Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Automaker GM stijgt op Wall Street na verhoging dividend

Automaker GM stijgt op Wall Street na verhoging dividend

NEW YORK (ANP) - General Motors behoorde woensdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De autofabrikant kondigde aan meer dividend te zullen uitkeren en voor 10 miljard dollar aan eigen aandelen in te kopen om aandeelhouders te belonen. Ook gaf GM weer een winstverwachting af voor het hele jaar. In oktober werd die verwachting nog ingetrokken als gevolg van de wekenlange staking bij het bedrijf. Door de kosten van de staking rekent GM nu wel op een wat lagere jaarwinst dan eerder werd voorzien. Het aandeel steeg desondanks zo'n 10 procent.

Beleggers kauwden daarnaast nog na op de uitlatingen van bestuurder van de Amerikaanse Federal Reserve Christopher Waller. Hij verklaarde er steeds meer vertrouwen in te hebben dat het rentebeleid voor een daling van de inflatie richting de gewenste 2 procent zorgt. Ook denkt Waller dat de Fed de rente kan gaan verlagen indien de inflatie de komende drie tot vijf maanden blijft afnemen. Donderdag komt de favoriete maatstaf van de Fed voor de inflatie naar buiten. Die verschaft mogelijk meer duidelijkheid over het toekomstige rentebeleid.

Ook wordt uitgekeken naar het zogeheten Beige Book, waarin de centrale bank een overzicht geeft van de staat van de Amerikaanse economie. Dat rapport verschijnt later op de dag. Voor aanvang van de beurshandel werd al bekendgemaakt dat de grootste economie ter wereld in het derde kwartaal omgerekend met zo'n 1,3 procent is gegroeid. In een eerdere raming was nog sprake van 1,2 procent groei.

Food Locker

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent hoger op 35.463 punten. De brede S&P 500-index won 0,6 procent tot 4582 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,9 procent tot 14.412 procent.

Foot Locker ging dik 19 procent vooruit. De sportschoenenketen zag de verkopen in het afgelopen kwartaal minder sterk dalen dan gevreesd. Ook werd het bedrijf positiever over de verkopen in het hele jaar dankzij sterke resultaten tijdens de koopjesperiode rond Thanksgiving.

Berkshire Hathaway noteerde daarnaast 0,1 procent in de plus. Charlie Munger, de vicevoorzitter van het beleggingsbedrijf, is op 99-jarige leeftijd overleden. De Amerikaan werd bekend als rechterhand van Warren Buffett, die als oprichter van Berkshire Hathaway de reputatie van superbelegger kreeg. Onder Buffett en Munger groeide het bedrijf uit tot een investeringsfonds met een beurswaarde van ruim 783 miljard dollar.

Meer uit Financieel

Grote Indiase bank schrapt duizenden banen

MUMBAI (ANP/BLOOMBERG) - De HDFC Bank, een van de grootste banken van India, heeft duizenden banen geschrapt. Uit het dit weekend verschenen jaarverslag van de bank kwam naar buiten dat het personeelsbestand in het boekjaar tot en met maart met ruim 3300 is gekrompen. Vooral administratief en ondersteunend personeel moest vertrekken. Hun totaal nam met meer dan 8000 af. Op andere plekken binnen het concern werden ook weer mensen aangenomen.

24 minuten geleden
Topvrouw Daimler: vrachtwagenindustrie in gevaar door CO2-regels

STUTTGART (ANP) - De Europese vrachtwagenindustrie wordt in haar voortbestaan bedreigd. Daarvoor waarschuwt Karin Rådström, topvrouw van truckbouwer Daimler, zondag in een interview met het Duitse persbureau dpa. "Als de CO2-regelgeving niet wordt aangepast, zet Europa het concurrentievermogen van zijn vrachtwagenindustrie op het spel."

1 uur geleden
Bloomberg: EU wil bedrijven helpen bij beperken banden met China

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie werkt aan een 'solidariteitsinstrument' om bedrijven te ondersteunen die hun toeleveringsketens voor kritieke grondstoffen verleggen, zodat ze minder afhankelijk worden van China. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.

21 uur geleden
Reuters: schoonzoon Trump mogelijk opgelicht bij deal in Albanië

TIRANA (ANP/RTR) - Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, is mogelijk opgelicht bij het kopen van grond in Albanië. Een in Miami gevestigde zakenman, die in Albanië wordt gezocht voor het witwassen van drugsgeld, wordt ervan verdacht eigendomsbewijzen te hebben vervalst van grond waarop Kushner een miljardenresort wil laten bouwen.

23 uur geleden
Muziekindustrie komt met labels om AI-muziek te herkennen

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Diverse grote organisaties uit de muziekindustrie hebben vrijdag een labelsysteem gepresenteerd voor content die met kunstmatige intelligentie (AI) is gemaakt. Daarmee kunnen mensen snel achterhalen of en hoe er in bepaalde muziek gebruik is gemaakt van AI.

1 dag geleden
CNV waarschuwt: werkplek vaak niet ingericht op hitte

UTRECHT (ANP) - Nederlandse werkplekken zijn slecht ingericht op steeds hetere zomers. Daarvoor waarschuwt CNV na een peiling onder 1500 werkenden die fysiek op hun werk aanwezig moeten zijn, bijvoorbeeld in de bouw, industrie en de zorg.

1 dag geleden
Meta stopt na enkele dagen met fel bekritiseerde AI-functie

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta stopt na enkele dagen al weer met een nieuwe AI-functie waarmee gebruikers afbeeldingen konden genereren die waren gebaseerd op de Instagram-foto's van anderen. Het Amerikaanse socialemediaconcern besloot hiertoe na een storm aan kritiek dat Meta zich met de tool schuldig zou maken aan privacyschendingen.

1 dag geleden