Automobilist die carnavalsvierders België doodreed was beschonken
LA LOUVIÈRE (ANP) - De automobilist die zondagochtend zes carnavalsvierders doodreed in een Waals dorp had te veel gedronken en reed veel te snel. Bestuurder Paolo F., die graag hard zou rijden, raakte ooit al eens voor jaren zijn rijbewijs kwijt.
F. en zijn neef Nino reden zondag in alle vroegte in hun zwarte BMW in op mensen die zich in Strépy-Bracquegnies opmaakten voor een carnavalsstoet. Behalve zes doden vielen er ook 37 gewonden, van wie er tien slecht aan toe zijn. De burgemeester vreest dat het dodental nog zal oplopen.
De dertigers uit het naburige La Louvière waren wezen stappen. Ze hadden beiden te veel alcohol in hun bloed. F. lijkt volgens Belgische media drie à vier glazen te hebben gedronken, zijn kompaan een stuk meer. Nader onderzoek moet uitwijzen of de twee ook verdovende middelen hadden gebruikt, zei de verantwoordelijk officier van justitie maandag tegen de Franstalige omroep RTBF.
F. verloor in 2017 al eens voor vijf jaar zijn rijbewijs, maar het is niet duidelijk om welke reden. Hij kreeg het terug na nieuwe rijexamens. Op sociale media geeft de man blijk van een voorliefde voor snelheid, constateert het Belgische persbureau Belga. Ook het OM wijst daarop.
Het tweetal is maandag voorgeleid. Dinsdag horen ze of ze vast blijven zitten en of hun bijvoorbeeld dood door schuld of doodslag ten laste wordt gelegd.
Het is nog altijd gissen naar de precieze toedracht van het drama. F. deed volgens ooggetuigen toen hij de feestgangers naderde geen enkele poging om te remmen. Na de botsing reed hij ook nog een eind door, voor hij de auto met een verbrijzelde voorruit aan de kant zette. De politie ziet geen reden om aan een terreurdaad te denken en was de auto ook niet aan het achtervolgen, verzekert zij.
De auto wordt nauwkeurig onderzocht, zegt het OM. Zo gaat justitie na of de redelijk nieuwe BMW 5-serie een systeem bezat dat aanrijdingen moet voorkomen en of dat mogelijk was uitgeschakeld.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - Bij de overstromingen in Nepal zijn meer dan 2500 gebouwen verwoest. Dat komt volgens persbureau AFP naar voren uit satellietbeelden van de EU-satellietdienst Copernicus.
34 minuten geledenMADRID (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft zich beklaagd over desinformatie over de recente crisis in Ceuta. Hij wees daarbij op de radio ook naar Israël en Rusland.
42 minuten geledenKINSHASA (ANP) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot boven de 6000. Dat heeft de regering maandag bekendgemaakt.
46 minuten geledenKYRENIA (ANP/DPA) - Bemanningsleden van de veerboot die kapseisde bij het noorden van Cyprus en een directeur van een betrokken bedrijf, zijn maandag in Kyrenia voor de rechter verschenen. Ze worden verdacht van het veroorzaken van de dood van opvarenden door nalatigheid, meldt omroep BRT.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - Het Japanse ministerie van Defensie heeft om een recordbedrag gevraagd om verder te kunnen moderniseren. De nadruk moet meer worden gelegd op het tegengaan van "nieuwe oorlogsvoeringsmethoden" en het gebruik van drones en kunstmatige intelligentie.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/BLOOMBERG) - Zes tot zeven overwegend islamitische landen hebben volgens Pakistan belangstelling getoond voor toetreding tot een nieuw bondgenootschap, het Defensiepact van Mekka. Er wordt volgens de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken gewerkt aan een manier om het eenvoudiger voor landen te maken om toe te treden.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - De Chinese autoriteiten zeggen dat tien mensen zijn bestraft voor het verspreiden van misinformatie na de overstromingsramp in het grensgebied met Nepal. Ze zouden bijvoorbeeld de indruk hebben gewekt dat het aantal doden en vermisten veel hoger lag dan in de officiële bronnen is gemeld.
5 uur geleden