Autoriteit Persoonsgegevens reageert nog niet op grotere dataroof
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens wil nog niet reageren op de berichtgeving over de dataroof bij een laboratorium in Rijswijk. Vrijdag bleek dat er bij de roof veel meer gegevens zijn gestolen dan aanvankelijk gedacht. Het aantal bevestigde gedupeerden is gestegen naar 715.000 vrouwen die meededen aan het bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker.
Een woordvoerster van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) zegt dat de instantie niet gaat reageren zolang een onderzoek loopt. De AP kondigde al eerder aan het datalek te onderzoeken, evenals de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd. Daarna lieten het OM en de politie weten een strafrechtelijk onderzoek te zijn begonnen. Inmiddels zijn er dus nog eens bijna 230.000 gedupeerden bijgekomen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie gaat ervan uit dat de 29-jarige Hajar is omgebracht in een antikraakpand in de Amsterdamse wijk Buitenveldert. Een woordvoerder bevestigde een bericht hierover bij de lokale zender AT5.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft tot nu toe geen meldingen ontvangen van datalekken als gevolg van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Organisaties zijn wettelijk verplicht het te melden als er een mogelijk datalek is waarbij persoonsgegevens betrokken zijn.
27 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Bij nog eens acht mensen in Nederland is afgelopen week het westnijlvirus vastgesteld. Dat betekent dat het totaalaantal bevestigde besmettingen dit jaar tot nu toe uitkomt op 72, meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM).
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam verwacht niet eerder dan in april volgend jaar verder te kunnen met het hoger beroep in de zaak tegen Klimmuur Amsterdam, waar op 3 november 2023 een 11-jarige jongen een fatale val van veertien meter hoogte maakte tijdens een kinderfeestje. Het proces is slopend voor de nabestaanden en de vertraging van het hoger beroep valt ze emotioneel zwaar, aldus hun advocaat.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De dienst waarmee gemeenten, provincies en waterschappen officiële berichten publiceren, is weer online. Deze werd uit voorzorg uitgeschakeld vanwege problemen in programmeertaal PHP. Volgens een woordvoerder van NotuBiz zijn alle websites weer online. "Na grondig testen zijn alle systemen weer up and running."
2 uur geledenDRIEBERGEN (ANP) - De politie heeft dinsdag drie mensen opgepakt en dertig websites offline gehaald. Het trio wordt verdacht van het opzettelijk verkopen van schadelijke producten, die tot de dood van drie mensen hebben geleid. De pillen zagen eruit als oxycodon, maar bevatten zeer schadelijke nitazenen. Dat meldt de politie donderdag. Ze laat weten een cruciale schakel uit een crimineel netwerk te hebben gehaald.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
9 uur geleden