Autoriteiten Gaza: alle bakkerijen in noorden uitgevallen
GAZA-STAD (ANP) - Alle bakkerijen in het noorden van de Gazastrook zijn uitgevallen als gevolg van Israëlische aanvallen en tekorten aan brandstof en meel. Dat heeft het lokale ministerie van Binnenlandse Zaken dinsdag bekendgemaakt, bericht nieuwszender Al Jazeera.
Door de oorlog tussen Israël en Hamas komen minder goederen Gaza binnen dan voorheen. De 569 vrachtwagens die via Egypte de grens zijn overgestoken, vervoeren onder meer kant-en-klare voedsel en meel voor bakkerijen. De hulpgoederen hebben het noorden van de Gazastrook volgens Palestijnse functionarissen vooralsnog niet bereikt.
De VN-organisatie voor humanitaire hulp (OCHA) meldde maandag dat in het noorden nog maar twee bakkerijen functioneerden en dat die niet genoeg produceerden om te voldoen aan de vraag. Ook in het zuiden is het volgens OCHA lastig om brood te krijgen. Mensen staan daar urenlang in de rij bij bakkerijen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Slowaakse premier Robert Fico uitgenodigd voor een bezoek aan Kyiv. De twee belden over de betrekkingen tussen hun landen, nu de energieruzie van de afgelopen maanden is opgelost.
8 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
3 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
4 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
4 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
5 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
10 uur geleden