Automobilist die carnavalsvierders België doodreed was beschonken
LA LOUVIÈRE (ANP) - De automobilist die zondagochtend zes carnavalsvierders doodreed in een Waals dorp had te veel gedronken en reed veel te snel. Bestuurder Paolo F., die graag hard zou rijden, raakte ooit al eens voor jaren zijn rijbewijs kwijt.
F. en zijn neef Nino reden zondag in alle vroegte in hun zwarte BMW in op mensen die zich in Strépy-Bracquegnies opmaakten voor een carnavalsstoet. Behalve zes doden vielen er ook 37 gewonden, van wie er tien slecht aan toe zijn. De burgemeester vreest dat het dodental nog zal oplopen.
De dertigers uit het naburige La Louvière waren wezen stappen. Ze hadden beiden te veel alcohol in hun bloed. F. lijkt volgens Belgische media drie à vier glazen te hebben gedronken, zijn kompaan een stuk meer. Nader onderzoek moet uitwijzen of de twee ook verdovende middelen hadden gebruikt, zei de verantwoordelijk officier van justitie maandag tegen de Franstalige omroep RTBF.
F. verloor in 2017 al eens voor vijf jaar zijn rijbewijs, maar het is niet duidelijk om welke reden. Hij kreeg het terug na nieuwe rijexamens. Op sociale media geeft de man blijk van een voorliefde voor snelheid, constateert het Belgische persbureau Belga. Ook het OM wijst daarop.
Het tweetal is maandag voorgeleid. Dinsdag horen ze of ze vast blijven zitten en of hun bijvoorbeeld dood door schuld of doodslag ten laste wordt gelegd.
Het is nog altijd gissen naar de precieze toedracht van het drama. F. deed volgens ooggetuigen toen hij de feestgangers naderde geen enkele poging om te remmen. Na de botsing reed hij ook nog een eind door, voor hij de auto met een verbrijzelde voorruit aan de kant zette. De politie ziet geen reden om aan een terreurdaad te denken en was de auto ook niet aan het achtervolgen, verzekert zij.
De auto wordt nauwkeurig onderzocht, zegt het OM. Zo gaat justitie na of de redelijk nieuwe BMW 5-serie een systeem bezat dat aanrijdingen moet voorkomen en of dat mogelijk was uitgeschakeld.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne zijn "zeker niet makkelijk", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De afgelopen twee dagen spraken delegaties uit beide landen met elkaar in Abu Dhabi en volgens Zelensky worden de gesprekken "in de nabije toekomst" hervat.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Russische kapitein die met het schip Solong betrokken was bij een dodelijk ongeluk op de Noordzee, is in Engeland veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Vladimir Motin was maandag al schuldig bevonden aan grove nalatigheid.
3 uur geledenKHARTOEM (ANP) - De hongersnood in Soedan heeft zich verder uitgebreid, zeggen experts van de VN-waakhond voor voedselzekerheid IPC. Volgens hen voldoen twee regio's in het westelijke Darfur nu ook aan de criteria voor hongersnood.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn excuses aangeboden aan de slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein, omdat hij de "leugens van Peter Mandelson geloofde". Starmer benoemde Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten en wist naar eigen zeggen toen nog niet hoe diep de banden tussen Epstein en Mandelson waren.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO pleit voor "terughoudendheid en verantwoordelijkheidsgevoel" nu de laatste afspraken van de Verenigde Staten en Rusland over kernwapenbeheersing zijn verlopen. Daarbij wijst het bondgenootschap vooral naar Rusland en China.
3 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Letland heeft na de vrijgave van nieuwe informatie over Jeffrey Epstein een onderzoek ingesteld naar mogelijke mensensmokkel. Er wordt volgens de politie uitgezocht of Letse staatsburgers zijn geronseld voor seksuele uitbuiting in de Verenigde Staten.
3 uur geledenBAKOE (ANP/AFP) - Separatistenleiders van Nagorno-Karabach zijn in Azerbeidzjan veroordeeld tot lange gevangenisstraffen. Pro-Armeense separatisten hadden het gebied dertig jaar in handen, voordat het in 2023 weer onder controle kwam van de regering in Bakoe.
4 uur geleden