Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Autoriteiten Jemen verzwijgen omvang corona-uitbraak'

'Autoriteiten Jemen verzwijgen omvang corona-uitbraak'

SANAA (ANP/RTR) - De uitbraak van het coronavirus in het straatarme Jemen is mogelijk veel omvangrijker dan de autoriteiten melden. Vier ingewijden met toegang tot informatie van ziekenhuizen zeggen tegen persbureau Reuters dat veel testresultaten niet worden doorgeven aan de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

In het land woedt een bloedige burgeroorlog tussen de Houthi-beweging en de door Saudi-Arabië gesteunde regering. Dat slepende conflict heeft al geleid tot een ongekende humanitaire crisis. Die dreigt nog verder te verslechteren door de uitbraak van het coronavirus.

In het land zijn tot dusver 67 coronabesmettingen en 11 sterfgevallen door het virus gemeld. Het daadwerkelijke aantal coronagevallen zou echter hoger liggen. "De Houthi-autoriteiten houden de resultaten van testen achter voor artsen en de WHO als de uitslag positief is", zegt een van de bronnen.

Ziekenhuizen

In ziekenhuizen in hoofdstad Sanaa, die in handen is van de Houthi's, zouden tientallen mensen met verdachte symptomen liggen waarvan de testresultaten niet zijn vrijgegeven. Ook zouden zeker 13 patiënten met het virus zijn overleden in een ziekenhuis in de zuidelijke stad Aden, die niet wordt gecontroleerd door de rebellen.

"In Aden sterven ook tientallen mensen thuis. Maar niemand heeft ze getest om te kijken wat de doodsoorzaak is", zegt een bron. "Sommige ziekenhuizen weigeren patiënten op te nemen met symptomen van het coronavirus omdat ze niet de middelen hebben om hen te behandelen. Dat kunnen we ze nauwelijks kwalijk nemen."

Reuters beklemtoont dat het zelf geen inzage heeft gehad in medische gegevens van de ziekenhuizen. Dat betekent dat de informatie van de bronnen niet geverifieerd kon worden. Het ministerie van Volksgezondheid van de Houthi's heeft nog niet gereageerd.

Meer uit Buitenland

Trump: NAVO moet VS helpen bij het verkrijgen van Groenland

WASHINGTON (ANP) - De NAVO zou de Verenigde Staten eigenlijk moeten helpen bij het verkrijgen van Groenland, zegt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. Alleen de VS zijn in staat om het gebied te verdedigen tegen Rusland en China, en dat is essentieel voor de veiligheid van de VS, aldus Trump. Hij noemt iedere andere uitkomst vlak voor Amerikaans overleg met Groenland en Denemarken "onaanvaardbaar".

55 minuten geleden
Lavrov: onderhandelingen over bestand pas na vredesakkoord

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid te onderhandelen over vrede in Oekraïne, al zijn gesprekken over een staakt-het-vuren niet serieus te nemen voordat er een vredesakkoord ligt. Dat zegt de Russische minister van Buitenlandse Zaken Sergej Lavrov tijdens een persconferentie. Het zou daarbij helpen, zei Lavrov, als de VS het Kremlin op de hoogte houden van de vredesvoorstellen zoals die nu besproken worden.

57 minuten geleden
Oekraïens parlement stemt voor Fedorov als minister van Defensie

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft ingestemd met de benoeming van Mychajlo Fedorov als nieuwe minister van Defensie. De 34-jarige was vicepremier en minister van Digitale Transformatie. Hij speelde een rol bij technische innovaties in de oorlog tegen Rusland.

1 uur geleden
Macron waarschuwt voor gevolgen bij Amerikaanse inname Groenland

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron waarschuwt voor "ongekende gevolgen" als de Verenigde Staten Groenland innemen. Het eiland hoort bij Denemarken, maar de Amerikaanse president Donald Trump wil het bij de VS voegen omdat dat volgens hem "nodig is voor de nationale veiligheid".

1 uur geleden
Dodental treinongeluk Thailand loopt op

BANGKOK (ANP/AFP) - Het dodental na een treinongeluk in het noordoosten van Thailand is opgelopen naar 31, meldt het ministerie van Gezondheid. Het ongeluk vond woensdagochtend plaats toen een bouwkraan op rijtuigen van een trein viel. De trein, die onderweg was naar hoofdstad Bangkok, ontspoorde en stond korte tijd in brand.

1 uur geleden
Coalitiepartner Japan: premier ontbindt Lagerhuis komende week

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier is van plan binnen afzienbare tijd het Lagerhuis te ontbinden. Dat zegt de partijleider van coalitiepartner de Japanse Innovatiepartij. Daarmee maakt de coalitie van premier Sanae Takaichi de weg vrij voor vervroegde verkiezingen, in wat volgens verschillende media een poging is om een steviger mandaat te krijgen.

2 uur geleden
Oekraïne moet zoveel mogelijk defensiemateriaal in Europa kopen

BRUSSEL (ANP) - 60 van de 90 miljard euro van de EU-lening voor Oekraïne voor 2026 en 2027 is bedoeld voor aankoop van militair materiaal, heeft voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie woensdag bekendgemaakt. Dat moet vooral in Europa worden gekocht. Alleen als het benodigde materiaal niet in Europa te koop is of niet op tijd kan worden geleverd, kan het buiten Europa worden aangeschaft.

2 uur geleden