Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autofabrikant Rivian zakt op voorzichtig Wall Street

Autofabrikant Rivian zakt op voorzichtig Wall Street

NEW YORK (ANP) - Rivian Automotive behoorde dinsdag tot de grootste dalers op de aandelenbeurzen in New York. De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's is van plan om 1,3 miljard dollar op te halen door obligaties uit te geven die kunnen worden omgezet in aandelen. Het bedrijf kondigde vorige maand al aan honderden banen te schrappen om kosten te besparen. Ook in 2022 verdwenen er al honderden banen bij het bedrijf om de kosten omlaag te krijgen.

Het aandeel Rivian stond na enige minuten handelen ruim 9 procent lager. Bij de komst van nieuwe aandelen verwatert het belang van bestaande aandeelhouders, als ze niet meedoen aan de nieuwe uitgifte.

Beleggers namen verder weinig risico voorafgaand aan de verklaring die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell later op de dag zal afleggen voor het Congres. Beleggers hopen dat Powell daarin meer duidelijkheid zal geven over het toekomstige rentebeleid van de Federal Reserve.

Spanningen

Ook liepen de spanningen tussen China en de Verenigde Staten verder op. De Chinese president Xi Jinping haalde op de jaarlijkse bijeenkomst van het Volkscongres uit naar het Westen. Volgens Xi heeft de westerse wereld met de VS voorop China in de afgelopen jaren geblokkeerd, beperkt en onderdrukt.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel een fractie lager op 33.405 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 4045 punten en techbeurs Nasdaq steeg 0,1 procent tot 11.690 punten.

Meta Platforms

Meta Platforms klom 1,7 procent. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram kondigt waarschijnlijk deze week een nieuwe grote reorganisatie aan. Persbureau Bloomberg meldde op basis van ingewijden dat er duizenden werknemers zullen worden ontslagen. Dat is dan de tweede grote ontslagronde in korte tijd, want in november maakte Meta al bekend 11.000 van de ruim 87.000 banen te schrappen.

WW International schoot ruim 30 procent omhoog. Het dieetbedrijf, beter bekend als WeightWatchers, kwam met resultaten en kondigde aan het gezondheidsplatform Sequence over te nemen voor 132 miljoen dollar in contanten en aandelen. Sequence biedt een afvalprogramma aan waarbij ook medicijnen tegen overgewicht kunnen worden gebruikt.

Juniper Networks

Juniper Networks won 1 procent dankzij een positief rapport van Goldman Sachs. De analisten van de zakenbank verwachten dat het aandeel van de fabrikant van netwerkapparatuur met bijna een kwart kan stijgen.

De euro was 1,0641 dollar waard, tegen 1,0687 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 80,01 dollar. Brentolie werd ook 0,6 procent goedkoper, op 85,67 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Bronnen: EU overweegt handelsmaatregelen import Russische olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie overweegt handelsmaatregelen op te leggen om de overgebleven import van Russische olie aan te pakken. Die zouden vooral leveringen via de Droezjba-pijpleiding treffen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Via die pijpleiding krijgen Hongarije en Slowakije olie uit Rusland.

1 uur geleden
Erdogan komt naar Witte Huis voor grote handelsdeals, meldt Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan bezoekt donderdag de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis om handelsovereenkomsten te sluiten. Dit meldde Trump op Truth Social. De besprekingen gaan volgens hem onder meer over grote aankoopdeals voor Boeing-toestellen en F-16- en F-35-gevechtsvliegtuigen.

2 uur geleden
Getroffen bedrijf: alleen impact inchecken en boarden luchthavens

CHARLOTTE (ANP/RTR/AFP) - Alleen de systemen voor het inchecken en boarden op bepaalde Europese luchthavens hebben last van de cyberaanval van vrijdag. Andere diensten zijn niet geraakt, meldt het bedrijf dat is getroffen door de aanval, Collins Aerospace.

4 uur geleden
Xi heeft TikTok-deal goedgekeurd, zegt Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/DPA) - De Chinese president Xi Jinping heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump goedkeuring gegeven voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok aan Amerikaanse investeerders. Hij gaf daarbij aan dat enkele laatste stappen nog moeten worden gezet.

6 uur geleden
Bedrijven roepen werknemers met werkvisum op om in VS te blijven

WASHINGTON (ANP/RTR) - Enkele grote Amerikaanse bedrijven hebben buitenlandse werknemers met een werkvisum opgeroepen voorlopig in de Verenigde Staten te blijven. Persbureau Reuters heeft e-mails ingezien van techbedrijven Amazon en Microsoft en de bank JPMorgan met dit advies.

6 uur geleden
Nederlandse luchthavens niet getroffen door cyberaanval

SCHIPHOL (ANP) - Nederlandse luchthavens lijken niet te zijn getroffen door de cyberaanval op een dienstverlener van Europese vliegvelden vrijdag. Woordvoerders van Schiphol en Rotterdam The Hague Airport melden dat bij de luchthavens niets aan de hand is.

8 uur geleden
Wall Street verder omhoog, FedEx bij stijgers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waardoor de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar het telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. Bij de bedrijven was pakketbezorger FedEx een winnaar na bekendmaking van kwartaalcijfers.

19 uur geleden