Autoriteiten Gaza melden bijna 30.000 doden door inval Israël
GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de Israëlische inval in de Gazastrook is opgelopen tot 29.954, melden de plaatselijke autoriteiten. Het ministerie van Volksgezondheid in Gaza zegt dat in de afgelopen 24 uur zeker 76 doden zijn gevallen. Het aantal gewonden zou boven de 70.000 liggen.
Israël viel de Gazastrook vorig jaar binnen om Hamas uit te schakelen. Die groep bestuurt de Gazastrook en had een bloedige aanval uitgevoerd op Israëlisch grondgebied met circa 1200 doden tot gevolg. De strijd leidde tot een humanitaire crisis in de dichtbevolkte Gazastrook. Er wordt momenteel onderhandeld over een mogelijk bestand.
Meer uit Buitenland
ROME (ANP/AFP) - Italië heeft een verdachte van de aanslag op de Nord Stream-pijpleidingen overgeleverd aan Duitsland. De Oekraïense man wordt gezien als een sleutelfiguur bij het opblazen van de onderzeese pijpleidingen in 2022.
36 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement wil dat nationale parlementen meer betrokken worden bij de besluitvorming van de EU. 337 Europarlementariërs stemden voor een rapport dat daar aanbevelingen voor doet, 245 stemden tegen.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De EU en de EU-lidstaten moeten meer en hardere acties ondernemen tegen de oorlog en de humanitaire crisis in Soedan, vindt het Europees Parlement. De EU moet onder andere sancties opleggen aan belangrijke commandanten van de Soedanese paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) en het Soedanese leger (SAF).
1 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 65. De regering zet een fonds van 300 miljoen Hongkongse dollar (ruim 33 miljoen euro) op om de getroffen bewoners te helpen.
1 uur geledenBISSAU (ANP/RTR/AFP) - De krijgsmacht van Guinee-Bissau heeft na een staatsgreep een hoge militair naar voren geschoven om het land te leiden. Generaal Horta Nta Na Man trad donderdag aan als interim-leider.
1 uur geledenERFURT (ANP/DPA) - Een man die zijn vrouw in brand stak in een Duitse tram, heeft daarvoor een levenslange gevangenisstraf opgelegd gekregen. De rechter vergeleek de poging tot femicide met een "openbare executie".
2 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen en aardverschuivingen op het Indonesische eiland Sumatra blijft oplopen. De lokale autoriteiten zeggen dat zeker 61 mensen om het leven zijn gekomen.
3 uur geleden