Autoriteiten Gaza melden dood politiechef bij bombardement
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in de Gazastrook zeggen dat een Israëlische luchtaanval het leven heeft gekost aan elf mensen, onder wie de politiechef van Gaza en een naaste medewerker. De burgerbescherming in het gebied meldt dat een tent met ontheemde mensen is geraakt ten westen van de stad Khan Younis. Onder de slachtoffers zouden zich ook drie kinderen bevinden.
Het ministerie van Binnenlandse Zaken van de Gazastrook veroordeelde de dood van de politiefunctionarissen. Israël kreeg het verwijt zo voor meer chaos en ellende onder de burgerbevolking te zorgen. De omgekomen Mahmud Salah zou dertig jaar bij de politie hebben gezeten en was sinds zes jaar de politiechef, zegt het ministerie. Israël laat weten het incident te onderzoeken.
Israël probeert in de Gazastrook de Hamasbeweging uit te schakelen. Na meer dan een jaar oorlog ligt de infrastructuur in het gebied in puin. Veel mensen zijn ontheemd. Een ambulancebestuurder die naar het bombardement ging dat Salah het leven zou hebben gekost, vertelde persbureau AFP dat ongeveer tien tenten waren beschadigd. Ook waren branden uitgebroken.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.
2 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.
15 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmachtbasis RAF Akrotiri op Cyprus is in de nacht van zondag op maandag getroffen door een droneaanval, heeft het Britse ministerie van Defensie laten weten. Een Cypriotische regeringswoordvoerder heeft via X laten weten dat de schade beperkt is gebleven.
18 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger is begonnen met aanvallen op doelen van Hezbollah in heel Libanon. In de zuidelijke voorsteden van de Libanese hoofdstad Beiroet, een bolwerk van de militie, waren explosies te horen.
21 minuten geledenBERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië hebben verklaard bereid te zijn "noodzakelijke en proportionele defensieve acties" te ondernemen als reactie op Iraanse vergeldingsaanvallen, met als doel de militaire capaciteiten van Teheran "bij de bron te vernietigen". Dat schrijven de landen, ook bekend als E3, in een gezamenlijke verklaring.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft een verzoek van de Verenigde Staten geaccepteerd om Britse bases te gebruiken voor defensieve aanvallen op Iraanse raketten in opslagdepots of lanceerinstallaties.
7 uur geleden