Automaker GM stijgt op Wall Street na verhoging dividend
NEW YORK (ANP) - General Motors behoorde woensdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De autofabrikant kondigde aan meer dividend te zullen uitkeren en voor 10 miljard dollar aan eigen aandelen in te kopen om aandeelhouders te belonen. Ook gaf GM weer een winstverwachting af voor het hele jaar. In oktober werd die verwachting nog ingetrokken als gevolg van de wekenlange staking bij het bedrijf. Door de kosten van de staking rekent GM nu wel op een wat lagere jaarwinst dan eerder werd voorzien. Het aandeel steeg desondanks zo'n 10 procent.
Beleggers kauwden daarnaast nog na op de uitlatingen van bestuurder van de Amerikaanse Federal Reserve Christopher Waller. Hij verklaarde er steeds meer vertrouwen in te hebben dat het rentebeleid voor een daling van de inflatie richting de gewenste 2 procent zorgt. Ook denkt Waller dat de Fed de rente kan gaan verlagen indien de inflatie de komende drie tot vijf maanden blijft afnemen. Donderdag komt de favoriete maatstaf van de Fed voor de inflatie naar buiten. Die verschaft mogelijk meer duidelijkheid over het toekomstige rentebeleid.
Ook wordt uitgekeken naar het zogeheten Beige Book, waarin de centrale bank een overzicht geeft van de staat van de Amerikaanse economie. Dat rapport verschijnt later op de dag. Voor aanvang van de beurshandel werd al bekendgemaakt dat de grootste economie ter wereld in het derde kwartaal omgerekend met zo'n 1,3 procent is gegroeid. In een eerdere raming was nog sprake van 1,2 procent groei.
Food Locker
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 35.463 punten. De brede S&P 500-index won 0,6 procent tot 4582 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,9 procent tot 14.412 procent.
Foot Locker ging dik 19 procent vooruit. De sportschoenenketen zag de verkopen in het afgelopen kwartaal minder sterk dalen dan gevreesd. Ook werd het bedrijf positiever over de verkopen in het hele jaar dankzij sterke resultaten tijdens de koopjesperiode rond Thanksgiving.
Berkshire Hathaway noteerde daarnaast 0,1 procent in de plus. Charlie Munger, de vicevoorzitter van het beleggingsbedrijf, is op 99-jarige leeftijd overleden. De Amerikaan werd bekend als rechterhand van Warren Buffett, die als oprichter van Berkshire Hathaway de reputatie van superbelegger kreeg. Onder Buffett en Munger groeide het bedrijf uit tot een investeringsfonds met een beurswaarde van ruim 783 miljard dollar.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.
3 uur geledenMARTORELL (ANP/BLOOMBERG/BELGA) - Jonathan Andic, de zoon van Mango-oprichter Isak Andic, treedt tijdelijk af als vicevoorzitter van de raad van bestuur van de Spaanse modeketen. Dat laat hij weten in een brief, gepubliceerd door persbureau EFE. Jonathan wordt in verband gebracht met de dood van zijn vader in december 2024.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Personeelstekorten blijven in Nederland problemen geven voor werkgevers. Dat meldt werkgeversvereniging AWVN na een ledenonderzoek. Bijna driekwart van de werkgevers krijgt volgens de onderzoekers hun planning niet rond.
5 uur geleden