Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Automaker Ford omarmt thuiswerken ook na crisis

Automaker Ford omarmt thuiswerken ook na crisis

DEARBORN (ANP/BLOOMBERG) - Kantoorpersoneel van automaker Ford mag ook na de coronapandemie vanuit huis blijven werken. De Amerikaanse onderneming heeft aangegeven dat 30.000 medewerkers die het betreft, straks niet verplicht naar kantoor hoeven te komen. Het hybride model dat Ford voor ogen heeft, biedt werknemers de keuze om thuis te blijven voor de gangbare werkzaamheden. Op dagen dat wordt vergaderd of bij teambuildingsactiviteiten komen ze wel naar kantoor. Komende zomer wordt met de nieuwe werkmethode begonnen.

Volgens Ford geldt de thuiswerkregeling alleen voor vaste krachten op kantoor en niet voor fabrieksarbeiders. Het hoofd personeelszaken van Ford kondigde de stap aan tijdens een bijeenkomst met werknemers wereldwijd. De regeling wordt als eerste toegepast in Noord-Amerika.

Net als veel andere werkgevers worstelt Ford met de nieuwe realiteit, waarbij werknemers aangeven het op prijs te stellen dat ze niet elke dag hoeven te reizen, maar vanuit huis kunnen werken.

Na de crisis

De helft van de administratieve werknemers werkt momenteel vanuit huis, waar dat voor de crisis circa 11 procent was, aldus een wereldwijd onderzoek onder werkgevers door Willis Towers Watson, een bedrijf dat zich bezighoudt met risicobeheer en personeelszaken. Als de crisis voorbij is, verwachten bedrijven dat een derde van de werknemers op afstand zal blijven werken.

Uit een enquête onder Ford-personeel die afgelopen zomer werd gehouden, zei 95 procent van het wereldwijde personeel dat zich niet bezighoudt met de productie, na de crisis een combinatie van thuis- en kantoorwerk te willen behouden. Het bedrijf telde eind 2020 ongeveer 186.000 werknemers.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met heffingen tegen VK om techbelasting

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met importheffingen tegen het Verenigd Koninkrijk als de regering van premier Keir Starmer een belasting op digitale diensten niet schrapt. Dat zei Trump tegen de Britse krant The Telegraph.

26 minuten geleden
Wall Street voorzichtig nu toenadering Iran en VS uitblijft

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers bleven voorzichtig omdat de Verenigde Staten en Iran nog niet dichter bij een vredesdeal zijn gekomen. Ondanks het ruim twee weken durende bestand lijken de spanningen zelfs weer toe te nemen. De financiële markten verwerkten daarnaast kwartaalberichten van grote bedrijven.

9 uur geleden
Grote bedrijven tegen nieuwe regels voor rapportage uitstoot

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een groep bedrijven, waaronder Apple, Amazon, Patagonia en BYD, is tegen een mogelijke aanscherping van het rapporteren van vervuilende uitstoot. In een gezamenlijke verklaring pleiten ze ervoor om bepaalde veranderingen in die rapportages optioneel in plaats van verplicht te maken. De nieuwe regels achten ze niet haalbaar.

9 uur geleden
Woonbond vindt dat huurder weinig opschiet met energiesteun

AMSTERDAM (ANP) - Huurders zien te weinig terug van de compenserende maatregelen die het kabinet heeft aangekondigd voor de hoge energielasten, vindt de Woonbond. Veel van de hulp gaat naar huiseigenaren, stipt de belangenbehartiger van huurders aan.

10 uur geleden
Moederbedrijf Facebook wil 8000 werknemers ontslaan

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Meta, het moederbedrijf van onder meer Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan 8000 werknemers te ontslaan. Dat meldt het hoofd van de HR-afdeling in een memo aan werknemers, ingezien door Bloomberg.

10 uur geleden
Adyen koopt Duitse specialist in klantenacties voor 750 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Betalingsverwerker Adyen koopt een Duitse specialist in technologie achter promotie- en klantbeloningsprogramma's voor 750 miljoen euro. Het bedrijf, Talon.One, vormt volgens het Amsterdamse fintechbedrijf een goede aanvulling op de eigen betaalsystemen.

11 uur geleden
Heineken start rechtszaak in de VS om importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Heineken is in de Verenigde Staten een rechtszaak begonnen tegen de regering-Trump vanwege te veel betaalde importheffingen. Dat bevestigt een woordvoerder van de bierbrouwer na eerdere berichtgeving in het NRC.

13 uur geleden