Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autofabrikanten: groot tekort aan snelle oplaadpunten

Autofabrikanten: groot tekort aan snelle oplaadpunten

BRUSSEL (ANP) - De toename van het elektrisch rijden in Europa wordt geremd door de gebrekkige laadcapaciteit. De Europese federatie van autofabrikanten ACEA waarschuwt voorafgaand aan de discussie over de alternatieve brandstoffeninfrastructuur (AFIR) die Brussel in juli voorstelde, dat er niet alleen een tekort is aan laadpalen in het algemeen. Ook is maar een op de negen laadpalen een snellader.

De ACEA slaat naar eigen zeggen alarm over de situatie. Als onderdeel van het Europese klimaatpakket Fit for 55 worden ook nieuwe CO2-doelstellingen opgelegd aan de autosector. Maar om mensen zover te krijgen om elektrisch te gaan rijden, moet volgens ACEA alle "rompslomp" rond het opladen worden weggenomen. "Mensen moeten voldoende opladers in hun directe omgeving zien, en deze oplaadpunten moeten snel en gemakkelijk te gebruiken zijn, zonder dat mensen in lange rijen moeten wachten", aldus ACEA-directeur-generaal Eric-Mark Huitema.

Van de ongeveer 225.000 openbare oplaadpunten die momenteel in de EU beschikbaar zijn, zijn er slechts 25.000 geschikt voor snelladen. De overige oplaadpunten omvatten veel gewone stopcontacten met een lage capaciteit. Het opladen van een auto bij deze oplaadpunten kan tot wel een nacht in beslag nemen.

"Opladen moet net zo handig en eenvoudig zijn als tanken nu is", aldus Huitema. Hij noemt het AFIR-voorstel bij lange na niet ambitieus genoeg. Bovendien is het voorstel niet afgestemd op de beoogde nieuwe CO2-doelstellingen voor auto's. Europa zou zijn ambities wat betreft laadinfrastructuur volgens ACEA aanzienlijk moeten aanscherpen zodat in alle EU-lidstaten voldoende snelladers staan.

Meer uit Financieel

Iraanse aanvallen treffen Koeweitse olie-installatie

KOEWEIT (ANP) - Het staatsolieconcern van Koeweit meldt dat een van zijn olie-installaties zaterdag is getroffen door "herhaalde Iraanse aanvallen". Daarbij is aanzienlijke materiële schade ontstaan en zijn enkele mensen gewond geraakt, meldt het Koeweitse staatspersbureau.

1 uur geleden
BBC: Burnham wil nieuwe olie- en gasboringen in Noordzee

LONDEN (ANP) - Andy Burnham zal maandag, wanneer hij de nieuwe Britse premier wordt, plannen aankondigen voor nieuwe olie- en gasboringen in de Noordzee. Dat meldt de BBC zaterdag.

1 uur geleden
Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland wil subsidies voor hernieuwbare energie afbouwen in een ingrijpende herziening van het financieringssysteem. De reden is dat de groeiende productie van zonne-energie steeds meer druk legt op het Duitse elektriciteitsnet.

2 uur geleden
Strengere regels voor elektrische autobouwers in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De Hongaarse industrie voor elektrische auto's, een belangrijke pijler van de economie, krijgt het waarschijnlijk een stuk moeilijker. De sector genoot jarenlang bescherming onder voormalig premier Viktor Orbán, maar de nieuwe regering treedt harder op tegen milieuvervuilers en wil de belastingen verhogen.

3 uur geleden
Frankrijk verwacht minder tarwe door hittegolven

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse tarweoogst, de grootste van Europa, krimpt dit seizoen naar verwachting doordat een reeks hittegolven de opbrengsten verlaagt. De totale graanproductie wordt voor het seizoen dat deze maand is begonnen geraamd op 32 miljoen ton. Dat is 4 procent minder dan vorig jaar en ook lager dan het langjarig gemiddelde, staat in een rapport van het Franse landbouwministerie.

4 uur geleden
FT: Azië rukt op als inkomstenbron voor Amerikaanse banken

LONDEN (ANP) - Europa dreigt dit jaar door Azië te worden ingehaald als het gaat om inkomsten uit de aandelenhandel voor grote Amerikaanse investeringsbanken, meldt de Financial Times zaterdag. Europa is nu nog de op één na grootste bron van inkomsten voor de bankensector, na de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Grotere AI-zorgen en nieuw model drukken stemming op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen het weekend ingegaan. De verkoopgolf onder chipfabrikanten werd vrijdag heviger. Beleggers maken zich steeds meer zorgen dat de enorme uitgaven aan kunstmatige intelligentie (AI) van techbedrijven steeds moeilijker te rechtvaardigen zijn.

15 uur geleden