Autofabrieken Europa massaal dicht om uitbraak coronavirus
MÜNCHEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Autofabrikanten sluiten massaal fabrieken in Europa vanwege de uitbraak van het coronavirus. Het Duitse BMW kondigde aan zijn Europese fabrieken voor vier weken te sluiten omdat de coronacrisis de autoverkoop hard raakt. Ook moet de stap helpen de verspreiding van de besmettelijke ziekte tegen te gaan.
Daarmee volgt BMW het voorbeeld van andere fabrikanten zoals Volkswagen, PSA, het bedrijf achter onder meer Peugeot, Citroën en Opel, Renault, Daimler en Fiat Chrysler Automobiles. Zij maakten eerder deze week al bekend Europese locaties voorlopig op slot te gooien, net als het Italiaanse sportwagenmerk Ferrari.
Het Japanse Toyota Motor gaat zijn productie in Turkije vanaf vrijdag voor twee weken stilleggen.
Virus
De Europese autoverkoop had het al moeilijk voordat het virus echt zijn invloed deed gelden. De Europese autobrancheorganisatie ACEA maakte woensdag bekend dat de verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie in februari met 7,4 procent is gedaald ten opzichte van een jaar eerder, naar iets meer dan 957.000 voertuigen. In alle grote automarkten ging de verkoop omlaag, met name in Duitsland.
De ACEA kwam niet met opmerkingen over de mogelijke effecten van het virus op de Europese autosector. Analisten vrezen dat de wereldwijde autoproductie dit jaar met wel 16 procent kan gaan krimpen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
14 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
16 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
17 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
21 uur geleden