Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Automobilist staat terecht voor doodrijden agent bij Nuenen

Automobilist staat terecht voor doodrijden agent bij Nuenen

DEN BOSCH (ANP) - Een 37-jarige automobilist uit Helmond staat woensdagmiddag bij de rechtbank terecht voor het doodrijden van de 28-jarige agent Jeroen Leuwerink uit Asten. De agent werd vorig jaar door de automobilist aangereden toen hij met een collega een gewond dier van de weg probeerde te halen.

De agenten waren op zaterdagavond 24 oktober 2020 in hun dienstauto op de terugweg naar het politiebureau in Helmond. Op het moment dat zij bij het aangereden dier waren uitgestapt op de A270 bij de afrit Nuenen, werden zij aangereden. Agent Leuwerink raakte dusdanig ernstig gewond dat hij aan zijn verwondingen overleed. Zijn 35-jarige collega en de bestuurder van de auto raakten gewond en brachten een nacht in het ziekenhuis door.

Op veel politiebureaus in Nederland hingen de dag erna de vlaggen halfstok en op sociale media plaatsten plaatsten politiemedewerkers condoleances. De uitvaart in november vorig jaar vond plaats met volledige korpseer, met onder meer een ere-escorte van motoragenten die de rouwstoet begeleidden. Demissionair minister Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid woonde de uitvaart bij.

In juli dit jaar maakte het Openbaar Ministerie bekend dat de man wordt vervolgd. Nader onderzoek heeft uitgewezen dat hij tijdens het autorijden gedurende lange tijd onvoldoende aan het opletten was en de stilstaande politieauto niet tijdig heeft opgemerkt, waarna de aanrijding ontstond. De automobilist was niet onder invloed.

Meer uit Binnenland

KNMI waarschuwt voor dichte mist in Friesland en Noord-Holland

DE BILT (ANP) - In het noordwesten van het land kan van zondagavond tot de vroege maandagochtend dichte mist ontstaan. Het KNMI waarschuwt daarvoor met code geel. Het laagste waarschuwingsniveau geldt tot maandag 06.00 uur voor Noord-Holland, Friesland en het IJsselmeergebied.

15 minuten geleden
Gemeente Utrecht: oorzaak explosies komende dagen nog niet bekend

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verwacht de komende dagen nog geen antwoord te hebben op de vraag wat de oorzaak was van de explosies en brand van donderdag in het centrum van de stad. "De eerste prioriteit is de boel daar veilig krijgen", aldus een woordvoerder.

3 uur geleden
Drinkwaterkookadvies Amersfoort na bijna twee weken opgeheven

AMERSFOORT (ANP) - Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het kookadvies voor drinkwater voor Amersfoort en omgeving opgeheven. Dat meldt het bedrijf zondag. "De laatste testresultaten tonen aan dat het drinkwater weer volledig schoon en dus veilig is." De oorzaak van de verontreiniging, die op 5 januari werd aangetroffen, is nog niet bekend.

3 uur geleden
Winterkou komt terug: in het noorden kans op schaatspret

HOUTEN (ANP) - In de nieuwe week wordt het opnieuw kouder, met aan het einde van de week veel kans op vorst, volgens Weeronline. De kans op "schaatspret" neemt daardoor toe, vooral richting het noordoosten, aldus de weerdienst.

4 uur geleden
AVROTROS haalt Afghanistan-serie offline na arrestatie Taliban

HILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft de serie Hila voorbij de Taliban van presentatrice Hila Noorzai offline gehaald. Aanleiding is de arrestatie van een vrouw die in de reeks te zien is, bevestigt een woordvoerder van de omroep zondag na berichtgeving door verschillende media.

7 uur geleden
Weeronline: stralend weer verwacht op Blue Monday

HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.

10 uur geleden
Code geel om plaatselijk dichte mist in meerdere provincies

DE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.

14 uur geleden