Autoriteit Persoonsgegevens geeft oordeel over zeven corona-apps
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens maakt maandag bekend wat de privacywaakhond vindt van het ontwerp van zeven corona-apps die het kabinet overweegt in te zetten. Deskundigen die de apps afgelopen weekend onder de loep namen, zien nog allerlei gebreken.
De autoriteit bekeek bij de opzet van de zeven apps op de shortlist van het kabinet of ze voldoen aan de vereisten van de Algemene verordening gegevensbescherming (AVG). Ze mogen niet meer data verzamelen dan nodig is en de gegevens moeten goed zijn beveiligd. Daarnaast keek de waakhond naar de risico’s die ze met zich meebrengen.
Het kabinet zoekt naar een app die kan helpen mensen op te sporen die met het virus zijn besmet. Als zij thuisblijven, kunnen de ongerichte coronamaatregelen misschien wat worden versoepeld, zodat de samenleving en de bedrijvigheid weer voorzichtig op gang komen. Maar een bruikbare app is nog niet binnen handbereik, bleek in het weekeinde. Vooralsnog beschermt geen van de apps de privacy genoeg, oordeelde bijvoorbeeld de landsadvocaat al.
De Autoriteit Persoonsgegevens bekijkt, als het kabinet een keuze heeft gemaakt, of die app inderdaad naar behoren werkt. Als een app niet voldoet aan de eisen van de privacywet AVG, kan de waakhond de overheid verbieden deze in te zetten. Maar zover is het voorlopig nog niet, maakte het ministerie van Volksgezondheid al duidelijk.
Meer uit Binnenland
NUNSPEET (ANP) - De bestuurder van de auto die inreed op een groep mensen in Nunspeet is een 56-jarige vrouw uit de Gelderse plaats, meldt de politie. Zij is lichtgewond geraakt.
10 minuten geledenNUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.
2 uur geledenGOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.
5 uur geleden