Automakers en techbedrijven duwen Nikkei omlaag
HONGKONG (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is vrijdag met een stevig verlies gesloten. Vooral de automakers en techbedrijven werden van de hand gedaan in navolging van de aanhoudende verliesreeks op Wall Street, waar de zorgen over een snellere renteverhoging door de Amerikaanse centrale bank weer de kop opstaken. Ook op de andere Aziatische markten werden verliezen geleden.
De toonaangevende Nikkei in Tokio ging 0,9 procent lager het weekeinde in op 27.522,26 punten. De Japanse autofabrikanten Toyota, Mazda en Mitsubishi zakten tot bijna 4 procent. Techinvesteerder SoftBank en technologieconcern Sony verloren tot 1,8 procent. De Japanse olieproducent Inpex raakte 6 procent kwijt na een stevige daling van de olieprijzen, die eerder deze week nog het hoogste niveau sinds 2014 bereikten. De daling volgde op een onverwachte stijging van de Amerikaanse olievoorraden.
Op macro-economisch vlak werd bekendgemaakt dat de inflatie in Japan in december is uitgekomen op 0,5 procent. Dat was minder dan 0,6 procent die economen hadden verwacht. De hogere elektriciteitsprijzen werden daarbij gecompenseerd door lagere prijzen voor huishoudelijke apparaten en goedkopere prijzen voor hotelovernachtingen. Ondanks het stimuleringsbeleid van de Bank of Japan ligt de inflatie in het land al geruime tijd ver onder het niveau van andere grote economieƫn.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,7 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong verloor 0,5 procent. De grote Chinese webwinkel Alibaba behoorde tot de sterkste dalers met een verlies van 4 procent en het Chinese oliebedrijf PetroChina verloor ook 4 procent. De Australische All Ordinaries in Sydney zakte dik 2 procent onder aanvoering van de olieproducenten. De Kospi in Seoul leverde 1,1 procent in.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.
6 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).
7 uur geledenKEULEN (ANP/AFP) - Het Duitse AI-vertaalbedrijf DeepL schrapt ongeveer een kwart van de banen. Topman en oprichter Jarek Kutylowski meldt donderdag op LinkedIn dat zo'n 250 werkplekken bij DeepL verdwijnen vanwege de opmars van kunstmatige intelligentie.
7 uur geleden