Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Automobilist staat terecht voor doodrijden agent bij Nuenen

Automobilist staat terecht voor doodrijden agent bij Nuenen

DEN BOSCH (ANP) - Een 37-jarige automobilist uit Helmond staat woensdagmiddag bij de rechtbank terecht voor het doodrijden van de 28-jarige agent Jeroen Leuwerink uit Asten. De agent werd vorig jaar door de automobilist aangereden toen hij met een collega een gewond dier van de weg probeerde te halen.

De agenten waren op zaterdagavond 24 oktober 2020 in hun dienstauto op de terugweg naar het politiebureau in Helmond. Op het moment dat zij bij het aangereden dier waren uitgestapt op de A270 bij de afrit Nuenen, werden zij aangereden. Agent Leuwerink raakte dusdanig ernstig gewond dat hij aan zijn verwondingen overleed. Zijn 35-jarige collega en de bestuurder van de auto raakten gewond en brachten een nacht in het ziekenhuis door.

Op veel politiebureaus in Nederland hingen de dag erna de vlaggen halfstok en op sociale media plaatsten plaatsten politiemedewerkers condoleances. De uitvaart in november vorig jaar vond plaats met volledige korpseer, met onder meer een ere-escorte van motoragenten die de rouwstoet begeleidden. Demissionair minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid woonde de uitvaart bij.

In juli dit jaar maakte het Openbaar Ministerie bekend dat de man wordt vervolgd. Nader onderzoek heeft uitgewezen dat hij tijdens het autorijden gedurende lange tijd onvoldoende aan het opletten was en de stilstaande politieauto niet tijdig heeft opgemerkt, waarna de aanrijding ontstond. De automobilist was niet onder invloed.

Meer uit Binnenland

Twee doden door eenzijdig ongeval in Gorssel

GORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.

1 uur geleden
Dode en gewonde bij eenzijdig ongeval in Limburgse Kessel

KESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

4 uur geleden
Vrouwen geweld Utrecht onderschrijven conclusies over voorval

UTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliƫnten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.

9 uur geleden
Raad voor de rechtspraak: hack onhandig, maar niet ontregelend

DEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.

11 uur geleden
Politie: geweld bij bollendak Utrecht deels niet volgens regels

UTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.

11 uur geleden
VU 'aangedaan' door ervaringen studenten met misdragende student

AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.

11 uur geleden
Nog niet alle Vierdaagse-tickets uitverkocht

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de eerste inschrijfperiode van de Vierdaagse zijn er 44.638 tickets verkocht voor het Nijmeegse wandelevenement in juli. Dat betekent dat er nog 2362 startbewijzen te vergeven zijn. Die gaan komende maandag in de verkoop, laat de organisatie weten.

12 uur geleden