Autofabrikant Nissan schrapt 9000 banen
YOKOHAMA (ANP) - Het Japanse autoconcern Nissan zegt wereldwijd 9000 banen te schrappen. Daarmee wil het bedrijf geld besparen na een periode waarin de winst is gedaald door oplopende kosten.
Bij Nissan krimpt het personeelsbestand door de reorganisatie met ongeveer 7 procent. Daarnaast verlaagt het concern de wereldwijde productiecapaciteit met 20 procent. De vaste kosten moeten door de ingrepen omlaag met 300 miljard yen, omgerekend zo'n 1,8 miljard euro.
Wereldwijd hebben autofabrikanten het zwaar. Onder andere Volkswagen in Duitsland noemde een reorganisatie noodzakelijk omdat de winst flink lager uitvalt, waarbij wordt gevreesd voor de sluiting van fabrieken. Ook Stellantis, het moederbedrijf van onder andere Fiat, Chrysler en Peugeot, kampt met een verslechtering van de resultaten.
Inniger samenwerken
Nissan kampte in het eerste halfjaar met een licht lagere vraag naar zijn auto's, maar de winst kelderde door hogere kosten bij de verkoop van auto's. Daardoor is het bedrijf ook somberder over de resultaten in het hele boekjaar 2024.
De reorganisatie is volgens topman Makoto Uchida nodig om concurrerender te worden en snel in te kunnen spelen op veranderingen op de automarkt. Om sneller nieuwe modellen op de markt te kunnen zetten wil het bedrijf ook inniger samenwerken met Renault en Mitsubishi, waarmee Nissan een alliantie vormt. Tegelijkertijd verkoopt Nissan een deel van zijn belang in Mitsubishi om meer "financiële flexibiliteit" te hebben.
Nissan is ook in Nederland erg actief. Het concern heeft in Amsterdam zijn depot staan dat reserveonderdelen levert aan dealers en distributeurs in heel Europa. Het is niet direct duidelijk wat de reorganisatie bij Nissan per land betekent.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.
50 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.
13 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.
13 uur geleden