Autorijscholen gaan onder strikte voorwaarden weer lessen
DEN HAAG (ANP) - Autorijlessen kunnen vanaf maandag weer plaatsvinden, maar dat moet wel gebeuren onder strikte voorwaarden. Dat maakte de rijschoolbranche woensdag na afloop van de persconferentie van premier Mark Rutte en minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid bekend.
De brancheorganisaties BOVAG, FAM, LBKR en VRB lieten weten "zeer content" te zijn dat er weer gelest mag worden voor het auto-, vrachtwagen en busrijbewijs. Wel moet tijdens de les onder meer de airco en luchtventilatie zoveel mogelijk uitstaan en ramen zoveel mogelijk dicht zijn om luchtcirculatie tegen te gaan. Voorafgaand aan elke les wordt het voertuig gedesinfecteerd en gelucht.
Eerder was al bekendgemaakt dat er vanaf maandag weer brommer- en motorlessen mogen worden gegeven. Praktijkexamens voor brommerrijbewijzen en het motorexamen voertuigbeheersing kunnen vanaf maandag ook weer worden afgelegd, aldus het CBR. Een besluit over examens voor auto, vrachtwagen en bus wordt heel snel verwacht, zegt een CBR-woordvoerster.
Verwachting
Naar verwachting starten we op korte termijn als eerste met de theorie-examens en de theoretische nascholingen voor beroepschauffeurs, meldt het CBR op zijn website. Ook worden de voorbereidingen getroffen voor de herstart van alle praktijkexamens en nascholing voor beroepschauffeurs die uitgevoerd worden in een voertuig. In de loop van volgende week verwachten we hier meer duidelijkheid over te kunnen geven.
Sinds 16 maart heeft het CBR meer dan 300.000 examens, rijtesten en cursussen geannuleerd wegens het coronavirus.
Meer uit Binnenland
ASSEN (ANP) - Het Drents Museum moet een tentoonstelling met kunst uit New Delhi uitstellen omdat het Indiase ministerie van Cultuur heeft besloten de kunstwerken niet op transport te laten gaan. Dat meldt het museum woensdag. Het Indiase ministerie nam dat besluit volgens het museum "vanwege de huidige geopolitieke spanningen".
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse huurmarkt zitten mensen met een middeninkomen in de knel. De huren in de vrije sector zijn tussen 2023 en 2025 alleen maar gestegen en het aanbod van huurwoningen neemt af doordat private verhuurders hun panden in de verkoop hebben gedaan. De groei in het aanbod aan private huur is daardoor tot stilstand gekomen. Dat meldt de gemeente op basis van het tweejaarlijkse onderzoek Wonen in Amsterdam.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft de 66-jarige Abderrahim El M. uit Rotterdam veroordeeld tot 20 maanden gevangenisstraf voor het meenemen van staatsgeheime informatie naar huis. De verdachte werkte bij de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV). De rechtbank sprak hem vrij van het lekken van de informatie aan de Marokkaanse geheime dienst.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Jetten heeft woensdag gesproken met mensen uit de Iraanse gemeenschap. Hij wilde van hen horen "hoe zij naar de situatie in het land kijken en welke impact dit op henzelf en hun omgeving heeft", laat hij op sociale media weten. Israël en de Verenigde Staten bombarderen Iran sinds eind vorige maand.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De geplande inhoudelijke behandeling van de zaak tegen Raily B., verdacht van het leiden van een criminele organisatie die een moordaanslag op Peter R. de Vries zou hebben voorbereid, is uitgesteld. Dat bepaalde de rechter woensdag tijdens de vierde inleidende zitting.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) staat open voor het idee om gevangenispersoneel meer te betalen dan ander overheidspersoneel. Dat is momenteel niet mogelijk, omdat medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) onder de cao vallen voor rijksambtenaren. Na de roep van meerdere Kamerleden om hier verandering in te brengen, is de bewindsvrouw bereid om te onderzoeken of DJI-personeel een aparte cao kan krijgen.
14 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het overgrote deel van de Nederlandse reizigers dat gestrand was in het Midden-Oosten is thuis. De ANVR schat dat er momenteel nog zo'n vijftig mensen vastzitten in de regio door de oorlog in Iran. De rest is al via een repatriërings- of chartervlucht teruggevlogen naar Nederland.
14 uur geleden