Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autofabrikant Nissan schrapt 9000 banen

Autofabrikant Nissan schrapt 9000 banen

YOKOHAMA (ANP) - Het Japanse autoconcern Nissan zegt wereldwijd 9000 banen te schrappen. Daarmee wil het bedrijf geld besparen na een periode waarin de winst is gedaald door oplopende kosten.

Bij Nissan krimpt het personeelsbestand door de reorganisatie met ongeveer 7 procent. Daarnaast verlaagt het concern de wereldwijde productiecapaciteit met 20 procent. De vaste kosten moeten door de ingrepen omlaag met 300 miljard yen, omgerekend zo'n 1,8 miljard euro.

Wereldwijd hebben autofabrikanten het zwaar. Onder andere Volkswagen in Duitsland noemde een reorganisatie noodzakelijk omdat de winst flink lager uitvalt, waarbij wordt gevreesd voor de sluiting van fabrieken. Ook Stellantis, het moederbedrijf van onder andere Fiat, Chrysler en Peugeot, kampt met een verslechtering van de resultaten.

Inniger samenwerken

Nissan kampte in het eerste halfjaar met een licht lagere vraag naar zijn auto's, maar de winst kelderde door hogere kosten bij de verkoop van auto's. Daardoor is het bedrijf ook somberder over de resultaten in het hele boekjaar 2024.

De reorganisatie is volgens topman Makoto Uchida nodig om concurrerender te worden en snel in te kunnen spelen op veranderingen op de automarkt. Om sneller nieuwe modellen op de markt te kunnen zetten wil het bedrijf ook inniger samenwerken met Renault en Mitsubishi, waarmee Nissan een alliantie vormt. Tegelijkertijd verkoopt Nissan een deel van zijn belang in Mitsubishi om meer "financiële flexibiliteit" te hebben.

Nissan is ook in Nederland erg actief. Het concern heeft in Amsterdam zijn depot staan dat reserveonderdelen levert aan dealers en distributeurs in heel Europa. Het is niet direct duidelijk wat de reorganisatie bij Nissan per land betekent.

Meer uit Financieel

China noemt EU-wetsvoorstel voor 'Made in Europe' discriminerend

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - China wil dat een EU-wetsvoorstel om voor bepaalde industrieën meer in Europa te kopen, wordt aangepast. Volgens het ministerie van Handel is het wetsvoorstel discriminerend en in overtreding met internationale handelsregels.

30 minuten geleden
Duitse inflatie loopt verder op door dure brandstoffen

WIESBADEN (ANP) - Duitse consumenten waren in april 2,9 procent meer kwijt aan hun dagelijkse uitgaven dan een jaar eerder. Daarmee was de inflatie deze maand hoger dan in maart, toen het gemiddelde prijspeil met 2,7 procent steeg. Voornamelijk energie werd duurder, doordat de Iranoorlog voor sterk gestegen prijzen voor olie, gas en fossiele brandstoffen heeft gezorgd.

1 uur geleden
Chipmaker NXP flink hoger op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - NXP Semiconductors behoorde woensdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De Eindhovense fabrikant, die chips en halfgeleiders maakt voor auto's, industriële systemen en slimme apparaten, zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal. Ook de verwachtingen voor de resultaten in het huidige kwartaal vielen hoger uit dan kenners hadden verwacht. Het aandeel werd 23,5 procent meer waard.

2 uur geleden
TenneT mag datacenteraansluiting uitstellen om vol stroomnet

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT mag van de rechter werkzaamheden voor een aansluiting op het elektriciteitsnet tijdelijk staken omdat het net vol zit. Een projectontwikkelaar van een datacenter bij Schiphol klaagde hierover en spande een kort geding aan. De rechter in Arnhem heeft de klacht en eisen van de projectontwikkelaar afgewezen.

2 uur geleden
ABN AMRO: huurwetaanpassingen stoppen beleggersuittocht niet

AMSTERDAM (ANP) - De aangekondigde aanpassingen aan de wet betaalbare huur door woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan bieden onvoldoende oplossingen voor het middenhuursegment, concludeert ABN AMRO in een woensdag verschenen rapport. "Zolang de fiscale behandeling in box 3 ongewijzigd blijft, zullen particuliere verhuurders zich blijven terugtrekken uit de markt en krimpt het aanbod van betaalbare huurwoningen verder", stelt de bank vast.

3 uur geleden
Duitsland komt met heffing voor suikerhoudende dranken

BERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland gaat vanaf 2028 een heffing invoeren op suikerhoudende dranken. De maatregel is onderdeel van een breed pakket hervormingen dat woensdag door de regering in Berlijn werd goedgekeurd. Het doel is om de stijgende obesitascijfers aan te pakken en de druk op het zorgstelsel te verminderen.

3 uur geleden
Consumentenvertrouwen eurozone hard omlaag in april

FRANKFURT (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de eurozone is in april flink afgenomen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Ook het economisch sentiment in het eurogebied verslechterde in april voor de derde maand op rij. De cijfers vergroten volgens ING-econoom Peter Vanden Houte de zorgen over een afzwakkende economische groei van de eurozone in het tweede kwartaal van 2026.

3 uur geleden