'Automobilisten meer verspreid de weg op'
VEENENDAAL (ANP) - Hoewel automobilisten weer ouderwets veel kilometers lijken te maken, blijven files grotendeels uit. Volgens directeur Jorn de Vries van Flitsmeister, een veelgebruikte verkeersapp, komt dit doordat mensen nu meer verspreid de weg op gaan.
"Normaal ging iedereen tussen 7 en 9 uur de weg op. Mensen die thuis kunnen werken, beginnen thuis en stappen dan bijvoorbeeld om 10 uur in de auto omdat het toch prettig is om collega's of klanten face-to-face te zien. Er worden nog wel kilometers afgelegd, maar verspreid over de dag", zegt hij donderdag in het AD.
Flitsmeister analyseerde de kilometers van 1,7 miljoen gebruikers van de verkeersapp gedurende dertien weken corona. Op basis van die gegevens constateert het bedrijf dat er qua drukte op de weg eerste een forse dip was, maar dat de huidige drukte alweer op 90 procent zit ten opzichte van vorig jaar.
De ANWB bevestigt aan het AD dat er met name in de ochtendspits nauwelijks vertraging is, doordat nog steeds heel veel mensen vanuit huis werken. Dat scheelt in de ochtendspits zo'n 20 procent woon-werkverkeer, ruim voldoende om files te voorkomen.
Meer uit Binnenland
BRUSSEL (ANP) - Nederland moet ook komend jaar asielzoekers van andere EU-landen overnemen. Nederland kan ervoor kiezen dit af te kopen of op een andere manier bij te dragen aan landen waar dit jaar bovengemiddeld veel asielzoekers aankwamen. Het gaat om Griekenland, Cyprus, Italië en Spanje.
24 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben tientallen actievoerders de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg bezet. Dat ziet een verslaggever. Actievoerders klommen over het hek met meegenomen ladders en knipten een gat in het hek van de bouwplaats. De actie is door de burgemeester verboden; de politie en ME zijn in groten getale aanwezig.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam hebben ongeveer honderd actievoerders vrijdagochtend geprobeerd op de bouwplaats van een groot Microsoft-datacentrum aan de Plimsollweg te komen. Dat ziet een verslaggever. De actiegroep 'Geef Tegengas', die het protest heeft georganiseerd, wil de bouw van het datacentrum stilleggen.
1 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Het Sovjet Ereveld in Leusden gaat vrijdag weer open. Vanaf 12.00 uur is het publiek weer welkom, laat directeur Remco Reiding weten. Zaterdag werd het oorlogsmonument beklad met rode en zwarte verf en was het tijdelijk voor publiek gesloten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nog niet duidelijk wie achter de bommeldingen zit waarmee donderdag zeker vijftien vliegtuigen in Europa te maken kregen, zegt minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) een dag later. De meldingen zijn volgens hem moeilijk te traceren omdat ze anoniem zijn gedaan.
2 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - In het Gelderse Winterswijk werd de natuurijsbaan van de Winterswijkse IJsvereniging op vrijdagochtend om 07.30 uur geopend voor schaatsliefhebbers. Daarmee was het de eerste natuurijsbaan die dit seizoen opende. Dat bevestigt de ijsmeester na berichtgeving van het AD. Op de 400-meterbaan lag bij opening ongeveer 2,5 millimeter ijs. Om 09.45 uur stond het stoplicht op de website van de ijsvereniging alweer op rood, dus is de baan weer dicht. Enthousiastelingen hebben ongeveer twee uur lang kunnen schaatsen.
3 uur geledenHOUTEN (ANP) - In het zuiden van Nederland daalde de temperatuur in de nacht van donderdag op vrijdag tot onder nul, en daarmee is het de eerste lokale vorstdag van het najaar. Dat gebeurde volgens Weeronline op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland. De eerste vorst is later dan gebruikelijk: tussen 1996 en 2025 vond de eerste lokale vorstdag plaats rond 25 oktober.
5 uur geleden