Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Autodealers verkopen recordaantal tweedehandsjes

Autodealers verkopen recordaantal tweedehandsjes

BUNNIK (ANP) - Autodealers verkopen de laatste tijd meer tweedehands auto's dan ooit tevoren. Volgens nieuwe cijfers van brancheorganisatie BOVAG ging het in de eerste vijf maanden van dit jaar om 561.100 gebruikte personenauto’s. Dat is bijna 11 procent meer dan een jaar geleden en het hoogste aantal ooit.

De branche schrijft het succes toe aan de behoefte aan individueel vervoer. Die is sinds het begin van de coronacrisis aanzienlijk gegroeid. Deze week bleek ook al dat de verkoop van nieuwe auto's aan het herstellen is.

In januari en februari zat de occasionverkoop nog in een dip, omdat de showrooms noodgedwongen gesloten waren. Maar sinds de heropening begin maart verkoopt de vakhandel maandelijks circa 120.000 tweedehands personenauto’s. Vorige maand werden er 123.629 occasions afgeleverd, wat voor de maand mei een record is.

Automaat in opkomst

Benzineauto’s blijven veruit de populairste tweedehandsjes, met een aandeel van 80 procent in de totale verkoop. Maar het aantal verkochte occasions met elektrische aandrijving steeg ten opzichte van de periode januari tot en met mei 2020 ook flink.

BOVAG merkt verder dat de automaat in opkomst is. Mede door de komst van elektrische en hybride auto’s is intussen nog maar 65 procent van de verhandelde occasions handgeschakeld. Vijftien jaar geleden was dat nog ongeveer 90 procent. Elektrische en hybride voertuigen hebben per definitie een automatische versnellingsbak.

Meer uit Financieel

Stijgende olieprijzen zorgen voor minnen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. Beleggers reageerden op de stijgende olieprijzen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de aanvallen op energiefaciliteiten in die regio.

1 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt X om zorgen over leeftijdscontroles

DUBLIN (ANP) - De Ierse mediawaakhond is een onderzoek gestart naar X vanwege zorgen dat het socialemediaplatform de regels voor leeftijdsgrenzen en ouderlijk toezicht heeft overtreden. De toezichthouder kijkt onder meer of X doeltreffende maatregelen heeft genomen om de leeftijd te controleren, zodat video's die voor volwassenen bedoeld zijn, in de regel niet door kinderen kunnen worden bekeken.

1 uur geleden
Saudi-Arabië legt energie-installaties stil na aanvallen Houthi's

JAZAN (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft meerdere energie-installaties in het zuiden stilgelegd. De maatregel volgt nadat de door Iran gesteunde Houthi-rebellen uit Jemen nieuwe aanvallen op Saudi-Arabië, een bondgenoot van de Verenigde Staten, hebben uitgevoerd.

3 uur geleden
Tientallen vluchten op Schiphol geschrapt om Britse storing

SCHIPHOL (ANP) - Passagiers op Schiphol hebben last van een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding. Daardoor zijn 58 vluchten tussen de luchthaven en het Verenigd Koninkrijk sinds het begin van de storing dinsdagmiddag geschrapt, meldt een woordvoerder. Andere vluchten lopen vertraging op en hij sluit niet uit dat die later ook worden geannuleerd.

4 uur geleden
Kleine plus voor AEX-index, Shell wint door hogere olieprijzen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met kleine winst gesloten. Shell stond bij de winnaars op het Damrak dankzij de verder stijgende olieprijzen door het escalerende geweld in het Midden-Oosten. ASML boekte ook winst. De chipmachinemaker is begonnen aan de bouw van zijn nieuwe campus in Eindhoven.

5 uur geleden
Britse vluchten vertraagd door storing bij luchtverkeersleiding

LONDEN (ANP/RTR) - Grote Britse luchthavens kampen dinsdag met verstoringen door een technisch probleem bij de Britse luchtverkeersleiding National Air Traffic Service (NATS). Daardoor lopen vertrekkende vluchten op onder meer Londen Heathrow vertraging op. Dat geldt ook voor onder meer de Londense luchthavens Gatwick en Stansted en Manchester Airport.

5 uur geleden
Rekenkamer: EU mist eensgezinde aanpak illegale tabakshandel

LUXEMBURG (ANP) - Binnen de EU ontbreekt een eensgezinde aanpak van de illegale tabaksproductie en -handel, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK) dinsdag in een rapport. Wetgeving tegen illegale tabakshandel verschilt per lidstaat, waar criminele netwerken gebruik van maken. "Door de hoge winst, relatief lage risico's, vanouds milde straffen en kleine pakkans zijn illegale tabaksproducten bijzonder aantrekkelijk voor criminele organisaties", aldus de rekenkamer.

6 uur geleden