Autofabrikant achter Chevrolet sluit Canadese fabriek tijdelijk
DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse autofabrikant General Motors (GM) legt de productie in zijn fabriek in de Canadese provincie Ontario tijdelijk stil. GM, bekend van merken als Chevrolet, Cadillac en Buick, wil vanaf 14 april werknemers voor korte tijd ontslaan, meldt vakbond Unifor.
In mei moeten medewerkers weer terugkeren voor "beperkte productie" waarbij slechts één ploeg wordt ingezet, aldus de vakbond. Hierdoor zouden bijna vijfhonderd mensen voor onbepaalde tijd worden ontslagen. Later dit jaar ligt de assemblagelijn volgens de vakbond tot oktober weer stil. In de fabriek worden elektrische bestelbussen van BrightDrop gemaakt.
Het is de tweede keer deze maand dat een autofabrikant een fabriek in Canada tijdelijk sluit. Vorige week meldde de Amerikaans-Europese autofabrikant Stellantis zijn Chrysler-fabriek in de stad Windsor twee weken te sluiten om de productie aan te passen aan de hoge importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in het eerste kwartaal fors meer winst gemaakt. Het bedrijf profiteerde van hogere prijzen in Scandinavië, aldus topvrouw Anna Borg in de kwartaalupdate van het bedrijf.
33 minuten geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in Spanje is in april verder opgelopen tot 3,5 procent, meldt het Spaanse Nationaal Statistisch Instituut (INE). Dat is het hoogste niveau sinds juni 2024. In maart stegen de consumentenprijzen in het Zuid-Europese land volgens de Europese rekenmethode al met 3,4 procent, door de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten.
35 minuten geledenNORWALK (ANP/BLOOMBERG) - Reisbedrijf Booking Holdings, het moederbedrijf van Booking.com, heeft zijn verwachtingen voor dit jaar verlaagd, omdat de oorlog in het Midden-Oosten de vraag naar reizen drukt. Volgens financieel directeur Ewout Steenbergen zorgde de oorlog al voor meer annuleringen en minder nieuwe boekingen in het eerste kwartaal. In het tweede kwartaal voorziet hij nog meer impact.
1 uur geledenHERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - Adidas heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verdiend. Het bedrijf verkocht vooral veel meer sportkleding dan een jaar eerder. Ook zag de Duitse sportkledingfabrikant meer vraag naar zijn voetbal-, hardloop- en trainingsproducten.
1 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie dringt er bij lidstaten op aan om de EU-leeftijdsverificatieapp voor het einde van het jaar te gebruiken. Dat zei Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) woensdag.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Luchtvaartmaatschappijen in India hebben hun regering gevraagd om financiële steun tegen de hoge prijzen van vliegtuigbrandstof. Maatschappijen staan onder zo'n grote druk dat er mogelijk vluchten uitvallen of dat ze moeten stoppen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - KPN behoorde woensdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het telecomconcern zag de omzet en winst stijgen in het eerste kwartaal en handhaafde de verwachtingen voor het hele jaar. Beleggers hadden echter op meer gehoopt. KPN sloot wel meer huishoudens aan op zijn netwerk voor glasvezel. Volgens topman Joost Farwerck blijft het concern daarmee marktleider op het gebied van sneller internet in Nederland. Het aandeel zakte ruim 2 procent.
2 uur geleden