Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autoriteit: geef corporaties eerder rol bij verwerven bouwgrond

Autoriteit: geef corporaties eerder rol bij verwerven bouwgrond

DEN HAAG (ANP) - Woningcorporaties moeten in een eerder stadium een rol krijgen bij het verwerven van bouwgrond. Daarvoor pleit de toezichthouder Autoriteit woningcorporaties (Aw) in haar jaarlijkse rapport, genaamd Staat van de corporatiesector. Op dit moment kunnen corporaties niet vroegtijdig grond verwerven om bouwplannen te ontwikkelen.

Er zijn afspraken gemaakt over hoeveel woningen gebouwd moeten worden tot en met 2030. Corporaties hebben meer betaalbare bouwgrond nodig om die doelen te halen. "Corporaties zijn verantwoordelijk voor een derde van de landelijke nieuwbouwproductie. Het is daarom van belang dat het Rijk ervoor zorgt dat corporaties en gemeenten voldoende bouwlocaties tot stand kunnen brengen", staat in het rapport.

Corporaties moeten verder ook meer en helderder inzicht geven in hun bouwprestaties. Bij een deel van de corporaties heerst volgens de Aw een gebrek aan inzicht in hoeveel de corporaties echt kunnen bouwen en wat zij op korte termijn kunnen investeren. "Met beter inzicht hierin kan het Rijk eerder bijsturen zodat het bouwtempo omhoog gaat."

Doelen al jaren niet gehaald

De landelijke doelen voor het aantal te bouwen corporatiewoningen worden al jaren niet gehaald. Sinds 2016 worden gemiddeld zo'n 15.000 corporatiewoningen per jaar opgeleverd, duizenden minder dan dat corporaties willen bouwen.

"De afgelopen jaren wekten veel corporaties met hun investeringsvoornemens de indruk dat ze binnen enkele jaren veel meer zouden gaan investeren dan ze tot dan toe deden. Een groot deel van deze voornemens werd niet op tijd gerealiseerd. Dat is teleurstellend voor alle huurders en woningzoekenden", schrijft de toezichthouder.

Het rapport wordt donderdag door minister Hugo de Jonge aangeboden aan de Tweede Kamer.

Meer uit Binnenland

Twee derde van Nederlanders eens met landelijk vuurwerkverbod

DEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.

52 minuten geleden
Seniorenflat in Indische Buurt Amsterdam deels ontruimd na brand

AMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.

8 uur geleden
Van der Weijden zwemt achteruit wereldrecord voor het goede doel

ZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.

11 uur geleden
Flatgebouw in Hengelo ontruimd om zeer grote brand

HENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.

15 uur geleden
Slachtoffers steekpartij Ahoy zijn 15 en 23 jaar, dader nog zoek

ROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.

18 uur geleden
Boekensector bedankt Frits Spits met gouden leeslint

HILVERSUM (ANP) - De boekenwereld heeft een speciale prijs in het leven geroepen om Frits Spits te bedanken voor zijn "uitzonderlijke bijdragen aan de kracht van verhalen en lezen". De 77-jarige radiomaker kreeg de onderscheiding zaterdag na de laatste aflevering van zijn NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

18 uur geleden
Frits Spits neemt afscheid van De Taalstaat: zal u enorm missen

HILVERSUM (ANP) - Frits Spits heeft zaterdag de laatste uitzending van zijn programma De Taalstaat gepresenteerd. De radiomaker kondigde in september aan na 52 jaar te stoppen met radio. In het nieuwe jaar gaat De Taalstaat verder met schrijver Ronald Giphart als presentator.

18 uur geleden