Automobilisten rijden na tankbeurt vaker weg zonder te betalen
AMERSFOORT (ANP) - Tankstations hebben de afgelopen weken vaker te maken gehad met automobilisten die wegrijden zonder te betalen voor hun benzine of diesel. SODA, een organisatie die voor tankstations achter benzinedieven en wanbetalers aangaat, kreeg sinds begin maart wekelijks tussen de 350 en 375 meldingen van 'doorrijders'. In een normale week zijn dat er ongeveer 300, stelt procesmanager Lourens 't Hooft.
De toename, waar NOS eerder over berichtte, is volgens 'T Hooft direct te koppelen aan de stijgende brandstofprijzen. Dat is ook terug te zien in het aantal mensen dat aan de kassa komt met de mededeling dat ze niet genoeg geld hebben om af te rekenen. Het is dan mogelijk om een schuldbekentenis in te vullen en onderpand achter te laten, bijvoorbeeld een rijbewijs. Volgens SODA is het aantal schuldbekentenissen deze maand met een tiende gestegen ten opzichte van een normale week.
Diesel en benzine zijn de afgelopen weken steeds duurder geworden, doordat de Russische inval in Oekraïne de olieprijzen de hoogte in heeft geduwd. Rusland is een grote producent van olie, maar door sancties en het oorlogsgeweld houden handelaren rekening met het wegvallen van Russische olie op de wereldmarkt.
Schadevergoeding
SODA int bij mensen die wegrijden zonder te betalen voor hun tankbeurt een schadevergoeding voor alle kosten die een pompstationhouder moet maken en het verschuldigde bedrag. De organisatie benadrukt dat ondernemers met een tankstation amper profiteren van de gestegen brandstofprijzen, omdat ze een vaste vergoeding per liter krijgen. "De schade door niet betaalde tankbeurten is door de hoge brandstofprijzen juist hoger omdat de ondernemer deze liters gewoon moet afrekenen bij de leverancier", meldt 'T Hooft.
Onlangs moest TinQ noodgedwongen stoppen met een prijsstuntactie, omdat de keten van tankstations door drukte en agressieve automobilisten de veiligheid van zijn personeel niet kon garanderen. Maar in het algemeen zijn klanten niet agressiever geworden aan de kassa's van tankstations, zegt voorzitter Ewout Klok van branchevereniging BETA. Volgens hem zijn klanten tankstations juist dankbaar omdat ze hebben gelobbyd voor een accijnsverlaging.
Meer uit Financieel
HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.
12 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft bevestigd dat het exportverbod voor chipmaker Nexperia grotendeels wordt opgeheven. Alle chips die voor niet-militaire doeleinden worden gebruikt, mogen weer vanuit een Chinese fabriek van de Nederlandse halfgeleiderfabrikant naar het buitenland, zei het Chinese ministerie van Handel. Eerder dit weekend meldde Eurocommissaris Maroš Šefčovič de versoepeling ook al.
15 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.
17 uur geledenHAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.
17 uur geledenBELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.
1 dag geledenAVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.
1 dag geledenHAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.
1 dag geleden