Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoriteiten Californië: Republikeinse 'stembussen' mogen niet

Autoriteiten Californië: Republikeinse 'stembussen' mogen niet

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse partij is in Californië in botsing gekomen met de autoriteiten van die overwegend Democratische staat nadat die in drie districten eigen inzamelpunten voor briefstemmen heeft neergezet. Volgens de autoriteiten is dat in strijd met de kieswet. De Republikeinen erkennen de bussen te hebben neergezet, maar weigeren ze weg te halen.

De autoriteiten hebben de Republikeinse partij gesommeerd om de officieuze stembussen weer weg te halen. De weigering van de Republikeinen leidt vermoedelijk tot verder juridisch getouwtrek, dat de aanloop naar de komende presidentsverkiezingen in vrijwel alle Amerikaanse staten kenmerkt.

Vanwege de corona-epidemie zullen meer kiezers dan ooit hun stem per brief uitbrengen. De Republikeinen, president Donald Trump voorop, beweren echter zonder enig bewijs dat dit verkiezingsfraude in de hand werkt. Volgens de Democraten proberen de Republikeinen met hun aanvallen op het stemmen per brief te voorkomen dat mensen per post kunnen stemmen en twijfel te zaaien over de legitimiteit van de verkiezingen.

De Californische autoriteiten prijzen de officiële zogeheten ballot boxes voor stemmen aan als een voorziening waarbij kiezers zich geen zorgen hoeven te maken over de tijdige bezorging van hun ingevulde stembiljet. De Californische staatsministers Alex Padilla en Xavier Becerra stellen dat de kieswet van de staat alleen toestaat dat de districtsautoriteiten inzamelpunten neerzetten.

Volgens Padilla hebben de autoriteiten signalen opgevangen dat sommige van de inzamelpunten van de Republikeinen in de districten Los Angeles, Fresno en Orange valselijk als officieel zijn betiteld. Becerra waarschuwde de Republikeinen dat het strafbaar is om te knoeien met stemmen. "Iedereen die bewust betrokken is bij het sjoemelen met of misbruiken van stemmen kan worden vervolgd", voegde hij eraan toe. "Je hebt het recht om te stemmen en het recht te weten dat je stem op de juiste manier wordt geteld."

Meer uit Buitenland

Ontbossing in Amazonegebied Brazilië op laagste niveau sinds 2019

BRASILIA (ANP/AFP) - De ontbossing in het Braziliaanse Amazonegebied is vorig jaar gedaald tot het laagste niveau sinds 2019, volgens een rapport van monitor MapBiomas dat woensdag is gepubliceerd. Het grootste land van Zuid-Amerika verloor vorig jaar 985.000 hectare aan inheemse vegetatie, een daling van 20,6 procent ten opzichte van 2024, aldus MapBiomas.

3 uur geleden
Trump voegt oud-justitieminister Bondi toe aan AI-adviescommissie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft voormalig procureur-generaal Pam Bondi benoemd tot lid van een adviescommissie van het Witte Huis die zich richt op kunstmatige intelligentie. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite Axios.

4 uur geleden
Door Trump gesteunde Paxton verslaat senator in primary Texas

AUSTIN (ANP) - De procureur-generaal van Texas, Ken Paxton, heeft dinsdag de zittende Amerikaanse senator John Cornyn verslagen in de Republikeinse voorverkiezing ('primary') in die staat. Paxton werd gesteund door president Donald Trump. De uitslag werd kort na sluiting van de stembussen in de meest westelijke districten van Texas bekendgemaakt.

5 uur geleden
Noord-Korea test nieuw multifunctioneel raketlanceersysteem

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.

7 uur geleden
Libanon stelt dodental door Israëlische aanvallen bij naar 31

BEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.

8 uur geleden
Gazaanse autoriteiten: zeven doden door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.

11 uur geleden
Grondtroepen Israël nu ook ten noorden van 'gele lijn' Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.

17 uur geleden