Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autofabrikanten zorgen voor stevig herstel op Japanse beurs

Autofabrikanten zorgen voor stevig herstel op Japanse beurs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio toonde maandag een stevig herstel dankzij koopjesjagers. Vooral de grote Japanse autofabrikanten werden weer opgepikt door beleggers na de recente zware verliezen in de sector. Ook de andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio wonnen terrein, in navolging van de positieve stemming op Wall Street van afgelopen vrijdag.

De Nikkei in Tokio sloot met een winst van 1,8 procent op 27.494,24 punten. Vrijdag zakte de Japanse hoofdindex nog tot het laagste niveau sinds januari dit jaar door zorgen over de economische impact van de opmars van de Delta-variant van het coronavirus en de vrees voor een sneller dan verwachte afbouw van de coronasteun door de Amerikaanse Federal Reserve. Toyota dikte ruim 3 procent aan. De autofabrikant verloor eind vorige week nog zo'n 8 procent na de aankondiging de productie te gaan verlagen vanwege het wereldwijde chiptekort. Concurrent Nissan en leverancier van auto-onderdelen Denso klommen 3 procent en 7 procent.

Techinvesteerder SoftBank daalde bijna 1 procent. Beleggers reageerden op het nieuws dat het Verenigd Koninkrijk de geplande overname van chipontwerper Arm, eigendom van SoftBank, door de Amerikaanse halfgeleiderproducent Nvidia langer moet onderzoeken. De Britse toezichthouder CMA is bezorgd dat Nvidia teveel controle krijgt over chips voor datacentra, slimme apparaten en spelcomputers.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 1,6 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong veerde 1,7 procent op na de recente zware koersverliezen. Vooral de Chinese technologiebedrijven lieten een herstel zien na de koersdruk die werd veroorzaakt door de hardere aanpak van de techsector door de Chinese autoriteiten. Internetconcern Tencent won 3 procent en de Chinese zoekmachine Baidu steeg 2 procent in Hongkong.

De Kospi in Seoul klom 1,5 procent. LG Chem kelderde 10 procent na de uitbreiding van de terugroepactie door General Motors (GM). De Amerikaanse autobouwer roept nu alle voertuigen van het type Chevrolet Bolt terug naar de garage vanwege brandgevaar van de accu's. Het Zuid-Koreaanse LG Chem maakt de batterijen voor de wagens van GM en gaf al een winstalarm na de eerste terugroepactie van de Chevrolet Bolt.

Meer uit Financieel

Nvidia boekt driekwart hogere omzet dankzij AI-investeringen

SANTA CLARA (ANP) - Chipmaker Nvidia heeft de omzet met bijna driekwart weten op te voeren. Het bedrijf is de belangrijkste leverancier voor chips die nieuwe toepassingen van kunstmatige intelligentie ondersteunen en profiteert van de forse investeringen die grote techbedrijven doen.

17 minuten geleden
Wall Street sluit met winsten in afwachting van Nvidia-cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers toonden zich overwegend optimistisch in de aanloop naar de kwartaalcijfers van chipbedrijf Nvidia na de slotbel. Die resultaten worden gezien als graadmeter voor de investeringen die grote techbedrijven doen in de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
AH-moeder Ahold Delhaize wil bonussen voor top fors verhogen

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.

1 uur geleden
KLM schort vanaf 1 maart vluchten naar Tel Aviv op

AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciële" redenen niet meer naar de Israëlische stad te vliegen.

2 uur geleden
RELX wint dit keer op de beurs dankzij AI-hulp van Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.

5 uur geleden
Economische band tussen EU en VK weer stukje aangehaald

BRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).

5 uur geleden
VS houden zich aan eerdere handelsdeal, denkt Europese Commissie

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.

6 uur geleden