Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Autoriteiten Jemen verzwijgen omvang corona-uitbraak'

'Autoriteiten Jemen verzwijgen omvang corona-uitbraak'

SANAA (ANP/RTR) - De uitbraak van het coronavirus in het straatarme Jemen is mogelijk veel omvangrijker dan de autoriteiten melden. Vier ingewijden met toegang tot informatie van ziekenhuizen zeggen tegen persbureau Reuters dat veel testresultaten niet worden doorgeven aan de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).

In het land woedt een bloedige burgeroorlog tussen de Houthi-beweging en de door Saudi-Arabië gesteunde regering. Dat slepende conflict heeft al geleid tot een ongekende humanitaire crisis. Die dreigt nog verder te verslechteren door de uitbraak van het coronavirus.

In het land zijn tot dusver 67 coronabesmettingen en 11 sterfgevallen door het virus gemeld. Het daadwerkelijke aantal coronagevallen zou echter hoger liggen. "De Houthi-autoriteiten houden de resultaten van testen achter voor artsen en de WHO als de uitslag positief is", zegt een van de bronnen.

Ziekenhuizen

In ziekenhuizen in hoofdstad Sanaa, die in handen is van de Houthi's, zouden tientallen mensen met verdachte symptomen liggen waarvan de testresultaten niet zijn vrijgegeven. Ook zouden zeker 13 patiënten met het virus zijn overleden in een ziekenhuis in de zuidelijke stad Aden, die niet wordt gecontroleerd door de rebellen.

"In Aden sterven ook tientallen mensen thuis. Maar niemand heeft ze getest om te kijken wat de doodsoorzaak is", zegt een bron. "Sommige ziekenhuizen weigeren patiënten op te nemen met symptomen van het coronavirus omdat ze niet de middelen hebben om hen te behandelen. Dat kunnen we ze nauwelijks kwalijk nemen."

Reuters beklemtoont dat het zelf geen inzage heeft gehad in medische gegevens van de ziekenhuizen. Dat betekent dat de informatie van de bronnen niet geverifieerd kon worden. Het ministerie van Volksgezondheid van de Houthi's heeft nog niet gereageerd.

Meer uit Buitenland

Iran stuurt delegatie naar Qatar om over tegoeden te praten

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran stuurt woensdag "beslist" een delegatie naar Qatar om er te praten over bevroren Iraanse tegoeden. Dit zei de woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

56 minuten geleden
Duizenden mensen bij anti-immigratieprotesten in Zuid-Afrika

PRETORIA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Duizenden mensen hebben zich dinsdag in Zuid-Afrika aangesloten bij protesten tegen migranten. Omdat wordt gevreesd voor geweld hebben de autoriteiten uit voorzorg een grote politiemacht ingezet.

1 uur geleden
VK komt met recordinvestering in defensie komende jaren

BERKSHIRE (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk investeert de komende jaren een recordbedrag van 300 miljard pond (ongeveer 350 miljard euro) in defensie, heeft premier Keir Starmer bekendgemaakt. Starmer spreekt van een "gigantische stap voorwaarts", die genoeg moet zijn om Rusland af te schrikken.

2 uur geleden
Aanslag in Monaco geen terroristische daad, meent justitie

MONACO (ANP) - Justitie in Monaco meent dat de aanslag maandagavond in het prinsdom geen terroristische daad is geweest. Dat zei de Monegaskische minister van Staat Christophe Mirmand dinsdag tijdens een persconferentie. De zaak wordt behandeld als een poging tot moord.

3 uur geleden
Duitse inlichtingendienst: aantal extremisten neemt toe

BERLIJN (ANP) - Het aantal extremisten in Duitsland neemt toe. Dat blijkt uit het jaarrapport van de Duitse binnenlandse inlichtingendienst (BfV). De stijging wordt vooral verklaard door het groeiende ledenaantal van de radicaalrechtse partij AfD.

3 uur geleden
Ruim 1 miljoen migranten vragen legale status aan in Spanje

MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse regering heeft aanvragen ontvangen van meer dan 1 miljoen ongedocumenteerde migranten die via een speciale regeling een verblijfsstatus willen krijgen. Premier Pedro Sánchez heeft dit gemeld op de laatste dag waarop aanmelding mogelijk is.

4 uur geleden
Satellietbeelden: zeker 58.000 gebouwen beschadigd in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - Meer dan 58.000 gebouwen in Venezuela zijn naar schatting verwoest of beschadigd na de aardbevingen vorige week, blijkt uit satellietgegevens die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA heeft gepubliceerd. Onderzoekers hebben voor de berekening gekeken naar "abrupte veranderingen aan het oppervlak die consistent zijn met schade", maar benadrukken dat het slechts een indicatie is.

5 uur geleden