'Automaker Nissan mikt in nieuwe strategie op VS, China en Japan'
TOKIO (ANP) - De Japanse automaker Nissan wil zich in de toekomst meer richten op thuisland Japan en 's werelds grootste automarkten China en de Verenigde Staten. Dat meldde persbureau Reuters op basis van ingewijden. Onderdeel van de nieuwe strategie is ook een gedeeltelijke terugtrekking uit Europa.
Volgens de bronnen wordt de nieuwe strategie op 28 mei gepresenteerd. Het plan gaat in tegen het eerdere idee van oud-topman Carlos Ghosn die juist wereldwijde expansie van het merk wilde. In het driejarenplan gaat de aandacht verder uit naar het verbeteren van de winstgevendheid en het aanhalen van de banden met dealers.
De strategie lijkt er ook op gericht om de concurrentie met partners Mitsubishi en Renault te verminderen en de samenwerking uit te breiden. Zo gaat Nissan met Mitsubishi aan de slag met plug-in technologie. Daarbij ligt voor Mitsubishi vooral een rol weggelegd in kleinere markten in Azië, anders dan China en Japan. Het Franse merk Renault zou zich juist op elektrificatie in Europa gaan richten. Nissan zal proberen zijn aanwezigheid in Europa te behouden door in te zetten op zijn cross-over SUV's Qashqai en Juke.
Het afronden van de strategie wordt bemoeilijkt door de coronacrisis. De maatregelen om de verspreiding van het virus te voorkomen zitten onder meer de verkopen van auto's dwars.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
27 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
6 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
7 uur geleden