Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Automaker Ford omarmt thuiswerken ook na crisis

Automaker Ford omarmt thuiswerken ook na crisis

DEARBORN (ANP/BLOOMBERG) - Kantoorpersoneel van automaker Ford mag ook na de coronapandemie vanuit huis blijven werken. De Amerikaanse onderneming heeft aangegeven dat 30.000 medewerkers die het betreft, straks niet verplicht naar kantoor hoeven te komen. Het hybride model dat Ford voor ogen heeft, biedt werknemers de keuze om thuis te blijven voor de gangbare werkzaamheden. Op dagen dat wordt vergaderd of bij teambuildingsactiviteiten komen ze wel naar kantoor. Komende zomer wordt met de nieuwe werkmethode begonnen.

Volgens Ford geldt de thuiswerkregeling alleen voor vaste krachten op kantoor en niet voor fabrieksarbeiders. Het hoofd personeelszaken van Ford kondigde de stap aan tijdens een bijeenkomst met werknemers wereldwijd. De regeling wordt als eerste toegepast in Noord-Amerika.

Net als veel andere werkgevers worstelt Ford met de nieuwe realiteit, waarbij werknemers aangeven het op prijs te stellen dat ze niet elke dag hoeven te reizen, maar vanuit huis kunnen werken.

Na de crisis

De helft van de administratieve werknemers werkt momenteel vanuit huis, waar dat voor de crisis circa 11 procent was, aldus een wereldwijd onderzoek onder werkgevers door Willis Towers Watson, een bedrijf dat zich bezighoudt met risicobeheer en personeelszaken. Als de crisis voorbij is, verwachten bedrijven dat een derde van de werknemers op afstand zal blijven werken.

Uit een enquête onder Ford-personeel die afgelopen zomer werd gehouden, zei 95 procent van het wereldwijde personeel dat zich niet bezighoudt met de productie, na de crisis een combinatie van thuis- en kantoorwerk te willen behouden. Het bedrijf telde eind 2020 ongeveer 186.000 werknemers.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger na banenrapport VS, Nike bij verliezers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winsten geopend na bekendmaking van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. De banengroei in de Verenigde Staten viel in september aanzienlijk zwakker uit dan verwacht. Sportmerk Nike stond bij de verliezers op Wall Street vanwege tegenvallende kwartaalcijfers en vooruitzichten.

35 minuten geleden
VS arresteren man voor smokkel van computerservers naar China

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben een man gearresteerd die ervan wordt beschuldigd computerservers ter waarde van meer dan 300 miljoen dollar naar China te hebben gesmokkeld. Dat heeft het ministerie van Justitie bekendgemaakt.

1 uur geleden
Gunvor verandert naam na vertrek eigenaren met Russische banden

GENÈVE (ANP) - Handelshuis voor olieproducten en grondstoffen Gunvor verandert zijn naam in Centalion. Het bedrijf verhuist zijn hoofdkantoor van Cyprus naar Singapore. De stap komt na een periode vol kritiek op vermeende banden van Gunvor met het Kremlin, onder andere uit de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Keniaanse herders vechten CO2-project voor Meta en Netflix aan

NAIROBI (ANP) - Meer dan dertig leden van lokale gemeenschappen in het oosten van Kenia hebben een rechtszaak aangespannen tegen een project voor koolstofkredieten op hun grondgebied. Grote bedrijven hebben die kredieten gekocht om hun uitstoot te compenseren. Maar herders zeggen door het project de controle over hun land in de gebieden rond Biliqo Bulesa, een natuurreservaat in de regio Merti, te zijn kwijtgeraakt.

3 uur geleden
Brussel wijst exportverbod op diesel van de hand

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wijst een verbod op de export van diesel "volledig van de hand". Dat zei een woordvoerder van de Commissie vrijdag. "Een verbod zou voor niemand voordelig zijn en het zou ons vertrouwen in de Verenigde Staten als betrouwbare partner ondermijnen", voegde ze daaraan toe.

3 uur geleden
Inflatie eurozone naar 3,8 procent, hoogste niveau sinds 2023

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in september gestegen naar 3,8 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Daarmee ligt de inflatie op het hoogste niveau sinds september 2023.

5 uur geleden
Run op boeken van overleden cabaretière Paulien Cornelisse

AMERSFOORT (ANP) - De boeken van schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse zijn een dag na haar overlijden flink meer verkocht. De 240 bij Libris aangesloten boekhandels verkochten er donderdag anderhalf keer zoveel als in heel september bij elkaar opgeteld, meldt een woordvoerder, die geen specifieke aantallen deelt.

5 uur geleden