Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Automaker Nissan mikt in nieuwe strategie op VS, China en Japan'

'Automaker Nissan mikt in nieuwe strategie op VS, China en Japan'

TOKIO (ANP) - De Japanse automaker Nissan wil zich in de toekomst meer richten op thuisland Japan en 's werelds grootste automarkten China en de Verenigde Staten. Dat meldde persbureau Reuters op basis van ingewijden. Onderdeel van de nieuwe strategie is ook een gedeeltelijke terugtrekking uit Europa.

Volgens de bronnen wordt de nieuwe strategie op 28 mei gepresenteerd. Het plan gaat in tegen het eerdere idee van oud-topman Carlos Ghosn die juist wereldwijde expansie van het merk wilde. In het driejarenplan gaat de aandacht verder uit naar het verbeteren van de winstgevendheid en het aanhalen van de banden met dealers.

De strategie lijkt er ook op gericht om de concurrentie met partners Mitsubishi en Renault te verminderen en de samenwerking uit te breiden. Zo gaat Nissan met Mitsubishi aan de slag met plug-in technologie. Daarbij ligt voor Mitsubishi vooral een rol weggelegd in kleinere markten in Azië, anders dan China en Japan. Het Franse merk Renault zou zich juist op elektrificatie in Europa gaan richten. Nissan zal proberen zijn aanwezigheid in Europa te behouden door in te zetten op zijn cross-over SUV's Qashqai en Juke.

Het afronden van de strategie wordt bemoeilijkt door de coronacrisis. De maatregelen om de verspreiding van het virus te voorkomen zitten onder meer de verkopen van auto's dwars.

Meer uit Financieel

Meerdere cruiseschepen uit Perzische Golf gevaren

HAMBURG (ANP/RTR) - Ondanks dat de Straat van Hormuz zaterdag kort na heropening al weer sloot, is het meerdere cruiseschepen toch gelukt uit de Perzische Golf te varen. TUI Cruises heeft zondag bekendgemaakt dat haar schepen Mein Schiff 4 en Mein Schiff 5 door de zeestraat zijn gevaren. MSC Cruises kwam met een verklaring dat de MSC Euribia Dubai had verlaten en nu op weg is naar Europa.

50 minuten geleden
Volgende ECB-vergadering komt mogelijk te vroeg voor rentestap

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) kan beter nog even wachten voordat ze de rente verhoogt, in plaats van te snel te handelen, gezien de nog altijd grote onzekerheid over de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het Maltese centralebankhoofd Alexander Demarco, tevens een van de beleidsbepalers bij de ECB, gezegd bij de voorjaarsvergadering van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in Washington.

1 uur geleden
IEA wil nieuwe oliepijpleiding van Irak naar Middellandse Zee

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - Een nieuwe oliepijpleiding die de Iraakse olievelden bij Basra verbindt met de Turkse Middellandse Zeekust zou kunnen helpen om de wereld minder afhankelijk te maken van olieleveringen via de Straat van Hormuz. Dat heeft topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) gezegd in de Turkse krant Hürriyet.

2 uur geleden
Ook in Tsjechië en Slowakije babyvoeding met rattengif gevonden

WENEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Ook in Tsjechië en Slowakije zijn met rattengif gemanipuleerde potjes babyvoeding van fabrikant HiPP aangetroffen. In die landen zijn alle HiPP-potjes door distributeurs uit voorzorg ook uit de verkoop gehaald, terwijl de politie zoekt naar een mogelijke afperser die de babyvoeding heeft vergiftigd.

3 uur geleden
BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

5 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

7 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

8 uur geleden