Autofabrikant Nissan fors hoger op lagere Japanse beurs
TOKIO (ANP) - Het aandeel Nissan ging woensdag flink vooruit op de aandelenbeurs in Tokio. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de Japanse autofabrikant ondanks de tekorten aan chips en andere materialen positiever is geworden over het hele boekjaar. De algemene stemming op de aandelenmarkten in de Aziatische regio was daarentegen negatief. De hoop op meer stimuleringsmaatregelen in China nam af door een sterker dan verwachte toename van de inflatie in de op een na grootste economie ter wereld.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 0,6 procent in de min op 29.106,78 punten, ondanks een koerswinst van 7 procent voor Nissan. Sumitomo Rubber kelderde 13 procent na tegenvallende resultaten. De maker van autobanden, golfballen en tennisballen kampt met hogere materiaalkosten en verlaagde zijn winstverwachting. Ook de fabrikant van aluminiumproducten Mitsubishi Materials (min 7 procent) schroefde zijn winstverwachting terug door hogere grondstofprijzen. De maker van USB-geheugensticks Elecom (min 11 procent) had last van het wereldwijde chiptekort en werd eveneens negatiever over het hele boekjaar. De cijfers van Kirin Holdings stelden ook teleur. De bierbrouwer kampte afgelopen kwartaal met de coronamaatregelen in Japan en werd 6 procent lager gezet.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,9 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 1 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de producentenprijzen in oktober met 13,5 procent zijn gestegen. Dat is de sterkste stijging in 26 jaar. Chinese fabrikanten kampen onder meer met sterke prijsstijgingen van steenkool en stroom. De consumentenprijzen namen vorige maand met 1,5 procent toe. De oplopende inflatie beperkt de mogelijkheden van de Chinese centrale bank om meer steunmaatregelen te nemen om de economie, die kampt stroomtekorten en toeleveringsproblemen, te ondersteunen.
In Hongkong raakte Fantasia Holdings 37,5 procent aan beurswaarde kwijt. De handel in het aandeel van het Chinese vastgoedbedrijf werd ruim een maand geleden stilgelegd nadat Fantasia er begin oktober niet in slaagde om een obligatielening terug te betalen. De Chinese vastgoedsector staat al enige tijd flink onder druk door de schuldproblemen van de Chinese vastgoedreus Evergrande.
Meer uit Financieel
JERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische economie is in het eerste kwartaal van dit jaar aanzienlijk gekrompen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat volgt uit zondag gepubliceerde cijfers van het Israëlische statistiekbureau.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Swatch-winkels die in Nederland de nieuwe Royal Pop-horloges zouden verkopen, blijven zondag en waarschijnlijk ook maandag nog gesloten. Dat heeft een medewerker van de Swatch-shop in Rotterdam laten weten. Zaterdag bleven drie Swatch-winkels in Nederland noodgedwongen dicht door een overweldigende toestroom van belangstellenden voor de horloges die zijn uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. De politie moest eraan te pas komen om mensen weg te sturen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De spoorblokkades door activisten in het Rotterdamse havengebied zorgen voor vele miljoenen euro's schade. Dat zeggen bedrijven uit de haven, die de al negen dagen aanhoudende acties "inmiddels spuugzat" zijn. Ze willen dat de landelijke politiek ingrijpt.
7 uur geledenBIEL (ANP) - Het Zwitserse horlogeconcern Swatch roept klanten via sociale media op niet in grote drommen naar zijn winkels te komen om zijn nieuwe horloge, dat is uitgebracht met het peperdure luxemerk Audemars Piguet. Zaterdag moesten meerdere Swatch-winkels verspreid over de wereld noodgedwongen worden gesloten door een overweldigende toestroom van belangstellenden. Volgens het bedrijf is al die haast nergens voor nodig, want de bewuste collectie blijft nog maanden beschikbaar.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ondanks de blokkade van de Straat van Hormuz varen er af en toe wel olietankers door de zeestraat. Zo heeft persbureau Bloomberg uit scheepvaartgegevens ontdekt dat een tanker met Iraakse olie erin is geslaagd door de straat te gaan en richting India te varen.
10 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Maleisië heeft maatregelen genomen om zijn luchtvaartsector te helpen, nu luchtvaartmaatschappijen worstelen met fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. De regering van het Aziatische land heeft onder meer 5 miljoen ringgit, zo'n 1,1 miljoen euro, uitgetrokken voor kortingen op vliegtickets.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een ontheffing van Russische oliesancties laten verlopen. De regering-Trump maakte het eerder mogelijk voor landen als India om tijdelijk gesanctioneerde Russische olie die al op tankers op zee is te kopen. Die stap was bedoeld om de impact van de flink gestegen olieprijzen door de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz te verlichten.
12 uur geleden