Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Automaker Ford omarmt thuiswerken ook na crisis

Automaker Ford omarmt thuiswerken ook na crisis

DEARBORN (ANP/BLOOMBERG) - Kantoorpersoneel van automaker Ford mag ook na de coronapandemie vanuit huis blijven werken. De Amerikaanse onderneming heeft aangegeven dat 30.000 medewerkers die het betreft, straks niet verplicht naar kantoor hoeven te komen. Het hybride model dat Ford voor ogen heeft, biedt werknemers de keuze om thuis te blijven voor de gangbare werkzaamheden. Op dagen dat wordt vergaderd of bij teambuildingsactiviteiten komen ze wel naar kantoor. Komende zomer wordt met de nieuwe werkmethode begonnen.

Volgens Ford geldt de thuiswerkregeling alleen voor vaste krachten op kantoor en niet voor fabrieksarbeiders. Het hoofd personeelszaken van Ford kondigde de stap aan tijdens een bijeenkomst met werknemers wereldwijd. De regeling wordt als eerste toegepast in Noord-Amerika.

Net als veel andere werkgevers worstelt Ford met de nieuwe realiteit, waarbij werknemers aangeven het op prijs te stellen dat ze niet elke dag hoeven te reizen, maar vanuit huis kunnen werken.

Na de crisis

De helft van de administratieve werknemers werkt momenteel vanuit huis, waar dat voor de crisis circa 11 procent was, aldus een wereldwijd onderzoek onder werkgevers door Willis Towers Watson, een bedrijf dat zich bezighoudt met risicobeheer en personeelszaken. Als de crisis voorbij is, verwachten bedrijven dat een derde van de werknemers op afstand zal blijven werken.

Uit een enquête onder Ford-personeel die afgelopen zomer werd gehouden, zei 95 procent van het wereldwijde personeel dat zich niet bezighoudt met de productie, na de crisis een combinatie van thuis- en kantoorwerk te willen behouden. Het bedrijf telde eind 2020 ongeveer 186.000 werknemers.

Meer uit Financieel

Claimstichting versnelt Babboe-claim na betalingsuitstel Accell

UTRECHT (ANP) - Claimstichting Veilige Bakfiets heeft haar achterban versneld gemobiliseerd om te voorkomen dat bezitters van ondeugdelijke Babboe-fietsen geen compensatie meer kunnen krijgen bij een mogelijk faillissement van Babboe-moederbedrijf Accell. De fietsenfabrikant, tevens eigenaar van de merken Batavus en Sparta, kreeg woensdag uitstel van betaling van de rechter. Zo'n surseance is vaak een voorbode voor een bankroet.

31 minuten geleden
Vermogen Elon Musk herstelt na flinke koerssprong SpaceX

NEW YORK (ANP) - Het vermogen van Elon Musk is door een forse koerswinst van ruimtevaart- en AI-bedrijf SpaceX hersteld tot 817 miljard dollar. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd in zijn Billionaires Index. Omgerekend is dat ongeveer 707 miljard euro.

2 uur geleden
Amazon investeert in enorme gascentrale in Texas

SEATTLE (ANP/AFP) - Amazon investeert in een enorme gascentrale in Texas. Dit project dreigt de grootste uitstoter van broeikasgassen in de Verenigde Staten te worden. Het techconcern heeft de extra energie nodig om meer te kunnen doen met kunstmatige intelligentie, wat heel veel rekenkracht vergt.

3 uur geleden
Delfland zoekt water voor met droogte kampende glastuinbouw

DELFT (ANP) - Het Hoogheemraadschap van Delfland en Glastuinbouw Nederland kijken of er extra water beschikbaar kan komen voor met droogte kampende tuinders. In een gesprek tussen het waterschap en de sector zijn zaterdag drie mogelijke oplossingen besproken, die zullen worden onderzocht. Een daarvan is zoet oppervlaktewater van buiten het gebied met tankwagens aanvoeren.

4 uur geleden
Trump probeert opnieuw Fed-bestuurder Cook te ontslaan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump probeert opnieuw Fed-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. Hiermee zet hij zijn aanvallen op de onafhankelijkheid van de centrale bank door, schrijft persbureau Reuters op basis van een deze week door het Witte Huis verstuurde brief. In juni weigerde het Hooggerechtshof Trump nog de toestemming om Cook uit haar functie te zetten.

7 uur geleden
Vrachtwagens mogen in Duitsland tijdelijk ook op zondag de weg op

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - Verschillende Duitse deelstaten staan bij hoge uitzondering toe dat vrachtwagens ook op zondag de weg op mogen in verband met de lage waterstanden in de Rijn. Hiermee moet worden voorkomen dat de bevoorradingsketens vastlopen nu de binnenvaart wordt beperkt.

7 uur geleden
Europese kritiek op Meta en TikTok om desinformatie over Ceuta

BRUSSEL (ANP/DPA) - Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) heeft Facebook-moederbedrijf Meta en TikTok bekritiseerd om hun aanpak van desinformatie tijdens de recente migratiecrisis in Ceuta. Ze heeft na een gesprek met de twee bedrijven op X gepleit voor strenger toezicht op socialemediaplatforms tijdens crises.

8 uur geleden