Autoriteiten Japan leggen beachduo Stam/Schoon beperkingen op
TOKIO (ANP) - De Japanse autoriteiten hebben een aantal sporters en begeleiders die op een inmiddels veelbesproken KLM-vlucht naar Tokio zaten, met daarin vijf later positief op corona geteste leden van TeamNL, alsnog tot 'close contact' benoemd. Onder hen bevinden zich de beachvolleybalsters Raïsa Schoon en Katja Stam, die na hun partij van donderdag bevestigden dat hun een aantal beperkingen is opgelegd.
"We mogen sinds gisteren alleen nog van de kamer om te trainen of voor onze wedstrijden", vertelde Stam, die liet weten dat de maatregelen tot zondag duren. Dan is de periode van veertien dagen na de vlucht van 17/18 juli voorbij. NOC*NSF bevestigde de maatregel van de Tokyo Health Authority. "Het overgrote deel van de groep die nu tot close contact is verklaard is inmiddels volgens planning teruggekeerd in Nederland. Wat de sporters in Tokio betreft gaat het alleen nog om het duo Stam/Schoon", meldde een woordvoerder. "Verder gaat het in Tokio nog om enkele begeleiders en een communicatiemedewerker. In totaal betreft het zeven leden van TeamNL die onder deze maatregel vallen."
Vijf van de zeven leden van TeamNL die positief testten op corona zaten op de bewuste vlucht, onder hen skateboardster Candy Jacobs, taekwondoka Reshmie Oogink en roeier Finn Florijn. Zij verblijven in het zogenoemde quarantainehotel.
Quarantaine
"We zaten in het vliegtuig voor de skaters, naast de tennissers en achter de taekwondoka", vertelde Schoon. In de "dangerzone", grapte Stam. Al zijn er, zo benadrukt de KLM, geen aanwijzingen dat de besmettingen in het vliegtuig hebben plaatsgevonden. "In het begin waren we ook wel bang dat we ook positief zouden testten. Maar dat ze nu na tien dagen alsnog met die maatregel komen en wij in quarantaine moeten vind ik een beetje krom."
Het betekent dat ze nu niet meer met de andere beachvolleyballers een appartement bewonen, dat ze op de kamer moeten eten, alleen voor wedstrijden en trainingen naar buiten mogen en met een speciale shuttle naar de beachvelden worden vervoerd. "Het komt een beetje over als een noodgreep", vond Stam.
Onder voorwaarden
De termijn van veertien dagen is in overeenstemming met de incubatietijd waarvan men in Tokio uitgaat. "Alleen onder de voorwaarden van Tokyo 2020 kunnen zij nog trainen en sporten", bevestigt NOC*NSF.
De sportkoepel nam eerder zelf al maatregelen om de contacten tussen sporters onderling te beperken. Zo was het niet meer de bedoeling de algemene lounge te gebruiken, behalve nog om koffie of thee te halen. Ruimte als gymzalen waren alleen nog op afspraak te gebruiken. Ook was sporters verzocht de trap te nemen in plaats van de lift en op drukke tijden de eetzaal te mijden.
Meer uit Sport
WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
19 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
1 dag geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
1 dag geleden