Autofabrikant Hyundai zet meer in op hybridemodellen
SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Hyundai is van plan om het aantal modellen van zijn hybridevoertuigen te verdubbelen, meldde het Zuid-Koreaanse bedrijf tijdens een investeerdersdag. De stap volgt op de vertragende vraag naar volledig elektrische auto's van Hyundai, dat samen met zustermerk Kia de op twee na grootste autofabrikant ter wereld is op basis van verkoopcijfers.
Ook concurrenten als Ford, Porsche en Mercedes-Benz hebben de afgelopen maanden hun ambities op het gebied van elektrische auto's teruggedraaid, terwijl de verkopen van Tesla tot nu toe ver achterblijven bij de 1,8 miljoen verkochte auto's van vorig jaar. Hyundai zal het aantal hybrides in het assortiment uitbreiden tot veertien modellen. In het afgelopen kwartaal waren hybrides goed voor ongeveer 12 procent van de totale verkopen van Hyundai.
Om de tegenvallende vraag naar elektrische auto's aan te pakken, wil Hyundai naast hybrideauto's ook het aanbod van elektrische auto's met groot bereik, zogeheten EREV's, uitbreiden. Een EREV is een volledig elektrische auto waar een brandstofmotor inzit die als generator werkt. Het bedrijf werkt aan een EREV met een bereik van meer dan 900 kilometer voor de Noord-Amerikaanse en Chinese markt.
Ondanks de zwakkere vraag naar elektrische auto's houdt de fabrikant wel vast aan zijn verkoopdoelstelling van 2 miljoen elektrische auto's per jaar tegen 2030. Hyundai zal de productie van elektrische auto's geleidelijk verhogen tegen 2030, wanneer het een herstel van de vraag naar elektrische auto's verwacht. In de komende tien jaar wil het bedrijf 121 biljoen won (zo'n 81 miljard euro) investeren in de verhoging van de productie en in de verdere ontwikkeling van waterstofauto's, accu's en software.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciƫle raketten ontwikkelen.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
7 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
8 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
9 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
11 uur geleden