Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoriteiten Dubai: Taghi niet gewond toen hij het land verliet

Autoriteiten Dubai: Taghi niet gewond toen hij het land verliet

AMSTERDAM (ANP) - Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi was niet gewond toen hij eind 2019 door de politie in Dubai op het vliegtuig naar Nederland werd gezet. Dat hebben de autoriteiten aldaar aan Nederland laten weten. Dat antwoord is saillant, want bij aankomst in Nederland had Taghi zichtbaar verwondingen aan zijn gezicht, het Openbaar Ministerie heeft later ook erkend dat een arts in Nederland letsel had geconstateerd.

Het ministerie van Justitie in de Verenigde Arabische Emiraten heeft justitie in Nederland begin oktober geantwoord op vragen die Inez Weski, de voormalig advocaat van Taghi, in mei 2021 al had gesteld in het Marengo-proces. Daarin staat onder meer te lezen "bij de uitlevering van de verzochte persoon had hij geen enkele wond". De 'arrestatie-operatie' is volgens de autoriteiten niet gedocumenteerd met foto's of ander materiaal. Maar, aldus Dubai, "de operatie van aanhouding en gevangenneming is verricht in overeenstemming met onze wettelijke procedures en de verdachte werd humaan behandeld".

Weski is eerder dit jaar gearresteerd en heeft daardoor noodgedwongen de verdediging moeten neerleggen. Taghi's nieuwe advocaten willen opheldering over de mogelijke mishandeling van hun cliënt. "Als hij ongeschonden in Dubai het vliegtuig in ging en er met onder meer een gebroken neus, gekneusde ribben en opgezwollen ogen uitkomt, dan moet er onderweg iets zijn gebeurd", reageert advocaat Michael Ruperti desgevraagd aan het ANP. "Dubai bevestigt hiermee in feite dat het letsel door en onder verantwoordelijkheid van de Nederlandse staat is toegebracht."

Onderste steen boven

Op 21 december is een nieuwe zitting in het omvangrijke liquidatieproces Marengo. De advocaten van Taghi willen opheldering en eisen dat "de onderste steen bovenkomt over het letsel".

Het Openbaar Ministerie wil desgevraagd niet reageren op de kwestie. Taghi schreef in 2020 in een verklaring aan EenVandaag dat hij na zijn arrestatie in Dubai, in december van 2019, zwaar werd mishandeld door agenten uit Dubai en Marokko.

Vught

Binnen een week werd Taghi op het vliegtuig naar Nederland gezet. Sindsdien zit hij vast in de Extra Beveiligde Inrichting in Vught. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij meerdere moorden en pogingen daartoe, er is een levenslange gevangenisstraf geëist. De rechtbank is van plan 27 februari volgend jaar uitspraak te doen.

Meer uit Binnenland

Zangeres en actrice Joke Bruijs (73) overleden

WASSENAAR (ANP) - Joke Bruijs is op 73-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar management dinsdag aan het ANP bevestigd. Het overlijden volgt niet lang na de dood van haar ex-man Gerard Cox, die eerder deze maand overleed. Ze heeft besloten haar lichaam ter beschikking van de wetenschap te stellen en er zal dus geen uitvaart zijn.

1 uur geleden
Zelensky dankt Willem-Alexander voor troonrede

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X gereageerd op de troonrede. Hij dankte koning Willem-Alexander voor zijn "woorden van niet-aflatende steun".

2 uur geleden
Panorama Mesdag wordt rijksmuseum en krijgt 1,8 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - Het Museum Panorama Mesdag wordt een rijksmuseum. Het museum verkeert volgens het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW) in "zwaar weer". Daarom wil het ministerie het museum bijstaan met 1,8 miljoen euro, staat dinsdag in de miljoenennota.

3 uur geleden
Kosten Koninklijk Huis stijgen tot boven 60 miljoen

DEN HAAG (ANP) - De begroting van het Koninklijk Huis groeit in 2026 tot boven de 60 miljoen euro. De uitgaven van het Rijk aan het Koningshuis stijgen met bijna 1,9 miljoen euro in 2026, blijkt dinsdag uit de miljoenennota. Dat is een stijging van ruim 3,2 procent ten opzichte van vorig jaar.

4 uur geleden
Conciërge school Zoetermeer verdacht van kinderporno en ontucht

DEN HAAG (ANP) - Een 57-jarige conciërge van een basisschool in Zoetermeer wordt verdacht van het maken en in bezit hebben van kinderporno. De Zoetermeerder zou ook op de school waar hij werkte stiekem foto's en video's hebben gemaakt, die mogelijk kinderpornografisch zijn. In totaal zijn honderdduizenden afbeeldingen en video's in beslag genomen.

4 uur geleden
Klimaatdoel blijft buiten bereik, PBL roept op tot stabiel beleid

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse klimaatdoel voor 2030 is nauwelijks nog haalbaar. Zelfs als alles meezit, is het "heel erg onwaarschijnlijk" dat de uitstoot van broeikasgassen genoeg daalt om te voldoen aan de Klimaatwet. Tot die conclusie komt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) in een doorrekening van het klimaatbeleid. Het planbureau roept de politiek op te zorgen voor "zekerheid en stabiliteit".

5 uur geleden
Rijtoer en balkonscène verlopen zonder groot protest

DEN HAAG (ANP) - De balkonscène bij Paleis Noordeinde is zonder protest verlopen. Er waren geen spandoeken of vlaggen te zien en er was ook geen boegeroep te horen. Op het balkon stonden koning Willem-Alexander, koningin Máxima, de prinsessen Amalia, Alexia en Ariane en prins Constantijn en prinses Laurentien.

6 uur geleden