Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Automobilist op de vlucht ramt politiewagen en raakt voetganger

Automobilist op de vlucht ramt politiewagen en raakt voetganger

AMSTERDAM (ANP) - Een bestuurder van een auto heeft vrijdagavond tijdens een politie-achtervolging in Amsterdam een politiewagen geramd. Ook raakte de bestuurder een voetganger. Uiteindelijk is de vluchtende bestuurder gecrasht in de Pontanusstraat in Amsterdam-Oost. De drie inzittenden werden aangehouden. Een 20-jarige Amsterdammer zit zaterdag nog vast, meldt de politie.

Agenten gaven de auto vrijdagavond een stopteken op de Sarphatistraat ter hoogte van een tankstation. Daarop ging de bestuurder er met hoge snelheid vandoor, waarna meerdere politiewagens de achtervolging inzette. Daarbij ramde de bestuurder een van de politiewagens. Ter hoogte van de Zeeburgerstraat raakte de automobilist een voetganger, die daar liep met een fiets aan de hand.

De bestuurder crashte rond 21.25 uur nadat hij een verkeersbord omver had gereden en de macht over het stuur verloor, waarna de auto over de kop vloog. Tijdens de aanhouding hebben agenten hun wapen getrokken en gericht op de inzittenden van het voertuig. De drie verdachten, tussen de 20 en 24 jaar oud, zijn na aanhouding overgebracht naar het ziekenhuis ter controle.

De politie onderzoekt waarom de bestuurder op de vlucht sloeg en is op zoek naar getuigen en camerabeelden van het vluchtende voertuig. Ook is de politie op zoek naar de geraakte voetganger.

Meer uit Binnenland

Oud-minister Hoogervorst: Curaçao moet voor rijkere toerist gaan

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao, Aruba en Bonaire moeten harde keuzes maken op het gebied van toerisme. De eilanden hebben de afgelopen jaren een forse groei van het aantal bezoekers gezien. Maar de groei heeft nadelige gevolgen voor onder andere het milieu en de leefbaarheid. Dat zegt oud-minister en financieel toezichthouder Hans Hoogervorst.

2 uur geleden
Flevoland investeert miljoenen in nieuwe buitendijkse haven Urk

LELYSTAD (ANP) - De provincie Flevoland gaat miljoenen investeren in de aanleg van een buitendijkse haven in Urk. Een meerderheid van de Staten heeft ingestemd met dit collegevoorstel. Onder de tegenstanders zijn PRO, Partij voor de Dieren en coalitiepartij VVD. Die fracties vinden de financiële risico's te groot en stellen dat het veel te lang duurt voordat de investering wordt terugverdiend.

2 uur geleden
ASML draagt 100 miljoen bij aan Rijksmuseum Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - ASML zal in twintig jaar tijd 100 miljoen euro bijdragen aan de toekomstige vestiging van het Rijksmuseum in Eindhoven. Dat hebben de gemeente en de chipmachinemaker vastgelegd.

6 uur geleden
Man aangehouden voor het vliegen met drone boven Eemshaven

EEMSHAVEN (ANP) - De politie heeft vorige week dinsdag een man aangehouden nadat zij meerdere meldingen ontving van verdachte dronevluchten boven het Eemshavengebied. Het gaat om een man die in België woont, bevestigt de politie na berichtgeving door Dagblad van het Noorden. Over zijn leeftijd of nationaliteit is niets bekendgemaakt.

6 uur geleden
Koning ontvangt Zelensky met open armen

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft woensdag een bezoek gebracht aan koning Willem-Alexander. De ontmoeting vond plaats in de zogeheten DNA Salon op Paleis Huis ten Bosch.

8 uur geleden
OM ziet buitenlandse hand achter acties aangehouden Egyptenaar

DEN HAAG (ANP) - De verdenkingen tegen een Egyptenaar die eerder deze maand in Nederland is aangehouden voor mishandeling, zijn uitgebreid. Het Openbaar Ministerie meldt dat de man nu ook wordt verdacht "diensten te hebben verleend voor een buitenlandse mogendheid". Om welke diensten het precies gaat en voor welk land hij ze heeft verricht, zegt de woordvoerder van het OM niet omdat het strafrechtelijk onderzoek nog loopt.

8 uur geleden
Koningspaar betuigt steun aan betrokkenen na treinramp in Spanje

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima leven mee met de slachtoffers en nabestaanden van het treinongeluk nabij Urda in Spanje. In een bericht op sociale media staat het koningspaar stil bij het dodelijke ongeluk van woensdagochtend, waarbij 68 mensen om het leven kwamen.

10 uur geleden