Autoriteiten Gazastrook: Israëlisch leger bestormt ziekenhuis
GAZA-STAD (ANP/RTR) - Het door Hamas gecontroleerde gezondheidsministerie in de Gazastrook maakt melding van een Israëlische bestorming van een ziekenhuis in het noorden van het gebied. Het gaat om het Kamal Adwanziekenhuis dat al "dagenlang wordt omsingeld en gebombardeerd" door het leger van Israël. Alle mannen, ook medewerkers, zouden worden verzameld op de binnenplaats van het ziekenhuis in Beit Lahiya.
In het ziekenhuis liggen 65 patiënten en ook verblijven er zo'n 3000 ontheemden op het terrein, staat in de laatste update van OCHA over Gaza. De VN-organisatie voor humanitaire zaken meldt dat maandag twee moeders stierven nadat de kraamafdeling werd geraakt bij een aanval.
De gezondheidszorg in de Gazastrook is zwaar getroffen door de oorlog tussen Hamas en Israël. Van de 36 ziekenhuizen in het gebied functioneren er elf nog maar gedeeltelijk, meldt een functionaris van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO).
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - In Oekraïne zijn zeker vier mensen gedood door een reeks Russische drone- en raketaanvallen. Dat melden Oekraïense functionarissen zondag.
14 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Iran is een Iraanse militair omgekomen, melden Iraanse media zondag.
44 minuten geledenDOHA (ANP/DPA/AFP) - De voormalige emir van Qatar Hamad bin Khalifa Al Thani is op 74-jarige leeftijd overleden, zo heeft de regering bekendgemaakt. Hij regeerde van 1995 tot 2013 over de golfstaat en wordt gezien als de grondlegger van het moderne Qatar.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - De gemeente Westerwolde heeft nog geen zicht op structurele maatregelen voor de onrust op het voorterrein van het aanmeldcentrum Ter Apel nu het Rode Kruis daar het werk heeft neergelegd. Een woordvoerster zegt dat de gemeente "meerdere keren per dag contact heeft met het COA en het ministerie" over de veiligheid, maar dat concrete maatregelen voorlopig uitblijven.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - In Duitsland zijn vorige maand minstens 99 mensen verdronken. Dat is het grootste aantal sinds een hittegolf in juni 2003, toen 107 mensen door verdrinking om het leven kwamen, aldus de nationale reddingsbrigade (DLRG).
1 uur geledenLOS GALLARDOS (ANP/AFP) - De natuurbrand bij Los Gallardos in het zuiden van Spanje die zeker twaalf levens heeft geëist, is onder controle gebracht. Dat meldt regiopresident van Andalusië Juan Manuel Moreno op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van Oekraïne en Israël hebben bedroefd gereageerd op de dood van de invloedrijke Amerikaanse senator Lindsey Graham. "Amerika en de wereld hebben een vastberaden leider verloren", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
2 uur geleden