
Autoproducenten VS komen met doelen voor elektrisch rijden
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Grote autoproducenten in de Verenigde Staten lijken zich achter de groene ambities van de Amerikaanse president Joe Biden te scharen. Verschillende media in de VS maken melding van een evenement dat donderdag op de agenda staat waarbij vertegenwoordigers van General Motors, Ford en Chrysler-moeder Stellantis in het bijzijn van de president verkoopdoelen voor elektrische auto's bekend zullen maken.
De drie grote autoproducenten uit Detroit zullen naar verwachting aankondigen dat tegen 2030 zo'n 40 tot 50 procent van de verkopen van nieuwe auto's een elektrisch model moet zijn. Sinds Biden is verkozen tot president van de Verenigde Staten maakt het land serieus werk van de aanpak van klimaatverandering en het naleven van duurzaamheidsdoelen. Op donderdag worden naar verwachting ook nieuwe eisen wat betreft de uitstoot van schadelijke gassen bekendgemaakt.
De normen zijn opgesteld door het Environmental Protection Agency. Ze worden gebaseerd op een compromis dat autofabrikanten twee jaar geleden hebben gesloten met Californische toezichthouders, in plaats van de strengere doelen waarmee oud-president Barack Obama in 2012 mee kwam.
Activisten
Milieuactivisten en sommige fabrikanten van elektrische auto's noemen de nieuwe doelstellingen een stap in de goede richting, maar spreken ook hun teleurstelling uit. Zij baseren zich op eerdere versies van het plan. Activisten hadden Biden onder druk gezet om de uitstoot net zo sterk terug te dringen als tijdens zijn periode als vicepresident onder Obama. Die kwam destijds met een doel om de uitstoot jaarlijks met 5 procent te verminderen.
De aankondiging komt op een moment dat autoriteiten in de VS met strengere regels komen voor de uitstoot van methaan bij de oliewinning en kooldioxide-emissies van elektriciteitscentrales. Onder de vorige president Donald Trump werden die eisen juist versoepeld.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP) - Ook India stopt tijdelijk met het versturen van bepaalde pakketten naar de Verenigde Staten vanwege nieuwe regels in de VS. Vanaf maandag kunnen mensen in India alleen nog poststukken en cadeaus naar de VS sturen met een waarde van maximaal 100 dollar, zo'n 85 euro. Vrijdag werd al bekend dat onder meer postbedrijven PostNL en DHL soortgelijke maatregelen hebben genomen.
9 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India en de Verenigde Staten blijven handelsgesprekken voeren, ondanks de gespannen relaties tussen de twee landen. De spanning is opgelopen nadat de Amerikaanse president Donald Trump India eerder deze maand hogere importheffingen dreigde op te leggen vanwege de import van Russische olie.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wil een vergoeding van het consortium dat de viaducten op de hogesnelheidslijn tussen Schiphol en Rotterdam heeft gebouwd. Er zijn ontwerpfouten gemaakt bij de viaducten waardoor treinen op de HSL-Zuid hier met beperkte snelheid moeten rijden. Het ministerie heeft recent juridische stappen genomen tegen het consortium, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen aan de Tweede Kamer.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Paramount Global lijkt dit jaar nog meer banen te gaan schrappen bij verschillende onderdelen van het mediaconcern. Onlangs werd al bekend dat het mediaconcern zo'n 2000 werknemers gaat ontslaan, ongeveer 15 procent van het personeel in de Verenigde Staten. Ingewijden melden nu aan verschillende internationale media, waaronder entertainmentwebsite Variety, dat in november naar verwachting tot 3000 banen worden geschrapt.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse overheid heeft alle werkzaamheden van een megawindmolenpark voor de kust van de staat Rhode Island stilgelegd. De bouw van het park door het Deense windenergiebedrijf Ørsted was al voor 80 procent voltooid. Daarmee heeft president Donald Trump opnieuw een windenergieproject in de Verenigde Staten geblokkeerd.
13 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China heeft nieuwe regels voorgesteld over prijsvorming op onlineplatforms. De conceptregels moeten leiden tot meer transparantie en eerlijkheid, meldt overheidsorganisatie NDRC zaterdag. De nieuwe regels volgen op klachten over oneerlijke of misleidende prijzen door grote platforms.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering start een onderzoek naar een heffing op meubels die in de Verenigde Staten worden geïmporteerd. Het onderzoek moet over vijftig dagen zijn afgerond. Meubels die de VS binnenkomen moeten een heffing krijgen waarvan de hoogte nog moet worden bepaald. Dit heeft president Donald Trump op Truth Social gemeld.
16 uur geleden