Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autofabrikant Tesla wint opnieuw op Wall Street

Autofabrikant Tesla wint opnieuw op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Fabrikant van elektrische auto's Tesla ging maandag weer flink omhoog op de beurs in New York. Aandelen van de onderneming wonnen onlangs al fors aan waarde. De stemming onder Amerikaanse beleggers was maandag sowieso goed. Wall Street trok zich volgens analisten op aan de vele goede kwartaalberichten van beursgenoteerde bedrijven die in de afgelopen weken naar buiten zijn gekomen. Daardoor schrok de markt ook niet van nieuwe cijfers over de bedrijvigheid in de Amerikaanse industrie die iets minder gunstig waren dan verwacht.

Tesla kreeg er 8,5 procent aan beurswaarde bij, goed voor tientallen miljarden dollars. Vorige week had het groeiende enthousiasme onder meer te maken met een miljardenorder. Beleggers konden maandag ook reageren op een bericht dat het bedrijf met een nieuwe oplader komt voor mensen thuis, waarmee ook andere elektrische auto's dan Tesla's opgeladen kunnen worden. In Nederland is Tesla daarnaast een proef begonnen waarbij tien eigen locaties met zogeheten Superchargers ook opengesteld worden voor andere auto's dan die van het eigen merk.

De leidende Dow-Jonesindex kwam tijdens de eerste handelsdag van de maand kortstondig boven de 36.000 punten en sloot uiteindelijk 0,3 procent hoger op 35.913,84 punten. De brede S&P 500 klom 0,2 procent tot 4613,67 punten en technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,6 procent tot 15.595,91 punten.

Importheffingen

Daarbij werd ook gereageerd op het nieuws dat de Verenigde Staten en de Europese Unie hun conflict over importheffingen op staal en aluminium hebben bijgelegd. Het aandeel Harley-Davidson ging daardoor ruim 9 procent vooruit. Door de deal hoeft het bedrijf geen hoge tarieven betalen bij de export van motorfietsen naar de Europese markt. De EU schrapt ook strafheffingen op Amerikaanse whiskey. Brown-Forman, het moederbedrijf van Jack Daniel's, won meer dan 4 procent aan waarde.

Onlinegameplatform Roblox stond ook in de belangstelling met een min van dik 3 procent. Roblox, dat vooral populair is onder jonge kinderen, kampte twee dagen met een storing. Coca-Cola (min 0,4 procent) liet op zijn beurt weten de maker van energiedrankjes BodyArmor volledig in te lijven voor een bedrag van 5,6 miljard dollar om zo beter de concurrentie aan te gaan met het merk Gatorade van rivaal PepsiCo. Het is de grootste overname door Coca-Cola ooit.

De euro was 1,1606 dollar waard, tegen 1,1589 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 83,95 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 84,53 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Recordwinst voor onlinebank Revolut, aantal klanten groeit flink

LONDEN (ANP) - Revolut heeft in 2025 een recordwinst geboekt. De onlinebank kreeg er het afgelopen jaar flink meer nieuwe klanten bij, onder meer in Nederland. Ook het geld dat zij samen op hun rekeningen hadden staan, steeg flink.

1 uur geleden
Estée Lauder in overnamegesprek met eigenaar Jean Paul Gaultier

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder voert overnamegesprekken met het Spaanse Puig Brands, het moederconcern van bekende merken als Jean Paul Gaultier, Nina Ricci en Charlotte Tilbury. Door een eventuele overname zou een gecombineerd bedrijf ontstaan met een totale jaaromzet van ongeveer 20 miljard dollar.

1 uur geleden
AEX-index verder omhoog na stevig herstel op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag verder omhoog. De beurshandel bleef in het teken staan van de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. Maandag zorgde de hoop op een mogelijk einde van de oorlog al voor opluchting bij beleggers en stevige koerswinsten op Wall Street. President Donald Trump zei namelijk een pauze van de Amerikaanse aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten van vijf dagen in te lassen om ruimte te geven voor onderhandelingen.

1 uur geleden
Dalende populariteit van auto's op benzine en diesel zet door

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe benzineauto's in de Europese Unie is vorige maand met meer dan 23 procent ingestort, waarbij alle grote markten een duidelijke daling lieten zien. De markt voor dieselauto's bleef ook krimpen, met bijna 18 procent minder verkopen in februari. Dat maakte de Europese autobrancheorganisatie ACEA dinsdag bekend.

2 uur geleden
Zuid-Korea roept inwoners op energie te besparen vanwege oorlog

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung heeft opgeroepen tot een landelijke energiebesparingscampagne, vanwege de risico's voor de olie- en gasvoorraden door de oorlog in het Midden-Oosten. Zuid-Korea wil dat inwoners van het land twaalf maatregelen nemen om minder energie te verbruiken, zoals korter douchen, telefoons en elektrische voertuigen overdag opladen en wasmachines en stofzuigers in het weekend gebruiken.

2 uur geleden
Nintendo verlaagt productie Switch door tegenvallende verkoop VS

KYOTO (ANP/BLOOMBERG) - Nintendo verlaagt de productie van de Switch 2 door tegenvallende verkopen van de spelcomputer, met name in de Verenigde Staten. Na de lancering in juni vorig jaar was de opvolger van de originele Switch nog de snelst verkopende spelconsole ter wereld, maar sindsdien zijn de verkoopcijfers achtergebleven bij de hoge verwachtingen van het management van het Japanse spelcomputerbedrijf.

2 uur geleden
Olieprijzen gaan weer omhoog na forse daling dag eerder

SINGAPORE (ANP) - De olieprijzen gingen dinsdagochtend omhoog, na de sterke daling op maandag door hoop op de oliemarkt op een mogelijk einde van de oorlog in het Midden-Oosten. Nu staken de zorgen over een escalatie van het conflict weer de kop op na een bericht van The Wall Street Journal, dat Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten overwegen mee te doen aan aanvallen op Iran.

2 uur geleden