Autofabrikant Tesla zakt op herstellend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Tesla leverde donderdag aan waarde in op Wall Street na uitlatingen van topman Elon Musk dat de nieuwe fabrieken in Duitsland en Texas miljarden verliezen lijden. De fabrieken van de maker van elektrische auto's kampen met hoge kosten en zijn volgens Musk "gigantische geldverbrandende hoogovens".
Het aandeel Tesla ging kort na de openingsbel in New York meer dan 1 procent omlaag. De focus bij het bedrijf ligt volgens Musk nu op het gaande houden van de werkzaamheden. Ook kondigde de zakenman onlangs aan banen te schrappen om kosten te besparen.
De stemming op Wall Street was verder gematigd positief na de recente zware koersverliezen. Beleggers trachten de zorgen over een mogelijke recessie van zich af te schudden. Voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve verklaarde woensdag tegen het Amerikaanse Congres dat de snelle renteverhogingen een economische krimp zouden kunnen veroorzaken. Donderdag verschijnt Powell voor het Huis van Afgevaardigden, waar hij naar verwachting die boodschap zal herhalen.
Nike
De Dow-Jonesindex noteerde in de vroege handel 0,5 procent in de plus op 30.650 punten. De brede S&P 500 klom 0,4 procent tot 3774 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 11.072 punten.
Nike noteerde een kleine 1 procent in de plus. De sportkledingfabrikant trekt zich volgens persbureau Reuters volledig terug uit Rusland. Drie maanden geleden staakte het sportmerk al zijn activiteiten in het land vanwege de Russische invasie van Oekraïne.
Occidental Petroleum
Occidental Petroleum won op zijn beurt dik 3 procent. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van beurslegende Warren Buffett, heeft zijn belang in de olieproducent verder uitgebreid tot dik 16 procent.
IT-consultant Accenture klom bijna 3 procent dankzij beter dan verwachte omzetcijfers in het afgelopen kwartaal. Ook verhoogde het bedrijf zijn omzetverwachting voor het gehele jaar. Huizenbouwer KB Home won meer dan 7 procent na goed ontvangen resultaten. Het bedrijf waarschuwde wel dat de hogere rentetarieven en hoge huizenprijzen de omzetgroei onder druk beginnen te zetten.
WeWork
Kantoorverhuurder WeWork dikte circa 6 procent aan dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank Credit Suisse. Cloudbedrijf Snowflake steeg 4 procent na een adviesverhoging door de Amerikaanse bank JPMorgan.
Beleggers kregen ook nog nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt te verwerken. De euro was daarnaast 1,0525 dollar waard, tegen 1,0592 dollar een dag eerder. De prijs voor een vat Amerikaanse olie steeg 0,4 procent tot 106,60 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 112,26 dollar per vat.
Meer uit Buitenland
PETSJENIHY (ANP/DPA) - Rusland heeft met een raketaanval een dam in de regio Charkiv geraakt, meldt de burgemeester van het nabijgelegen Petsjenihy. Daardoor is een belangrijke aanvoerroute voor het Oekraïense leger onbegaanbaar geworden.
21 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Een waterlekkage vorige maand heeft honderden boeken beschadigd op de afdeling Egyptische oudheid van het Louvre in Parijs. Volgens adjunct-directeur Francis Steinbock van het Franse museum gaat het om "boeken die door egyptologen worden geraadpleegd".
1 uur geledenCOTONOU (ANP/RTR/AFP) - Een woordvoerder van de regering in Benin zegt dat veertien mensen zijn opgepakt voor de couppoging, die volgens de autoriteiten is mislukt. Militairen claimden eerder op nationale televisie dat ze de macht in het West-Afrikaanse land hadden overgenomen, maar de regering ontkent dat.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zal de tweede fase van het staakt-het-vuren in de Gazastrook waarschijnlijk "zeer binnenkort" ingaan. Hij zei tijdens een persconferentie met de Duitse bondskanselier Friedrich Merz dat de eerste fase is afgerond, maar dat de tweede fase wel moeilijker zal worden.
4 uur geledenKALOGI (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Kalogi zijn tientallen mensen gedood, melden lokale autoriteiten. De paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) of een van hun bondgenoten zouden een ziekenhuis en een crèche hebben geraakt en nog een keer hebben geschoten toen mensen kinderen probeerden te redden uit het gebouw.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - De politie heeft volgens plaatselijke media de toegang tot de Londense luchthaven Heathrow geblokkeerd, nadat er in of bij een terminal melding was dat er een soort gas zou zijn verspreid. Brandweer en politie zijn in grote getale uitgerukt. Volgens de nieuwssite MyLondon zijn ook buslijnen en treinen vanuit Londen tijdelijk stilgelegd.
7 uur geledenCOTONOU (ANP/AFP/RTR) - Militairen in het West-Afrikaanse Benin hebben op de staatstelevisie gezegd dat ze president Patrice Talon hebben afgezet. De 67-jarige zakenman en politicus Talon werd in 2016 tot president gekozen. Hij zou in april volgend jaar afstand doen van de macht. Volgens ministers is de poging tot staatsgreep mislukt.
8 uur geleden