Autoriteiten Gaza melden dood politiechef bij bombardement
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De autoriteiten in de Gazastrook zeggen dat een Israëlische luchtaanval het leven heeft gekost aan elf mensen, onder wie de politiechef van Gaza en een naaste medewerker. De burgerbescherming in het gebied meldt dat een tent met ontheemde mensen is geraakt ten westen van de stad Khan Younis. Onder de slachtoffers zouden zich ook drie kinderen bevinden.
Het ministerie van Binnenlandse Zaken van de Gazastrook veroordeelde de dood van de politiefunctionarissen. Israël kreeg het verwijt zo voor meer chaos en ellende onder de burgerbevolking te zorgen. De omgekomen Mahmud Salah zou dertig jaar bij de politie hebben gezeten en was sinds zes jaar de politiechef, zegt het ministerie. Israël laat weten het incident te onderzoeken.
Israël probeert in de Gazastrook de Hamasbeweging uit te schakelen. Na meer dan een jaar oorlog ligt de infrastructuur in het gebied in puin. Veel mensen zijn ontheemd. Een ambulancebestuurder die naar het bombardement ging dat Salah het leven zou hebben gekost, vertelde persbureau AFP dat ongeveer tien tenten waren beschadigd. Ook waren branden uitgebroken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de langste State of the Union in de geschiedenis van de Verenigde Staten uitgesproken. Zijn toespraak duurde zo'n 1 uur en 47 minuten, 18 minuten langer dan het vorige record van Bill Clinton uit 2000.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn State of the Union gezegd dat het goed gaat met de economie. Volgens hem is zijn economische beleid een groot succes, ondanks onvrede onder Amerikanen over de stijgende prijzen van levensonderhoud.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Democraat Al Green is opnieuw uit de zaal gehaald tijdens een toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump. Green hield tijdens Trumps State of the Union een bord omhoog waarmee hij vermoedelijk protesteerde tegen de racistische video die op Trumps social media was verschenen over de Obama's.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft de Universiteit van Californië in Los Angeles (UCLA) aangeklaagd voor het creëren van een vijandige werkomgeving voor Joodse en Israëlische werknemers. UCLA zou "een oogje hebben dichtgeknepen" voor antisemitisme op de campus tijdens de pro-Palestijnse studentenprotesten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.
7 uur geledenSANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".
8 uur geleden