Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Automaker Ford omarmt thuiswerken ook na crisis

Automaker Ford omarmt thuiswerken ook na crisis

DEARBORN (ANP/BLOOMBERG) - Kantoorpersoneel van automaker Ford mag ook na de coronapandemie vanuit huis blijven werken. De Amerikaanse onderneming heeft aangegeven dat 30.000 medewerkers die het betreft, straks niet verplicht naar kantoor hoeven te komen. Het hybride model dat Ford voor ogen heeft, biedt werknemers de keuze om thuis te blijven voor de gangbare werkzaamheden. Op dagen dat wordt vergaderd of bij teambuildingsactiviteiten komen ze wel naar kantoor. Komende zomer wordt met de nieuwe werkmethode begonnen.

Volgens Ford geldt de thuiswerkregeling alleen voor vaste krachten op kantoor en niet voor fabrieksarbeiders. Het hoofd personeelszaken van Ford kondigde de stap aan tijdens een bijeenkomst met werknemers wereldwijd. De regeling wordt als eerste toegepast in Noord-Amerika.

Net als veel andere werkgevers worstelt Ford met de nieuwe realiteit, waarbij werknemers aangeven het op prijs te stellen dat ze niet elke dag hoeven te reizen, maar vanuit huis kunnen werken.

Na de crisis

De helft van de administratieve werknemers werkt momenteel vanuit huis, waar dat voor de crisis circa 11 procent was, aldus een wereldwijd onderzoek onder werkgevers door Willis Towers Watson, een bedrijf dat zich bezighoudt met risicobeheer en personeelszaken. Als de crisis voorbij is, verwachten bedrijven dat een derde van de werknemers op afstand zal blijven werken.

Uit een enquête onder Ford-personeel die afgelopen zomer werd gehouden, zei 95 procent van het wereldwijde personeel dat zich niet bezighoudt met de productie, na de crisis een combinatie van thuis- en kantoorwerk te willen behouden. Het bedrijf telde eind 2020 ongeveer 186.000 werknemers.

Meer uit Financieel

Grootste omzetgroei Nederlandse industrie sinds eind 2022

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse industriebedrijven zetten in het tweede kwartaal van 2026 in totaal 8,4 procent meer om dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe kwartaalcijfers. Het is de grootste omzetstijging sinds het vierde kwartaal van 2022.

32 minuten geleden
Canada en VS bereiken akkoord, nieuwe importheffing opgeschort

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/DPA) - Canada en de Verenigde Staten hebben een akkoord bereikt en de VS schorten een geplande nieuwe importheffing van 50 procent voor drie dagen op. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump dinsdag op Truth Social.

57 minuten geleden
DNB: 'uitzonderlijk goed' beurskwartaal voor huishoudens

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens beleefden in de afgelopen drie maanden een "uitzonderlijk goed" beurskwartaal, meldt De Nederlandsche Bank (DNB). De totale waarde van hun beleggingen steeg met ruim 12 procent, de sterkste stijging in jaren.

4 uur geleden
SpaceX bij beursgang ongekend populair bij Nederlandse beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse beleggers hebben bij het beursdebuut van SpaceX meteen flink aandelen ingekocht. Volgens onderzoek van De Nederlandsche Bank (DNB) kochten huishoudens zich voor een recordbedrag in. Veel aandelen van het ruimtevaart- en AI-bedrijf van Elon Musk werden echter al snel weer verkocht, mogelijk om de koerswinsten van de eerste dagen te verzilveren. Later ging de koers hard omlaag.

4 uur geleden
Rapport: Nederland tweede Europese exporteur van AI-apparatuur

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is na Duitsland de grootste Europese exporteur van apparatuur die de ontwikkeling en toepassing van kunstmatige intelligentie (AI) mogelijk maakt. Dat meldt kredietverzekeraar Atradius in een nieuw rapport. Ons land is goed voor 7 procent van de wereldwijde export van AI-gerelateerde goederen. De exportwaarde van ruim 80 miljard euro levert wereldwijd een elfde plaats op.

4 uur geleden
Rapport: Nederland tweede Europese exporteur van AI-apparatuur

AMSTERDAM (ANP) - Nederland is na Duitsland de grootste Europese exporteur van apparatuur die de ontwikkeling en toepassing van kunstmatige intelligentie (AI) mogelijk maakt. Dat meldt kredietverzekeraar Atradius in een nieuw rapport. Ons land is goed voor 7 procent van de wereldwijde export van AI-gerelateerde goederen. De exportwaarde van ruim 80 miljard euro levert wereldwijd een elfde plaats op.

7 uur geleden
Situatie Midden-Oosten blijft stemming op Wall Street drukken

NEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street noteerden dinsdag opnieuw verliezen. Beleggers wachten de ontwikkelingen in het Midden-Oosten af, waar het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran verder uit zicht raakt.

8 uur geleden