Automobilist kan volgend jaar automelding bij schoolzone krijgen
EN HAAG (ANP) - Vanaf volgend jaar kunnen automobilisten in heel Nederland een digitale melding krijgen als ze afrijden op een schoolzone, meldt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Uit een proef, vorig jaar gedaan in onder meer Amsterdam en Rotterdam, blijkt dat ruim de helft van de automobilisten langzamer en alerter rijdt in een schoolzone na een waarschuwing via een navigatieapp. De mogelijkheid wordt nu landelijk ingevoerd: in de loop van 2024 wordt schoolinformatie beschikbaar voor alle autofabrikanten of ontwikkelaars van navigatieapps.
Automobilisten kregen een gesproken bericht of een melding dat ze een schoolzone naderden. Ruim twee derde van de 3500 ondervraagden vond deze melding nuttig, aldus het ministerie. In de proef kregen gebruikers van de apps van de ANWB, Be-Mobile en Tripservice een melding. Door de gegevens beschikbaar te stellen, zou bijvoorbeeld ook Google Maps de meldingen kunnen geven.
Wanneer de schooldag begint of eindigt "krioelt het van de ouders en kinderen rondom elke school", zegt demissionair minister Mark Harbers (Infrastructuur). "Als mensen hun rijgedrag aanpassen door een alarm dat ze krijgen in hun auto, zijn ze extra scherp en daarmee wordt de kans op ongelukken kleiner."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De verklaring van Nederland en vijf bondgenoten om de scheepvaart in de Straat van Hormuz te beschermen is een "heel duidelijk signaal" aan Iran dat het moet stoppen met aanvallen op landen in de Golfregio. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag voor aanvang van de ministerraad.
23 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regeringspartij D66 is kritisch op minister Eelco Heinen (Financiën, D66) omdat die deze week "terloops" een tegenvaller van ruim 1 miljard euro op de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA noemde in een interview. "Dat kan natuurlijk niet", zei Tweede Kamerlid Stephan Neijenhuis tijdens een begrotingsdebat in de Tweede Kamer.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) vindt de situatie rond de arbeidsongeschiktheidsuitkering (WIA) "alarmerend". Ingrijpen is hard nodig om de regeling uitvoerbaar en betaalbaar te houden, anders zijn op termijn veel hardere maatregelen nodig in de sociale zekerheid, waarschuwde hij in een Kamerdebat.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Asiel en Migratie Bart van den Brink voorziet nog geen problemen door de winst van partijen tegen asielzoekerscentra bij de gemeenteraadsverkiezingen. "Ik ga met colleges in gesprek, niet met alle losse partijen."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle partijen claimen een vorm van winst na de gemeenteraadsverkiezingen. Zetelwinst in individuele gemeenten, meer stemmen in totaal of de grootste worden in een bepaalde gemeente is voor partijen reden om donderdag feest te vieren.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen moeten hun campagneborden zelf weghalen. Dat blijkt uit een rondgang langs Rotterdam, Tilburg en Utrecht.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het is nu niet de tijd om stil te zijn over oprukkende extreemrechtse partijen, vindt Esther Ouwehand. "En de Partij voor de Dieren is dat ook niet van plan", zegt de partijleider een dag na de gemeenteraadsverkiezingen. Ze doelt onder meer op de groei van Forum voor Democratie en lokale radicaalrechtse partijen in de gemeenteraden.
1 dag geleden