Autoriteiten Gaza: nog eens 24 patiënten Al Shifaziekenhuis dood
TEL AVIV (ANP/AFP) - De uitval van de elektriciteit van het Al Shifaziekenhuis heeft in de afgelopen twee dagen 24 patiënten het leven gekost, zegt het lokale ministerie van Gezondheid. Het grootste ziekenhuis van de Gazastrook heeft sinds vorige week zaterdag geen stroom meer omdat de brandstof voor de generatoren op is.
Het ministerie in Gaza, dat door Hamas wordt gecontroleerd, maakte maandag bekend dat 27 volwassen patiënten en zeven baby's waren overleden. Israëlische militairen vielen het ziekenhuis in de nacht van dinsdag op woensdag binnen en zijn daar nog steeds bezig met doorzoekingen.
Het leger van Israël zegt onder meer wapens, een commandopost en een schacht van een lift te hebben aangetroffen. Ook zou bewijs zijn gevonden dat Hamas er gijzelaars heeft vastgehouden.
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP) - De astronauten van de Artemis II-ruimtemissie maken zich klaar voor hun terugkeer naar de aarde. Ze zijn al meer dan halverwege de terugreis en landen naar verwachting in de nacht van vrijdag op zaterdag in zee, voor de kust van San Diego.
10 minuten geledenARLINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie is opnieuw teruggefloten in een poging de mediatoegang tot het Pentagon in te perken. Eerder werden pogingen daartoe al gezien als ongrondwettelijk en had een rechter opgedragen enkele journalisten van The New York Times weer een accreditatie te verlenen.
14 minuten geledenPHILADELPHIA (ANP) - Hiphop-pionier en rapper Afrika Bambaataa is donderdag overleden op 68-jarige leeftijd. Volgens entertainmentwebsite TMZ, die het nieuws als eerste meldde, overleed hij in Philadelphia aan de gevolgen van prostaatkanker. Zijn management heeft zijn overlijden bevestigd.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein hebben zich tegen het voorstel van first lady Melania Trump gekeerd om in het Congres onder ede over hun ervaringen te vertellen. Dat meldt de BBC.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
10 uur geleden