Automobilist ramt hek bij ambtswoning Britse premier
LONDEN (ANP/RTR) - Een automobilist is in Londen tegen het hek gereden bij de ambtswoning van de Britse premier Rishi Sunak op Downing Street 10. Volgens de politie vielen er geen gewonden. De bestuurder van de auto is aangehouden voor gevaarlijk rijgedrag en vernieling. De politie gaat niet uit van een terreurdaad.
Televisiebeelden toonden afzettingen langs Whitehall, een doorgaande weg waar veel overheidsinstellingen zijn gevestigd. Downing Street is een zijstraat, met aan het begin een zwaar hek dat onbevoegden moet tegenhouden. Op beelden van de BBC is te zien dat de auto daar ogenschijnlijk doelbewust maar wel met vrij lage snelheid tegenaan is gereden.
De Britse omroep meldt verder dat Sunak in zijn ambtswoning was toen de auto tegen het hek aan reed. Hij zou inmiddels zijn vertrokken. Na enige tijd afgesloten geweest te zijn, is Whitehall weer open voor verkeer. Ook terwijl de politie nader onderzoek doet bij de auto, die aan het begin van de avond nog altijd tegen het hek stond.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Mensenrechtenchef Volker Türk van de Verenigde Naties ziet het aantal burgerslachtoffers door de oorlog in Oekraïne stijgen. Zijn kantoor spreekt over een gevaarlijke escalatie van de oorlog. De Hoge Commissaris voor de Mensenrechten maakt zich zorgen over Russische dreigementen om aanvallen op Kyiv nog verder op te voeren en wil nieuwe vredesonderhandelingen.
39 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense parlement heeft afspraken met de EU goedgekeurd over het lenen van 90 miljard euro. Een ruime meerderheid van de parlementsleden stemde in met het voorstel.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Frankrijk moet snel maatregelen nemen om de overbevolking in gevangenissen tegen te gaan, zeggen experts van de Verenigde Naties. Ze waarschuwen dat de omstandigheden in sommige gevangenissen mogelijk de fundamentele rechten van gedetineerden schenden.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt de olieraffinaderij in het Russische Toeapse bij een nieuwe aanval opnieuw te hebben getroffen. De havenstad is sinds begin april vaker doelwit geweest en de raffinaderij liep daarbij meermaals schade op.
1 uur geledenLIMASSOL (ANP) - Nu de Russische president Vladimir Poetin opnieuw laat zien geen vredesonderhandelingen te willen starten, moet de EU de druk op Rusland opvoeren en de steun aan Oekraïne verhogen. Dat zeiden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Duitsland, Oostenrijk, Estland en Letland donderdag in Limassol. Daar bespreken de EU-ministers van Buitenlandse Zaken de EU-strategie voor eventuele vredesbesprekingen tussen Oekraïne en Rusland.
1 uur geledenROME (ANP/AFP) - Italië legt beslag op meer dan 200 miljoen euro aan bezittingen van de overleden beruchte maffiabaas Matteo Messina Denaro. Hij was jarenlang de meest gezochte maffioso in Italië voor hij in 2023 werd gearresteerd en datzelfde jaar in de gevangenis overleed.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Kyiv zegt open te blijven na een Russische oproep aan buitenlanders en diplomaten om de Oekraïense hoofdstad te verlaten wegens geplande aanvallen. "Er zijn geen wijzigingen in onze werkzaamheden en berichten die het tegendeel beweren zijn onjuist", aldus de ambassade op X.
2 uur geleden