Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoriteiten Gaza melden dood politiechef bij bombardement

Autoriteiten Gaza melden dood politiechef bij bombardement

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in de Gazastrook zeggen dat een Israëlische luchtaanval het leven heeft gekost aan elf mensen, onder wie de politiechef van Gaza en een naaste medewerker. De burgerbescherming in het gebied meldt dat een tent met ontheemde mensen is geraakt ten westen van de stad Khan Younis. Onder de slachtoffers zouden zich ook drie kinderen bevinden.

Het ministerie van Binnenlandse Zaken van de Gazastrook veroordeelde de dood van de politiefunctionarissen. Israël kreeg het verwijt zo voor meer chaos en ellende onder de burgerbevolking te zorgen. De omgekomen Mahmud Salah zou dertig jaar bij de politie hebben gezeten en was sinds zes jaar de politiechef, zegt het ministerie. Israël laat weten het incident te onderzoeken.

Israël probeert in de Gazastrook de Hamasbeweging uit te schakelen. Na meer dan een jaar oorlog ligt de infrastructuur in het gebied in puin. Veel mensen zijn ontheemd. Een ambulancebestuurder die naar het bombardement ging dat Salah het leven zou hebben gekost, vertelde persbureau AFP dat ongeveer tien tenten waren beschadigd. Ook waren branden uitgebroken.

Meer uit Buitenland

Iraanse Revolutionaire Garde dreigt met geweld Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Een commandant van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft herhaald dat de Straat van Hormuz gesloten is. Schepen die toch proberen te passeren, zullen volgens hem in brand worden gestoken, aldus Iraanse media.

14 minuten geleden
Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

1 uur geleden
President Iran: zwijgen niet na aanvallen op school en ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.

2 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.

3 uur geleden
Trump: dit was onze laatste kans om Iraans kernwapen te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.

3 uur geleden
Regering Iran roept op tot steunprotesten in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.

4 uur geleden
Rutte belt Erdogan over Iran-conflict en bewaken NAVO-zuidflank

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.

4 uur geleden