Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Automaker Xpeng onderuit op fors lagere beurs Hongkong

Automaker Xpeng onderuit op fors lagere beurs Hongkong

HONGKONG (ANP) - Xpeng ging donderdag onderuit op de aandelenbeurs in Hongkong, die ook een flink verlies liet zien. De Chinese fabrikant van elektrische auto's dook afgelopen kwartaal dieper in de rode cijfers en zag de omzet halveren. Ook verwacht het bedrijf in het huidige kwartaal veel minder auto's af te leveren. De resultaten waren veel slechter dan verwacht en beleggers zetten het aandeel dik 5 procent lager.

Mede door het koersverlies van Xpeng noteerde de Hang Seng-index in Hongkong tussentijds 2,1 procent in de min. Grote Chinese techbedrijven kregen ook rake klappen. Zo verloren tech- en webwinkelconcern Alibaba en internet- en gamesbedrijf Tencent meer dan 3 procent. Xiaomi won daarentegen 0,6 procent. De Chinese fabrikant van smartphones en tablets boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht dankzij kostenbesparingen.

Ook elders in Azië was de stemming overwegend negatief door de aanhoudende impasse rond de verhoging van het schuldenplafond in de Verenigde Staten. Kredietbureau Fitch waarschuwde dat de VS zijn AAA-rating, de hoogste kredietbeoordeling, zal verliezen als de Amerikaanse politici niet voor 1 juni een akkoord weten te bereiken.

De hoofdindex in Shanghai verloor 0,7 procent en de All Ordinaries in Sydney zakte 1,1 procent. De Kospi in Seoul daalde 0,5 procent. De Zuid-Koreaanse centrale bank hield de rente voor de derde keer op rij onveranderd op 3,5 procent. Chipfabrikant SK Hynix klom 4,8 procent na de goed ontvangen resultaten van zijn Amerikaanse branchegenoot Nvidia.

De Nikkei in Tokio hield het hoofd boven water en klom 0,4 procent dankzij sterke koerswinsten van de Japanse chipbedrijven. Chiptester Advantest dikte bijna 16 procent aan en de maker van chipapparatuur Tokyo Electron steeg ruim 2 procent. Nvidia werd in de zogeheten nabeurshandel op Wall Street bijna een kwart meer waard.

Meer uit Financieel

Onzekerheid over Iranoorlog duwt Wall Street richting verlies

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen gesloten. Beleggers zochten naar aanwijzingen over de mogelijke duur van de gevechten in Iran en de Golfregio, maar de onzekerheid overheerste.

15 minuten geleden
Shell-baas voorziet ook verstoring gas- en olietoevoer Europa

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - Europa krijgt binnenkort te maken met dezelfde verstoring in de aanvoer van brandstoffen die landen in Azië al raakt, meent Shell-topman Wael Sawan. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de afsluiting van de Straat van Hormuz kunnen Golfstaten veel moeilijker hun olie en gas exporteren. Dit leidde onder andere in de Filipijnen, India, Cambodja en Myanmar al tot schaarste aan olie of gas.

3 uur geleden
Beurzen hoger, ondanks duurdere olie en oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenmarkten gingen dinsdag verder omhoog, ondanks opnieuw fors oplopende olieprijzen. De aanhoudende onrust rond de oorlog in het Midden-Oosten drukte wel op het sentiment, omdat beleggers vrezen dat het conflict het wereldwijde energieprobleem zal verergeren.

4 uur geleden
Grondstoffenhandelaar waarschuwt voor mesttekorten West-Afrika

AMSTELVEEN (ANP/BLOOMBERG) - Cacao- en katoenboeren in West-Afrika zullen kampen met mesttekorten door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwt ETG, een van de belangrijkste handelaren in landbouwgrondstoffen in de regio. Met de sluiting van de Straat van Hormuz worden de leveringen van meststoffen uit het Midden-Oosten verhinderd, waardoor de mestprijs stijgt.

4 uur geleden
Fortnite-maker Epic Games ontslaat duizend medewerkers

CARY (ANP) - Epic Games ontslaat meer dan 1000 van de ruim 4500 werknemers. Volgens het gamebedrijf achter Fortnite is het massaontslag nodig om geldproblemen te voorkomen.

4 uur geleden
Franse bank doorzocht in Epstein-onderzoek naar oud-werknemer

PARIJS (ANP/AFP) - Het hoofdkantoor van Edmond de Rothschild is vrijdag door het Franse bureau voor Corruptie en Financiële Misdaden doorzocht, meldt persbureau AFP. De doorzoeking is onderdeel van een onderzoek naar de banden tussen de Franse diplomaat Fabrice Aidan en zedendelinquent Jeffrey Epstein.

5 uur geleden
Nibud: overheid moet nu nadenken over steun voor huishoudens

UTRECHT (ANP) - Voorlichtingsinstituut Nibud roept de overheid op om "op tijd na te denken" over gerichte maatregelen om huishoudens te ondersteunen. Daarmee kan voorkomen worden dat de mensen die het minst te besteden hebben in de knel komen, stelt het Nationaal Instituut voor Budgetvoorlichting.

6 uur geleden