Autoriteit: vragen over delen gegevens tussen politie en COA
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens gaat vragen stellen aan het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en de politie over hun uitwisseling van persoonsgegevens van asielzoekers, waarover NRC berichtte. Het gaat daarbij om zeer privacygevoelige informatie, zoals religie en etniciteit.
De politie en het COA maakten volgens de krant in mei afspraken over de gegevensuitwisseling en sindsdien krijgt de politie informatie over tienduizenden mensen, die ze gebruikt bij onderzoeken naar fraude met verblijfsvergunningen, mensenhandel en terrorisme. Volgens de autoriteit zijn de instanties wettelijk verplicht de privacy te waarborgen en gelden juist bij gevoelige informatie strikte voorwaarden.
De privacywaakhond wil nog niet spreken van een onderzoek naar de informatie-uitwisseling, maar wil wel nagaan of de instanties zich in dit geval houden aan de voorwaarden die wettelijk gelden voor het opvragen en bewaren van gevoelige informatie. "Die check is belangrijk, want mensen moeten erop kunnen vertrouwen dat de overheid zorgvuldig met hun (gevoelige) informatie omspringt."
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
5 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
10 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
10 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
11 uur geleden