Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Automaker Rivian wint op Wall Street na Europese deal

Automaker Rivian wint op Wall Street na Europese deal

NEW YORK (ANP) - Autofabrikant Rivian is donderdag bijna 11 procent meer waard geworden op de beurs in New York. Beleggers reageerde positief op een samenwerking met Mercedes-Benz in Europa. De belangrijkste graadmeters eindigden hoger nadat kopstukken van de Federal Reserve de boodschap dat ze alles doen om de hoge inflatie te bestrijden nog maar eens herhaalden.

Rivian en Mercedes-Benz maakten bekend samen een nog onbekend geldbedrag te investeren in een nieuwe assemblagelijn in Oost- of Centraal-Europa. Dit levert Rivian onder meer het voordeel op dat de enorme kosten voor het opzetten van een productielijn worden gedeeld. Ook helpt de expertise van Mercedes mogelijk met het opschalen van de productie, waarmee Rivian de laatste tijd nogal wat problemen heeft.

Onder meer Fed-preses Jerome Powell benadrukte door te gaan met het verhogen van de rente totdat de enorme prijsstijgingen voorbij zijn. De Europese Centrale Bank (ECB) maakte op dezelfde dag bekend de rente met driekwart procentpunt te verhogen. President Christine Lagarde stelde nog meer renteverhogingen in het vooruitzicht in de strijd tegen de te hoge inflatie.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 procent hoger op 31.774,52 punten. De brede S&P 500 won 0,7 procent tot 4006,18 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,6 procent tot 11.862,13 punten.

Beleggers hadden veel aandacht voor biotechbedrijf Regeneron. Volgens het bedrijf waren tests met een nieuw oogmedicijn positief. Het bedrijf won daarop bijna 19 procent aan beurswaarde.

GameStop zat ook bij de sterkste stijgers. De gamewinkelketen werd 7,5 procent hoger gezet hoewel de retailer afgelopen kwartaal dieper in de rode cijfers dook. Ook de verkopen namen af. Het bedrijf kondigde echter een samenwerking aan met cryptobeurs FTX.

American Eagle Outfitters kelderde bijna 9 procent na tegenvallende resultaten. Het Amerikaanse kledingbedrijf verwacht ook hogere kortingen te moeten bieden en langere uitverkopen te houden gezien de verslechterde marktomstandigheden in de retailsector.

De euro was 0,9998 dollar waard, tegen 0,9942 dollar een dag eerder. Olie werd weer wat duurder. Een vat Amerikaanse ruwe aardolie steeg 1 procent in waarde tot 82,74 dollar. Brentolie steeg 0,6 procent tot 88,53 dollar per vat. Woensdag zakte de prijs van Brentolie voor het eerst sinds februari onder de 90 dollar.

Meer uit Financieel

Europees Parlement stemt in met landbouwvoorwaarden Mercosur-deal

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft ingestemd met enkele voorwaarden die gesteld zijn aan het handelsverdrag met Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay. Die zogeheten safeguards waren in de deal gezet om Europese boeren te beschermen, die bang zijn dat de Europese markt wordt overspoeld door goedkope producten uit Zuid-Amerika.

24 minuten geleden
Nederlandse vleessector ontkent prijsdumping varkensvlees

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse vleessector spreekt tegen dat er sprake is van dumping van varkensvlees op de Chinese markt. China legde vleesbedrijven in de Europese Unie definitieve importheffingen op, omdat varkensvlees volgens Beijing tegen kunstmatig lage prijzen zou worden verkocht in het Aziatische land. Maar volgens brancheorganisatie Vlees.nl is dat niet waar en komen de vleesprijzen door marktwerking tot stand.

45 minuten geleden
Vakbonden dreigen met acties om nullijn voor rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - De vakbonden FNV en CNV hebben een ultimatum gesteld aan het demissionaire kabinet omdat rijksambtenaren volgend jaar geen loonsverhoging krijgen. De bonden willen dat de nullijn voor dinsdag 13 januari van tafel is, anders "volgen acties".

1 uur geleden
China legt EU-varkensvlees definitief heffingen op, Vion geraakt

BEIJING (ANP/AFP) - China stelt definitief importheffingen in op Europees varkensvlees. Onder andere de Brabantse vleesverwerker Vion krijgt met de tarieven te maken. Volgens Beijing dumpen Europese exporteurs goedkoop varkensvlees op de Chinese markt, wat bedrijven in eigen land zou schaden. China opende een dumpingonderzoek naar varkensvlees nadat de Europese Unie importheffingen had ingevoerd op elektrische auto's.

4 uur geleden
Werkenden zien nettoloon volgend jaar stijgen

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het nettoloon van werkenden gaat volgend jaar omhoog doordat belastingmaatregelen voordelig uitpakken. Dat meldt hr- en salarisdienstverlener ADP na berekeningen. Een werknemer met een modaal brutosalaris van 3704 euro per maand gaat er hierdoor in januari 26 euro netto op vooruit.

4 uur geleden
AEX-index begint lager in afwachting banencijfers VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met verlies begonnen. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan de Amerikaanse banencijfers over november en oktober. De publicatie van het banenrapport over oktober was uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid. De werkgelegenheid in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

5 uur geleden
Busbedrijf Ebusco waarschuwt: financiën nog altijd krap

DEURNE (ANP) - De financiën van de Brabantse fabrikant van elektrische bussen Ebusco zijn nog altijd krap. Met die waarschuwing komt het bedrijf voorafgaand aan de jaarlijkse vergadering van aandeelhouders. Ebusco kampt al een tijd met financiële problemen en kreeg eerder deze maand 5,1 miljoen euro aan overbruggingskrediet van aandeelhouders.

6 uur geleden