Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autofabrikanten zorgen voor stevig herstel op Japanse beurs

Autofabrikanten zorgen voor stevig herstel op Japanse beurs

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio toonde maandag een stevig herstel dankzij koopjesjagers. Vooral de grote Japanse autofabrikanten werden weer opgepikt door beleggers na de recente zware verliezen in de sector. Ook de andere belangrijke beursgraadmeters in de Aziatische regio wonnen terrein, in navolging van de positieve stemming op Wall Street van afgelopen vrijdag.

De Nikkei in Tokio sloot met een winst van 1,8 procent op 27.494,24 punten. Vrijdag zakte de Japanse hoofdindex nog tot het laagste niveau sinds januari dit jaar door zorgen over de economische impact van de opmars van de Delta-variant van het coronavirus en de vrees voor een sneller dan verwachte afbouw van de coronasteun door de Amerikaanse Federal Reserve. Toyota dikte ruim 3 procent aan. De autofabrikant verloor eind vorige week nog zo'n 8 procent na de aankondiging de productie te gaan verlagen vanwege het wereldwijde chiptekort. Concurrent Nissan en leverancier van auto-onderdelen Denso klommen 3 procent en 7 procent.

Techinvesteerder SoftBank daalde bijna 1 procent. Beleggers reageerden op het nieuws dat het Verenigd Koninkrijk de geplande overname van chipontwerper Arm, eigendom van SoftBank, door de Amerikaanse halfgeleiderproducent Nvidia langer moet onderzoeken. De Britse toezichthouder CMA is bezorgd dat Nvidia teveel controle krijgt over chips voor datacentra, slimme apparaten en spelcomputers.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 1,6 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong veerde 1,7 procent op na de recente zware koersverliezen. Vooral de Chinese technologiebedrijven lieten een herstel zien na de koersdruk die werd veroorzaakt door de hardere aanpak van de techsector door de Chinese autoriteiten. Internetconcern Tencent won 3 procent en de Chinese zoekmachine Baidu steeg 2 procent in Hongkong.

De Kospi in Seoul klom 1,5 procent. LG Chem kelderde 10 procent na de uitbreiding van de terugroepactie door General Motors (GM). De Amerikaanse autobouwer roept nu alle voertuigen van het type Chevrolet Bolt terug naar de garage vanwege brandgevaar van de accu's. Het Zuid-Koreaanse LG Chem maakt de batterijen voor de wagens van GM en gaf al een winstalarm na de eerste terugroepactie van de Chevrolet Bolt.

Meer uit Financieel

IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

17 minuten geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt twee Duitse slachterijen

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.

27 minuten geleden
Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

2 uur geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciƫle scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

3 uur geleden
Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

5 uur geleden
CO2-opslagproject Porthos in Noordzee jaar vertraagd

ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.

5 uur geleden
Nederlandse reders terughoudend over heropening Straat van Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.

5 uur geleden