Automaker Xpeng onderuit op fors lagere beurs Hongkong
HONGKONG (ANP) - Xpeng ging donderdag onderuit op de aandelenbeurs in Hongkong, die ook een flink verlies liet zien. De Chinese fabrikant van elektrische auto's dook afgelopen kwartaal dieper in de rode cijfers en zag de omzet halveren. Ook verwacht het bedrijf in het huidige kwartaal veel minder auto's af te leveren. De resultaten waren veel slechter dan verwacht en beleggers zetten het aandeel dik 5 procent lager.
Mede door het koersverlies van Xpeng noteerde de Hang Seng-index in Hongkong tussentijds 2,1 procent in de min. Grote Chinese techbedrijven kregen ook rake klappen. Zo verloren tech- en webwinkelconcern Alibaba en internet- en gamesbedrijf Tencent meer dan 3 procent. Xiaomi won daarentegen 0,6 procent. De Chinese fabrikant van smartphones en tablets boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht dankzij kostenbesparingen.
Ook elders in Azië was de stemming overwegend negatief door de aanhoudende impasse rond de verhoging van het schuldenplafond in de Verenigde Staten. Kredietbureau Fitch waarschuwde dat de VS zijn AAA-rating, de hoogste kredietbeoordeling, zal verliezen als de Amerikaanse politici niet voor 1 juni een akkoord weten te bereiken.
De hoofdindex in Shanghai verloor 0,7 procent en de All Ordinaries in Sydney zakte 1,1 procent. De Kospi in Seoul daalde 0,5 procent. De Zuid-Koreaanse centrale bank hield de rente voor de derde keer op rij onveranderd op 3,5 procent. Chipfabrikant SK Hynix klom 4,8 procent na de goed ontvangen resultaten van zijn Amerikaanse branchegenoot Nvidia.
De Nikkei in Tokio hield het hoofd boven water en klom 0,4 procent dankzij sterke koerswinsten van de Japanse chipbedrijven. Chiptester Advantest dikte bijna 16 procent aan en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron steeg ruim 2 procent. Nvidia werd in de zogeheten nabeurshandel op Wall Street bijna een kwart meer waard.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
20 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
2 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een verlies gesloten. Ook op andere Europese beurzen waren voornamelijk minnen te zien op de koersenborden, in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten.
5 uur geleden