Autoriteit: vragen over delen gegevens tussen politie en COA
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens gaat vragen stellen aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en de politie over hun uitwisseling van persoonsgegevens van asielzoekers, waarover NRC berichtte. Het gaat daarbij om zeer privacygevoelige informatie, zoals religie en etniciteit.
De politie en het COA maakten volgens de krant in mei afspraken over de gegevensuitwisseling en sindsdien krijgt de politie informatie over tienduizenden mensen, die ze gebruikt bij onderzoeken naar fraude met verblijfsvergunningen, mensenhandel en terrorisme. Volgens de autoriteit zijn de instanties wettelijk verplicht de privacy te waarborgen en gelden juist bij gevoelige informatie strikte voorwaarden.
De privacywaakhond wil nog niet spreken van een onderzoek naar de informatie-uitwisseling, maar wil wel nagaan of de instanties zich in dit geval houden aan de voorwaarden die wettelijk gelden voor het opvragen en bewaren van gevoelige informatie. "Die check is belangrijk, want mensen moeten erop kunnen vertrouwen dat de overheid zorgvuldig met hun (gevoelige) informatie omspringt."
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Om 11.00 uur had 10 procent van alle stemgerechtigden in Gorinchem hun stem uitgebracht voor de herverkiezing van de gemeenteraad. Dat is net iets minder dan de opkomst rond dat tijdstip was bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart. Die moesten over toen een meerderheid van de gemeenteraad stemde voor een herstemming omdat er vermoedens van stemfraude waren.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het draagvlak onder Nederlanders voor de dodenherdenking op 4 mei en Bevrijdingsdag op 5 mei, is nagenoeg hetzelfde gebleven in vergelijking met vorig jaar. Dit blijkt uit het jaarlijkse Nationaal Vrijheidsonderzoek dat wordt uitgevoerd in opdracht van het Nationaal Comité 4 en 5 mei.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is nog veel onduidelijk over de steekpartij op de avond van Koningsdag in het Olympisch Stadion in Amsterdam. De politie is op zoek naar beelden van het incident en vraagt getuigen zich te melden.
1 uur geledenHELDEN (ANP) - De grote natuurbrand bij de Limburgse plaats Helden is onder controle. "Nabluswerkzaamheden zullen nog enige tijd in beslag nemen", meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Reinie Melissant, de burgemeester van Gorinchem, verwacht dat "veel mensen gaan stemmen" tijdens de herverkiezingen in de gemeente. Na de gemeenteraadsverkiezingen in maart besloot een meerderheid van de gemeenteraad dat er opnieuw moest worden gestemd omdat er signalen waren van stemfraude. De 21 stembureaus zijn inmiddels een paar uur open.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - April was dit jaar uitzonderlijk zonnig en droog. Met 260 zonuren eindigt de maand in de top vijf zonnigste aprilmaanden ooit gemeten, meldt Weeronline. Doordat er slechts 8 millimeter neerslag viel, behoort de maand tot de top drie droogste aprilmaanden sinds het begin van de metingen.
2 uur geledenHELDEN (ANP) - In het Limburgse Helden woedt woensdagochtend een grote natuurbrand. De brandweer is aanwezig met meerdere voertuigen. De brand brak kort na 06.00 uur uit nabij de Lanterdweg.
4 uur geleden