker dan de autoriteiten melden. Vier ingewijden met toegang tot informatie van ziekenhuizen zeggen tegen persbureau Reuters dat veel testresultaten niet worden doorgeven aan de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
In het land woedt een bloedige burgeroorlog tussen de Houthi-beweging en de door Saudi-Arabië gesteunde regering. Dat slepende conflict heeft al geleid tot een ongekende humanitaire crisis. Die dreigt nog verder te verslechteren door de uitbraak van het coronavirus.
In het land zijn tot dusver 67 coronabesmettingen en 11 sterfgevallen door het virus gemeld. Het daadwerkelijke aantal coronagevallen zou echter hoger liggen. "De Houthi-autoriteiten houden de resultaten van testen achter voor artsen en de WHO als de uitslag positief is", zegt een van de bronnen.
Ziekenhuizen
In ziekenhuizen in hoofdstad Sanaa, die in handen is van de Houthi's, zouden tientallen mensen met verdachte symptomen liggen waarvan de testresultaten niet zijn vrijgegeven. Ook zouden zeker 13 patiënten met het virus zijn overleden in een ziekenhuis in de zuidelijke stad Aden, die niet wordt gecontroleerd door de rebellen.
"In Aden sterven ook tientallen mensen thuis. Maar niemand heeft ze getest om te kijken wat de doodsoorzaak is", zegt een bron. "Sommige ziekenhuizen weigeren patiënten op te nemen met symptomen van het coronavirus omdat ze niet de middelen hebben om hen te behandelen. Dat kunnen we ze nauwelijks kwalijk nemen."
Reuters beklemtoont dat het zelf geen inzage heeft gehad in medische gegevens van de ziekenhuizen. Dat betekent dat de informatie van de bronnen niet geverifieerd kon worden. Het ministerie van Volksgezondheid van de Houthi's heeft nog niet gereageerd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft met NAVO-chef Mark Rutte gesproken over "de diplomatieke mogelijkheden" om de oorlog tussen Oekraïne en Rusland te stoppen. Hij zegt in een bericht op X dat hij met Rutte sprak over het 28-puntenplan van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Zelensky beklemtoonde dat hij bereid is "snel, voortvarend en constructief" mee te werken om het plan een succes te maken.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne zegt met "alternatieven" te komen voor het Amerikaanse plan om de oorlog te beëindigen. Dat zegt Volodymyr Zelensky in een videoboodschap.
6 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Colombia, Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zetten Oekraïne onder druk om uiterlijk volgende week donderdag een raamwerk van de vredesdeal te ondertekenen. Anders zouden de VS stoppen met het leveren van wapens en inlichtingen, meldden bronnen aan persbureau Reuters.
7 uur geledenBELÉM (ANP) - Enkele tientallen landen roepen op de klimaattop in het Braziliaanse Belém vrijdagochtend (lokale tijd) op tot concrete afspraken over hoe de wereld een einde gaat maken aan het gebruik van fossiele brandstoffen. Het gaat om onder meer Nederland, België, Australië, Chili, Mexico, Jamaica en Denemarken.
7 uur geleden