Autofabrikant Tesla zakt op herstellend Wall Street
NEW YORK (ANP) - Tesla leverde donderdag aan waarde in op Wall Street na uitlatingen van topman Elon Musk dat de nieuwe fabrieken in Duitsland en Texas miljarden verliezen lijden. De fabrieken van de maker van elektrische auto's kampen met hoge kosten en zijn volgens Musk "gigantische geldverbrandende hoogovens".
Het aandeel Tesla ging kort na de openingsbel in New York meer dan 1 procent omlaag. De focus bij het bedrijf ligt volgens Musk nu op het gaande houden van de werkzaamheden. Ook kondigde de zakenman onlangs aan banen te schrappen om kosten te besparen.
De stemming op Wall Street was verder gematigd positief na de recente zware koersverliezen. Beleggers trachten de zorgen over een mogelijke recessie van zich af te schudden. Voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve verklaarde woensdag tegen het Amerikaanse Congres dat de snelle renteverhogingen een economische krimp zouden kunnen veroorzaken. Donderdag verschijnt Powell voor het Huis van Afgevaardigden, waar hij naar verwachting die boodschap zal herhalen.
Nike
De Dow-Jonesindex noteerde in de vroege handel 0,5 procent in de plus op 30.650 punten. De brede S&P 500 klom 0,4 procent tot 3774 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 11.072 punten.
Nike noteerde een kleine 1 procent in de plus. De sportkledingfabrikant trekt zich volgens persbureau Reuters volledig terug uit Rusland. Drie maanden geleden staakte het sportmerk al zijn activiteiten in het land vanwege de Russische invasie van Oekraïne.
Occidental Petroleum
Occidental Petroleum won op zijn beurt dik 3 procent. Berkshire Hathaway, het investeringsbedrijf van beurslegende Warren Buffett, heeft zijn belang in de olieproducent verder uitgebreid tot dik 16 procent.
IT-consultant Accenture klom bijna 3 procent dankzij beter dan verwachte omzetcijfers in het afgelopen kwartaal. Ook verhoogde het bedrijf zijn omzetverwachting voor het gehele jaar. Huizenbouwer KB Home won meer dan 7 procent na goed ontvangen resultaten. Het bedrijf waarschuwde wel dat de hogere rentetarieven en hoge huizenprijzen de omzetgroei onder druk beginnen te zetten.
WeWork
Kantoorverhuurder WeWork dikte circa 6 procent aan dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank Credit Suisse. Cloudbedrijf Snowflake steeg 4 procent na een adviesverhoging door de Amerikaanse bank JPMorgan.
Beleggers kregen ook nog nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt te verwerken. De euro was daarnaast 1,0525 dollar waard, tegen 1,0592 dollar een dag eerder. De prijs voor een vat Amerikaanse olie steeg 0,4 procent tot 106,60 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent meer op 112,26 dollar per vat.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
12 minuten geledenPARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.
29 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.
2 uur geledenJEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.
2 uur geledenNABLUS (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft een 26-jarige man gedood in Nablus, in de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid. Vier anderen zouden gewond zijn geraakt.
3 uur geleden