Automobilist rijdt in op mensen op kerstmarkt in Maagdenburg
MAAGDENBURG (ANP/DPA) - Een automobilist is in de Duitse plaats Maagdenburg ingereden op mensen op de kerstmarkt. De bestuurder is aangehouden, meldt het Duitse persbureau dpa op basis van regeringsbronnen. Er is geen informatie gedeeld over slachtoffers.
Een regeringswoordvoerder in de deelstaat Saksen-Anhalt spreekt van een aanslag, schrijven Duitse media. Hulpdiensten zijn massaal ter plaatse. Er zouden volgens de media gewonden en mogelijk doden zijn gevallen. Volgens Bild zijn er mogelijk twintig slachtoffers. Duitse media melden ook dat deelstaatpremier Reiner Haseloff onderweg is naar de kerstmarkt.
Maagdenburg is de hoofdstad van de oostelijke deelstaat Saksen-Anhalt, waar de kerstvakantie vrijdag is begonnen. De kerstmarkt die daar jaarlijks wordt gehouden geldt als zeer populair. De markt is sinds de aanrijding gesloten.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - De Groenen hebben in de Duitse deelstaat Baden-Württemberg een nipte overwinning behaald op de CDU van bondskanselier Friedrich Merz. Volgens de maandagochtend gepubliceerde voorlopige uitslag behaalden de Groenen 30,2 procent van de stemmen tegenover 29,7 procent voor de CDU.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Bij twee Israëlische aanvallen in Gaza zijn zondag zes Palestijnen omgekomen. Onder de doden zijn twee minderjarigen. Dat melden lokale gezondheidsautoriteiten. Het waren volgens hen de dodelijkste aanvallen in Gaza sinds het begin van de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Bij een Amerikaanse aanval op een boot in de oostelijke Stille Oceaan zijn zondag zes mensen omgekomen. Volgens het Amerikaanse leger was de boot betrokken bij drugshandel.
5 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Europese landen hebben hun wapenimporten de afgelopen jaren verdrievoudigd. Het overgrote deel komt uit de Verenigde Staten, dat zijn export naar Europa zelfs nog meer zag groeien, becijferde onderzoeksinstituut SIPRI.
8 uur geledenGLASGOW (ANP) - Een grote brand nabij het centraal station van Glasgow heeft zondagavond voor grote problemen gezorgd voor treinreizigers, met tientallen annuleringen tot gevolg. Dat melden Britse media waaronder BBC en Sky News.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Mojtaba Khamenei, een van de zonen van Ali Khamenei, is gekozen tot nieuwe opperste leider van Iran. Dat heeft de daartoe bevoegde Assemblee van Experts bekendgemaakt via Iraanse staatsmedia. Volgens ayatollah Hosseinali Eshkevari wordt de naam Khamenei als leider van Iran daarmee doorgezet.
11 uur geleden