Autofabrikant Nissan fors hoger op lagere Japanse beurs
TOKIO (ANP) - Het aandeel Nissan ging woensdag flink vooruit op de aandelenbeurs in Tokio. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de Japanse autofabrikant ondanks de tekorten aan chips en andere materialen positiever is geworden over het hele boekjaar. De algemene stemming op de aandelenmarkten in de Aziatische regio was daarentegen negatief. De hoop op meer stimuleringsmaatregelen in China nam af door een sterker dan verwachte toename van de inflatie in de op een na grootste economie ter wereld.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 0,6 procent in de min op 29.106,78 punten, ondanks een koerswinst van 7 procent voor Nissan. Sumitomo Rubber kelderde 13 procent na tegenvallende resultaten. De maker van autobanden, golfballen en tennisballen kampt met hogere materiaalkosten en verlaagde zijn winstverwachting. Ook de fabrikant van aluminiumproducten Mitsubishi Materials (min 7 procent) schroefde zijn winstverwachting terug door hogere grondstofprijzen. De maker van USB-geheugensticks Elecom (min 11 procent) had last van het wereldwijde chiptekort en werd eveneens negatiever over het hele boekjaar. De cijfers van Kirin Holdings stelden ook teleur. De bierbrouwer kampte afgelopen kwartaal met de coronamaatregelen in Japan en werd 6 procent lager gezet.
De beurs in Shanghai noteerde tussentijds 0,9 procent lager en de Hang Seng-index in Hongkong zakte 1 procent. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek dat de producentenprijzen in oktober met 13,5 procent zijn gestegen. Dat is de sterkste stijging in 26 jaar. Chinese fabrikanten kampen onder meer met sterke prijsstijgingen van steenkool en stroom. De consumentenprijzen namen vorige maand met 1,5 procent toe. De oplopende inflatie beperkt de mogelijkheden van de Chinese centrale bank om meer steunmaatregelen te nemen om de economie, die kampt stroomtekorten en toeleveringsproblemen, te ondersteunen.
In Hongkong raakte Fantasia Holdings 37,5 procent aan beurswaarde kwijt. De handel in het aandeel van het Chinese vastgoedbedrijf werd ruim een maand geleden stilgelegd nadat Fantasia er begin oktober niet in slaagde om een obligatielening terug te betalen. De Chinese vastgoedsector staat al enige tijd flink onder druk door de schuldproblemen van de Chinese vastgoedreus Evergrande.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.
4 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse investeringsmaatschappij Castlelake overweegt een overnamebod te doen op de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet. Volgens Castlelake is er nog geen formele toenadering gezocht tot het bestuur van easyJet over een overname en is het ook niet zeker dat er een bod komt.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) verwerpt het ongevraagde overnamebod van de Amerikaanse miljardair Bill Ackman. UMG, met bekende artiesten als Taylor Swift en Harry Styles, zegt dat het bod van Ackman van 56 miljard euro veel te laag is en geen "superieure waardecreatie" levert. Het bedrijf stelt ook dat er sterke consensus is in het bestuur bij het besluit om het bod te verwerpen.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever gaat 270 miljoen dollar investeren in de ontwikkeling van een nieuw innovatiecentrum in de Verenigde Staten. In dat centrum in de stad New Haven in de Amerikaanse staat Connecticut gaat het bedrijf onder meer onderzoek doen naar producten voor persoonlijke verzorging, geurstoffen en ook verpakkingen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
9 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
11 uur geleden