Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autofabrikant Nissan schrapt 9000 banen

Autofabrikant Nissan schrapt 9000 banen

YOKOHAMA (ANP) - Het Japanse autoconcern Nissan zegt wereldwijd 9000 banen te schrappen. Daarmee wil het bedrijf geld besparen na een periode waarin de winst is gedaald door oplopende kosten.

Bij Nissan krimpt het personeelsbestand door de reorganisatie met ongeveer 7 procent. Daarnaast verlaagt het concern de wereldwijde productiecapaciteit met 20 procent. De vaste kosten moeten door de ingrepen omlaag met 300 miljard yen, omgerekend zo'n 1,8 miljard euro.

Wereldwijd hebben autofabrikanten het zwaar. Onder andere Volkswagen in Duitsland noemde een reorganisatie noodzakelijk omdat de winst flink lager uitvalt, waarbij wordt gevreesd voor de sluiting van fabrieken. Ook Stellantis, het moederbedrijf van onder andere Fiat, Chrysler en Peugeot, kampt met een verslechtering van de resultaten.

Inniger samenwerken

Nissan kampte in het eerste halfjaar met een licht lagere vraag naar zijn auto's, maar de winst kelderde door hogere kosten bij de verkoop van auto's. Daardoor is het bedrijf ook somberder over de resultaten in het hele boekjaar 2024.

De reorganisatie is volgens topman Makoto Uchida nodig om concurrerender te worden en snel in te kunnen spelen op veranderingen op de automarkt. Om sneller nieuwe modellen op de markt te kunnen zetten wil het bedrijf ook inniger samenwerken met Renault en Mitsubishi, waarmee Nissan een alliantie vormt. Tegelijkertijd verkoopt Nissan een deel van zijn belang in Mitsubishi om meer "financiƫle flexibiliteit" te hebben.

Nissan is ook in Nederland erg actief. Het concern heeft in Amsterdam zijn depot staan dat reserveonderdelen levert aan dealers en distributeurs in heel Europa. Het is niet direct duidelijk wat de reorganisatie bij Nissan per land betekent.

Meer uit Financieel

FIFA verbreekt samenwerking met Panini voor WK-stickerboek

MODENA (ANP/BELGA) - FIFA en het Italiaanse sportplaatjesbedrijf Panini gaan na ruim zestig jaar hun samenwerking voor het WK-stickerboek verbreken. De wereldvoetbalbond maakte donderdag bekend vanaf 2031 samen te werken met het Amerikaanse Fanatics.

12 minuten geleden
Iets minder bloemen via veiling verhandeld voor Moederdag

AALSMEER (ANP) - Bloemen lijken in aanloop naar Moederdag iets minder populair te zijn dit jaar, maar nog steeds wel een geliefd cadeau. Dat blijkt uit cijfers van veilingbedrijf Royal FloraHolland.

13 minuten geleden
Whirlpool keldert op Wall Street na winstwaarschuwing door oorlog

NEW YORK (ANP) - Whirlpool ging donderdag hard omlaag op de beurzen in New York. De in Michigan gevestigde fabrikant van koelkasten en wasmachines verlaagde de winstverwachting voor het hele jaar met ongeveer de helft. Ook schort het concern het dividend op om schulden af te betalen. Het historisch lage consumentenvertrouwen door de oorlog in het Midden-Oosten weerhoudt veel mensen ervan de duurdere huishoudelijke apparaten van het bedrijf te kopen.

1 uur geleden
Omzet McDonald's omhoog, grotere bestellingen in de VS

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's heeft in het eerste kwartaal een hogere omzet behaald door stijgende wereldwijde verkopen. Volgens de Amerikaanse fastfoodketen werd ook geprofiteerd van grotere bestellingen van klanten op de thuismarkt.

3 uur geleden
Onderzoek: Nederlanders rijden meer ondanks hogere prijs aan pomp

DEVENTER (ANP) - Nederlanders zijn afgelopen weken meer met de auto gaan rijden, ondanks de flink gestegen brandstofprijzen. Wel hebben automobilisten hun tankgedrag aangepast, want er wordt meer over de grens getankt. Dat meldt mobiliteitsadviesbureau Goudappel op basis van data van het Nederlands Verplaatsingspanel.

3 uur geleden
Brussel verwacht deze maand akkoord EU over deel handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie verwacht nog deze maand een akkoord over een deel van de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het dagelijks bestuur van de EU, het Europees Parlement en de lidstaten kwamen afgelopen nacht niet tot een voorlopig akkoord over de deal. De zogenoemde triloog wordt dinsdag 19 mei voortgezet.

4 uur geleden
Nieuwe klap voor Eerbeek door sluiting tweede papierfabriek

UTRECHT (ANP) - Het faillissement van papierfabriek Coldenhove in Eerbeek is een nieuwe klap voor het Gelderse dorp. Door het woensdag uitgesproken faillissement van Coldenhove verliezen 110 werknemers hun baan. Het is de tweede papierfabriek in Eerbeek die de deuren sluit, want drie jaar geleden ging ook al de fabriek van Stora Enso dicht.

4 uur geleden