Autodeelbedrijf Greenwheels werkt aan uitbreiding buiten Randstad
ROTTERDAM (ANP) - Greenwheels, aanbieder van deelauto's, heeft inmiddels zijn tweeduizendste deelauto neergezet in Nederland en wil verder groeien. De onderneming, naar eigen zeggen marktleider op het gebied van autodelen, werkt hard aan een uitbreiding buiten de Randstad. De meeste Greenwheels-wagens zijn momenteel te vinden in de grote steden, met Amsterdam als koploper.
In het eerste kwartaal van dit jaar verwacht Greenwheels 120 nieuwe auto’s te plaatsen door het hele land. Afgelopen jaar werden er 313 nieuwe deelauto’s neergezet, waardoor het totaal voorbij de 2000 deelauto's ging. Eind december reden er om precies te zijn 2050 deelauto’s van Greenwheels rond in Nederland. Deelauto’s die bedrijven exclusief in gebruik hebben voor hun medewerkers worden daarbij niet meegeteld. Dat waren 787 auto’s.
Ook het aantal gebruikers van Greenwheels nam flink toe, met 35 procent. Bij bestaande gebruikers zag Greenwheels, mede door corona, afgelopen jaar daarnaast de gemiddelde duur van een rit fors toenemen.
Greenwheels vierde vorig jaar zijn vijfentwintigjarig bestaan. In de beginjaren groeide het bedrijf vooral in de grote steden. Maar inmiddels wordt het wagenpark ook buiten de Randstad uitgebreid. Vorig jaar werden er bijvoorbeeld voor het eerst wagens geplaatst in Sneek, Harlingen, Leimuiden, Weert, Stein, het Brabantse Oosterhout, Beek-Ubbergen en Doorn.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.
3 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Aan de winstreeks op Wall Street van de laatste dagen kwam vrijdag een einde. De graadmeters op de aandelenbeurzen in New York gingen overwegend met verliezen de handel uit. Beleggers leken wat voorzichtiger te worden in aanloop naar de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran, die in het weekend beginnen.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Dubai uitgesteld tot in juni. Ondanks het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten van deze week vindt de luchtvaartmaatschappij de situatie in de regio nog steeds te onzeker. Daarom is besloten de vluchten tot en met 14 juni te annuleren.
11 uur geledenASSEN (ANP) - De Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) begint maandag met werkzaamheden om de gaswinning in het Groningse Warffum te hervatten. De gaswinning op de locatie was tijdelijk stilgelegd. Bij het opstarten bleek dat zich een hoeveelheid water en zand in de bodem van de put heeft opgehoopt. Daarom moet de put worden schoongemaakt.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Kerstmannen zijn de nieuwste begunstigden van Donald Trumps nieuwe regeling voor belastingaftrek van fooien. Het Amerikaanse ministerie van Financiën en belastingdienst IRS hebben vrijdag verduidelijkt dat imitatoren van beroemdheden of bepaalde karakters, waaronder ook mensen die als kerstman optreden, jaarlijks tot 25.000 dollar aan inkomen uit fooien kunnen aftrekken van hun belastingen.
12 uur geleden