Autoriteiten Gaza melden tientallen doden sinds nieuws bestand
GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn sinds de aankondiging van de wapenstilstand minstens 73 doden gevallen door Israëlische luchtaanvallen, zegt de Gazaanse civiele beschermingsdienst. Woensdag werd bekend dat er een deal is bereikt over het beëindigen van het geweld.
De dienst meldt dat onder de slachtoffers 20 kinderen en 25 vrouwen zijn. Ook zouden nog eens 230 mensen gewond zijn geraakt door de "bombardementen die doorgaan". Het staakt-het-vuren moet zondag ingaan, maar het akkoord moet nog officieel worden goedgekeurd door de Israëlische autoriteiten.
Israël voert sinds oktober 2023 zware aanvallen uit op de Gazastrook, als reactie op een zeer dodelijke aanval van Hamas op Israël. Door de verwoestende aanvallen zijn in Gaza bijna 47.000 doden en meer dan 110.000 gewonden gevallen, aldus de lokale autoriteiten.
Meer uit Buitenland
YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
16 minuten geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.
5 uur geledenANKARA (ANP/RTR/AFP) - In het zuiden van Turkije heeft voor de tweede dag op rij een schietpartij op een middelbare school plaatsgevonden. Gouverneur Mükerrem Ünlüer van Kahramanmaras heeft bekendgemaakt dat drie leerlingen en een leraar zijn omgekomen. Ook zijn er twintig gewonden.
5 uur geledenANKARA/ISLAMABAD/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft gezegd dat Turkije probeert te helpen het bestand van twee weken tussen Iran en de Verenigde Staten te verlengen. Turkije staat in nauw contact met het buurland Iran, met de VS en met de bemiddelaar Pakistan.
6 uur geleden