Autofabrikanten zorgen voor stevig herstel op Japanse beurs
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio toonde maandag een stevig herstel dankzij koopjesjagers. Vooral de grote Japanse autofabrikanten werden weer opgepikt door beleggers na de recente zware verliezen in de sector. Ook de andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio wonnen terrein, in navolging van de positieve stemming op Wall Street van afgelopen vrijdag.
De Nikkei in Tokio sloot met een winst van 1,8 procent op 27.494,24 punten. Vrijdag zakte de Japanse hoofdindex nog tot het laagste niveau sinds januari dit jaar door zorgen over de economische impact van de opmars van de Delta-variant van het coronavirus en de vrees voor een sneller dan verwachte afbouw van de coronasteun door de Amerikaanse Federal Reserve. Toyota dikte ruim 3 procent aan. De autofabrikant verloor eind vorige week nog zo'n 8 procent na de aankondiging de productie te gaan verlagen vanwege het wereldwijde chiptekort. Concurrent Nissan en leverancier van auto-onderdelen Denso klommen 3 procent en 7 procent.
Techinvesteerder SoftBank daalde bijna 1 procent. Beleggers reageerden op het nieuws dat het Verenigd Koninkrijk de geplande overname van chipontwerper Arm, eigendom van SoftBank, door de Amerikaanse halfgeleiderproducent Nvidia langer moet onderzoeken. De Britse toezichthouder CMA is bezorgd dat Nvidia teveel controle krijgt over chips voor datacentra, slimme apparaten en spelcomputers.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 1,6 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong veerde 1,7 procent op na de recente zware koersverliezen. Vooral de Chinese technologiebedrijven lieten een herstel zien na de koersdruk die werd veroorzaakt door de hardere aanpak van de techsector door de Chinese autoriteiten. Internetconcern Tencent won 3 procent en de Chinese zoekmachine Baidu steeg 2 procent in Hongkong.
De Kospi in Seoul klom 1,5 procent. LG Chem kelderde 10 procent na de uitbreiding van de terugroepactie door General Motors (GM). De Amerikaanse autobouwer roept nu alle voertuigen van het type Chevrolet Bolt terug naar de garage vanwege brandgevaar van de accu's. Het Zuid-Koreaanse LG Chem maakt de batterijen voor de wagens van GM en gaf al een winstalarm na de eerste terugroepactie van de Chevrolet Bolt.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
12 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
13 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
15 uur geleden