Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autofabrikant Tesla wint opnieuw op Wall Street

Autofabrikant Tesla wint opnieuw op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Fabrikant van elektrische auto's Tesla ging maandag weer flink omhoog op de beurs in New York. Aandelen van de onderneming wonnen onlangs al fors aan waarde. De stemming onder Amerikaanse beleggers was maandag sowieso goed. Wall Street trok zich volgens analisten op aan de vele goede kwartaalberichten van beursgenoteerde bedrijven die in de afgelopen weken naar buiten zijn gekomen. Daardoor schrok de markt ook niet van nieuwe cijfers over de bedrijvigheid in de Amerikaanse industrie die iets minder gunstig waren dan verwacht.

Tesla kreeg er 8,5 procent aan beurswaarde bij, goed voor tientallen miljarden dollars. Vorige week had het groeiende enthousiasme onder meer te maken met een miljardenorder. Beleggers konden maandag ook reageren op een bericht dat het bedrijf met een nieuwe oplader komt voor mensen thuis, waarmee ook andere elektrische auto's dan Tesla's opgeladen kunnen worden. In Nederland is Tesla daarnaast een proef begonnen waarbij tien eigen locaties met zogeheten Superchargers ook opengesteld worden voor andere auto's dan die van het eigen merk.

De leidende Dow-Jonesindex kwam tijdens de eerste handelsdag van de maand kortstondig boven de 36.000 punten en sloot uiteindelijk 0,3 procent hoger op 35.913,84 punten. De brede S&P 500 klom 0,2 procent tot 4613,67 punten en technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,6 procent tot 15.595,91 punten.

Importheffingen

Daarbij werd ook gereageerd op het nieuws dat de Verenigde Staten en de Europese Unie hun conflict over importheffingen op staal en aluminium hebben bijgelegd. Het aandeel Harley-Davidson ging daardoor ruim 9 procent vooruit. Door de deal hoeft het bedrijf geen hoge tarieven betalen bij de export van motorfietsen naar de Europese markt. De EU schrapt ook strafheffingen op Amerikaanse whiskey. Brown-Forman, het moederbedrijf van Jack Daniel's, won meer dan 4 procent aan waarde.

Onlinegameplatform Roblox stond ook in de belangstelling met een min van dik 3 procent. Roblox, dat vooral populair is onder jonge kinderen, kampte twee dagen met een storing. Coca-Cola (min 0,4 procent) liet op zijn beurt weten de maker van energiedrankjes BodyArmor volledig in te lijven voor een bedrag van 5,6 miljard dollar om zo beter de concurrentie aan te gaan met het merk Gatorade van rivaal PepsiCo. Het is de grootste overname door Coca-Cola ooit.

De euro was 1,1606 dollar waard, tegen 1,1589 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 83,95 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 84,53 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Prosus wil af van verplichte aandelenverkoop Delivery Hero

AMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus wil af van de Europese verplichting om zijn aandeel in de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero te verkopen. Dat stelde de Europese Commissie vorig jaar uit concurrentieoverwegingen als voorwaarde voor de overname van Just Eat Takeaway, het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl. Maar het aan de Amsterdamse beurs genoteerde Prosus wil niet verdergaan met het verkopen van het belang zolang Uber bezig is Delivery Hero over te nemen. Daartoe heeft Prosus een verzoek ingediend bij de EU, melden bronnen aan persbureau Bloomberg.

30 minuten geleden
Leveringsproblemen bij vliegtuigbouwer Airbus houden aan

LEIDEN (ANP/DPA) - De grootste vliegtuigfabrikant ter wereld, Airbus, kampt nog steeds met leveringsproblemen. De Australische luchtvaartmaatschappij Qantas krijgt het eerste van de twaalf bestelde aangepaste A350-toestellen nu pas in april 2027, heeft Airbus maandag bekendgemaakt. Qantas had op levering gerekend voor eind 2026.

5 uur geleden
Speculatie onder beleggers na miljardenbod Uber op Delivery Hero

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Een miljardenbod van taxi- en maaltijdbezorgapp Uber op de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero zorgt voor speculatie onder beleggers. Uber kwam dit weekend met een bod waarbij het bedrijf wordt gewaardeerd op 10 miljard euro. De beurskoers van Delivery Hero is maandag op de beurs in Frankfurt evenwel voorbij die waarde gegaan, omdat beleggers erop gokken dat er een hogere prijs nodig is om de deal rond te krijgen.

6 uur geleden
Huawei denkt ook zonder ASML krachtigste chips te kunnen maken

SHENZHEN (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese techconcern Huawei claimt een nieuwe manier ontwikkeld te hebben om halfgeleiders te maken. Daarmee zou het bedrijf over een aantal jaren ook de meest geavanceerde chips kunnen maken, zonder dat het daarvoor de beste machines van chipmachinemaker ASML nodig heeft.

7 uur geleden
AEX naar nieuw record na berichten over naderende deal Iran-VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is maandagochtend gestegen tot een nieuw recordniveau. Beleggers trekken zich tijdens de dunne handel op tweede pinksterdag op aan berichten over een naderend vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. De hoop is dat daardoor de Straat van Hormuz binnenkort weer helemaal heropent en de verstoringen aan de olie- en gasleveringen afnemen.

8 uur geleden
Olie en gas aanzienlijk goedkoper door hoop op akkoord VS-Iran

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Door de hoop op vrede in het Midden-Oosten laten zowel de olie- als de gasprijzen maandagochtend stevige dalingen zien. De Verenigde Staten en Iran lijken na berichten van afgelopen weekend namelijk heel dicht bij een nieuw akkoord.

9 uur geleden
Grootste Chinese mijnongeval sinds 2009 jaagt kolenprijs op

DALIAN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese mijnramp van vrijdag jaagt de prijs van kolen op in het Aziatische land. Handelaren maken zich nu zorgen over verstoringen in de kolenaanvoer en andere industrieën door krachtig Chinees overheidsingrijpen.

9 uur geleden