
Autofabrikant Lightyear maakt doorstart, toekomst nog wel onzeker
HELMOND (ANP) - Fabrikant van elektrische auto's Lightyear kan toch verder met de productie van zijn nieuwe betaalbare model, de Lightyear 2. De onderneming uit Helmond, die elektrische auto's maakt die rijden op zonne-energie, was grotendeels failliet maar maakt een doorstart. Samen met loyale investeerders is binnen een dag 8 miljoen euro opgehaald, wat volgens Lightyear voldoende is. Een woordvoerder houdt wel een slag om de arm, volgens hem is enkel tijd gekocht. "Dit is goed nieuws, maar er moet nog wel een en ander gebeuren."
De zegsman stelt dat Lightyear met de 8 miljoen euro een tijd vooruit kan om daadwerkelijk door te kunnen gaan met bijvoorbeeld de productie van de Lightyear 2. "De acute crisis is voorbij. Nu kunnen we gaan kijken hoe we verder gaan", zeg hij. "We zetten in ieder geval alles op alles voor een definitieve doorstart."
Hij vult aan dat er sowieso dingen gaan veranderen. "Er komt een nieuw bedrijf, waar niet dezelfde mensen zullen werken als voorheen." De komende dagen gaat Lightyear alle details uitwerken met betrokken partijen. Volgens het Eindhovens Dagblad kunnen ongeveer honderd van de ruim zeshonderd medewerkers er blijven werken.
Plan voor doorstart
Vrijdag kondigde investeerder Arnoud Aalbersberg bij radiozender BNR al aan dat er een plan lag voor de doorstart. Daarvoor moest vrijdagavond al het benodigde bedrag van 8 miljoen euro worden ingezameld, later nog "40 miljoen of 45 miljoen".
Lightyear-oprichter Lex Hoefsloot is in ieder geval tevreden. "Dit is geweldig nieuws. Alle betrokkenen hebben onophoudelijk gewerkt om de voortzetting van onze missie veilig te stellen. We hebben tijdens dit proces de belangen van alle belanghebbenden in het oog gehouden. We beseffen dat de impact op onze medewerkers, investeerders, klanten en leveranciers groot is, maar we hebben geprobeerd de beste weg voor iedereen te vinden."
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan autofabrikanten te ontzien bij enkele van zijn importheffingen, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Volgens het Britse blad wijst dit opnieuw op een terugtrekkende beweging van Trump in de handelsoorlog, na intensieve lobby door topmannen uit de auto-industrie.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Wall Street heeft voor het eerst weer twee dagen op rij afgesloten met brede koerswinsten sinds de handelsoorlog van Donald Trump recent is geëscaleerd. Beleggers leken woensdag enigszins gekalmeerd door geruststellende woorden van de Amerikaanse president.
1 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Adidas heeft zijn winst in de eerste maanden van dit jaar flink opgevoerd. Sportschoenen in retrostijl als de Samba en Gazelle waren wederom populair. Het was het eerste kwartaal voor Adidas waarin er helemaal geen bijdrage meer was van de Yeezy-sneakers uit de eerdere samenwerking met de Amerikaanse rapper Ye.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De verkoop van het luxe Italiaanse modemerk Gucci is in het eerste kwartaal gekelderd. Pogingen van moederbedrijf Kering om het roemruchte merk weer populairder te maken zijn tot dusverre op niets uitgelopen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een wijdverbreider gebruik van de euro zou goed zijn voor Europa. Dat heeft president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) gezegd in een speech bij het Peterson Institute in Washington.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG/AFP/BELGA) - Staalconcern ArcelorMittal schrapt ongeveer 600 banen op zeven vestigingen in Noord-Frankrijk. Daarmee is er opnieuw een staalbedrijf in Europa dat zich genoodzaakt ziet om in te grijpen vanwege de verslechterde marktomstandigheden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Randstad was woensdag met een plus van ruim 8 procent de grote winnaar op de beurs in Amsterdam, ondanks dat het uitzendconcern over het eerste kwartaal opnieuw lagere resultaten in de boeken heeft gezet. Het aandeel profiteerde van een algehele opleving van de aandelenbeurzen, gesteund door geruststellende uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump. Daarnaast vonden analisten de cijfers van Randstad beter dan ze hadden verwacht.
5 uur geleden