Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autofabrikant Nissan fors hoger op lagere Japanse beurs

Autofabrikant Nissan fors hoger op lagere Japanse beurs

TOKIO (ANP) - Het aandeel Nissan ging woensdag flink vooruit op de aandelenbeurs in Tokio. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de Japanse autofabrikant ondanks de tekorten aan chips en andere materialen positiever is geworden over het hele boekjaar. De algemene stemming op de aandelenmarkten in de Aziatische regio was daarentegen negatief. De hoop op meer stimuleringsmaatregelen in China nam af door een sterker dan verwachte toename van de inflatie in de op een na grootste economie ter wereld.

De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 0,6 procent in de min op 29.106,78 punten, ondanks een koerswinst van 7 procent voor Nissan. Sumitomo Rubber kelderde 13 procent na tegenvallende resultaten. De maker van autobanden, golfballen en tennisballen kampt met hogere materiaalkosten en verlaagde zijn winstverwachting. Ook de fabrikant van aluminiumproducten Mitsubishi Materials (min 7 procent) schroefde zijn winstverwachting terug door hogere grondstofprijzen. De maker van USB-geheugensticks Elecom (min 11 procent) had last van het wereldwijde chiptekort en werd eveneens negatiever over het hele boekjaar. De cijfers van Kirin Holdings stelden ook teleur. De bierbrouwer kampte afgelopen kwartaal met de coronamaatregelen in Japan en werd 6 procent lager gezet.

De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,9 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 1 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de producentenprijzen in oktober met 13,5 procent zijn gestegen. Dat is de sterkste stijging in 26 jaar. Chinese fabrikanten kampen onder meer met sterke prijsstijgingen van steenkool en stroom. De consumentenprijzen namen vorige maand met 1,5 procent toe. De oplopende inflatie beperkt de mogelijkheden van de Chinese centrale bank om meer steunmaatregelen te nemen om de economie, die kampt stroomtekorten en toeleveringsproblemen, te ondersteunen.

In Hongkong raakte Fantasia Holdings 37,5 procent aan beurswaarde kwijt. De handel in het aandeel van het Chinese vastgoedbedrijf werd ruim een maand geleden stilgelegd nadat Fantasia er begin oktober niet in slaagde om een obligatielening terug te betalen. De Chinese vastgoedsector staat al enige tijd flink onder druk door de schuldproblemen van de Chinese vastgoedreus Evergrande.

Meer uit Financieel

Wall Street eindigt eerste dag van laatste week van 2025 lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.

1 uur geleden
Reuters: sojahandelaren willen uit ontbossingsakkoord stappen

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.

3 uur geleden
Uitzendconcern Randstad grootste winnaar in groene AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.

5 uur geleden
Airbus krijgt miljardenorders van Chinese vliegmaatschappijen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Airbus heeft twee orders voor tientallen toestellen uit China ontvangen van in totaal 8,2 miljard dollar (ongeveer 7 miljard euro). Met de bestellingen van twee Chinese luchtvaartmaatschappijen vergroot de Europese vliegtuigbouwer zijn marktaandeel in de op een na grootste economie ter wereld.

7 uur geleden
Wall Street begint licht lager aan korte handelsweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine verliezen begonnen aan de laatste korte week van het jaar. Beleggers deden het rustig aan in de laatste dagen van het sterke beursjaar 2025. Op donderdag 1 januari blijft Wall Street de hele dag dicht, net als alle andere beurzen.

8 uur geleden
Saudische overheid koopt bouwconcern familie Osama bin Laden

RIYAD (ANP/RTR) - Binladin International Holding Group, het bouwconcern van de familie van Osama bin Laden, is overgenomen door de Saudische overheid. De bouwsector wordt door de regering in Riyad als cruciaal gezien bij haar inspanningen om toerisme te stimuleren en de afhankelijkheid van olie-inkomsten te verminderen.

10 uur geleden
Productie hernieuwbare energie groeide 7 procent in 2025

DEN HAAG (ANP) - De productie van hernieuwbare energie is dit jaar met 7 procent toegenomen, becijfert platform Energieopwek.nl. Tegelijkertijd werden windmolens en zonnepanelen vaker uitgezet dan een jaar eerder. Dat gebeurt vooral wanneer er stroomoverschotten zijn. Aan elektriciteitsproductie valt dan niets te verdienen en soms zit het stroomnet op die momenten simpelweg vol.

11 uur geleden