Autoriteiten Gaza melden ruim vijftig doden in dag tijd
GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - De oorlog in Gaza heeft in 24 uur tijd aan ten minste 54 mensen het leven gekost, meldt het ministerie van Volksgezondheid in het gebied. Het dodental is daarmee gestegen tot 34.789. Daarnaast zijn 78.204 mensen gewond geraakt.
Israël en Hamas onderhandelen over een mogelijk bestand in Gaza, maar toch voert de Israëlische krijgsmacht (IDF) nog altijd zware aanvallen uit. In de nacht van maandag op dinsdag heeft de IDF ook aanvallen uitgevoerd op Rafah, waar grote aantallen vluchtelingen uit andere delen van Gaza verblijven. De krijgsmacht nam ook de grensovergang bij Rafah in, en zei daarbij zo'n twintig "terroristen" gedood te hebben.
De grensautoriteit in Gaza heeft de inname van de grensovergang bij Rafah een "doodvonnis" voor de Gazanen genoemd, zeker als ze ziek of gewond zijn. De grensovergang is onmisbaar voor de levering van hulpgoederen aan het gebied, en daar is al een groot tekort aan. De overgang bij Rafah was de enige die niet onder Israëlische controle stond.
Het ministerie van Volksgezondheid in Gaza staat onder controle van Hamas. De slachtofferaantallen die het ministerie meldt, worden door veel landen, deskundigen en hulporganisaties over het algemeen als betrouwbaar gezien.
Meer uit Buitenland
CARABALLEDA (ANP) - In Venezuela is opnieuw een kind levend onder het puin vandaan gehaald nadat het land woensdag werd getroffen door twee zware aardbevingen, meldt interim-president Delcy Rodriguez. Ze deelde beelden van de reddingsactie op sociale media.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van zaterdag op zondag aanvallen uitgevoerd op Amerikaanse militaire doelen in Koeweit en Bahrein. De Iraanse Revolutionaire Garde meldt dat de acties een vergelding waren voor Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft aangekondigd geld vrij te maken voor het opzetten van een nieuwe gezamenlijke vloot met Nederland. Het Nederlandse ministerie van Defensie heeft bevestigd de intentie te hebben om samen te werken met de Britten om nieuwe zogenoemde amfibische transportschepen te verwerven.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verklaard na de volgende verkiezingen een brede nationale coalitie te willen vormen. Hij geeft nu leiding aan de meest rechtse regering die Israël ooit gehad heeft, maar daar lijkt hij zich van te willen distantiëren.
12 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - In Venezuela heeft een nieuwe aardbeving plaatsgevonden, ongeveer in hetzelfde gebied als waar de twee verwoestende aardbevingen van donderdag waren. De nieuwste beving had een kracht van 5.6, meldt het Europees-Mediterraans Seismologisch Centrum (EMSC).
13 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische president Aleksandar Vučić heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd. Daarmee lijkt hij toe te geven aan de belangrijkste eis van de demonstranten die al ruim anderhalf jaar protesteren tegen zijn regering.
14 uur geledenLA GUAIRA (ANP/RTR) - Het dodental in Venezuela na de twee verwoestende aardbevingen van donderdag is opgelopen tot 1430, maakte parlementsvoorzitter Jorge Rodriguez bekend. Er zijn volgens hem 3200 mensen gewond geraakt en 3100 mensen dakloos geworden.
15 uur geleden