Automakers en techbedrijven duwen Nikkei omlaag
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is vrijdag met een stevig verlies gesloten. Vooral de automakers en techbedrijven werden van de hand gedaan in navolging van de aanhoudende verliesreeks op Wall Street, waar de zorgen over een snellere renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank weer de kop opstaken. Ook op de andere Aziatische markten werden verliezen geleden.
De toonaangevende Nikkei in Tokio ging 0,9 procent lager het weekeinde in op 27.522,26 punten. De Japanse autofabrikanten Toyota, Mazda en Mitsubishi zakten tot bijna 4 procent. Techinvesteerder SoftBank en technologieconcern Sony verloren tot 1,8 procent. De Japanse olieproducent Inpex raakte 6 procent kwijt na een stevige daling van de olieprijzen, die eerder deze week nog het hoogste niveau sinds 2014 bereikten. De daling volgde op een onverwachte stijging van de Amerikaanse olievoorraden.
Op macro-economisch vlak werd bekendgemaakt dat de inflatie in Japan in december is uitgekomen op 0,5 procent. Dat was minder dan 0,6 procent die economen hadden verwacht. De hogere elektriciteitsprijzen werden daarbij gecompenseerd door lagere prijzen voor huishoudelijke apparaten en goedkopere prijzen voor hotelovernachtingen. Ondanks het stimuleringsbeleid van de Bank of Japan ligt de inflatie in het land al geruime tijd ver onder het niveau van andere grote economieën.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,7 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,5 procent. De grote Chinese webwinkel Alibaba behoorde tot de sterkste dalers met een verlies van 4 procent en het Chinese oliebedrijf PetroChina verloor ook 4 procent. De Australische All Ordinaries in Sydney zakte dik 2 procent onder aanvoering van de olieproducenten. De Kospi in Seoul leverde 1,1 procent in.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De goud- en zilverprijzen hebben maandag nieuwe recordhoogtes bereikt. De zorgen over de onafhankelijkheid van de Federal Reserve werden opnieuw aangewakkerd nadat de regering van president Donald Trump dreigde met een strafrechtelijke aanklacht tegen de Amerikaanse centrale bank.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse mediawaakhond Ofcom start een onderzoek naar Grok, de chatbot van Elon Musk. De chatbot van zijn start-up xAI ligt wereldwijd onder vuur omdat er seksueel getinte afbeeldingen van mensen mee worden gegenereerd, ook van minderjarigen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is nog een voorraad koffers achtergebleven na alle problemen met het winterweer van vorige week. Volgens een woordvoerder gaat het naar schatting om honderden koffers, maar een precies aantal heeft hij niet. Luchtvaartmaatschappijen en afhandelaars zijn volgens Schiphol druk bezig met het nabezorgen van de koffers aan de rechtmatige eigenaren.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Claimorganisatie EUclaim heeft maandag al honderden claims binnen van reizigers van wie hun vlucht van of naar Schiphol vorige week werd geannuleerd. "De teller staat nu op bijna zeshonderd, maar dat zal nog verder oplopen", laat een woordvoerder maandag weten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen maandag omlaag na het bereiken van nieuwe recordstanden op vrijdag. Beleggers reageerden negatief op de nieuwe aanval van de regering-Trump op de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank. Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve, zei zondagavond een dagvaarding van het ministerie van Justitie te hebben ontvangen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura voeren gesprekken met raffinagebedrijven in Azië over de verkoop van Venezolaanse olie. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Volgens Bloomberg hebben Vitol en Trafigura al voorlopige goedkeuring van de Amerikaanse regering gekregen voor het op de markt brengen van olie uit Venezuela.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft een nieuwe directeur benoemd voor de infrastructuuractiviteiten op de luchthaven, zoals bouw en onderhoud. Per 1 april zal Bart Smolders de functie van chief infrastructure officer van Schiphol vervullen. Smolders komt van bouwbedrijf Heijmans, waar hij verantwoordelijk is voor alle infraprojecten.
5 uur geleden